Nowe partnerstwo wesprze rozwój zrównoważonego podejścia w rachunkowości
Wspólny program AICPA & CIMA i Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim przeznaczony dla wyższej kadry kierowniczej jest częścią planowanej szerszej współpracy strategicznej.
Nowe partnerstwo pomiędzy wiodącym stowarzyszeniem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej oraz najbardziej prestiżową uczelnią na świecie ma na celu wyposażenie specjalistów ds. finansów w narzędzia oraz wiedzę, które przyczynią się do przyjęcia przez firmy bardziej zrównoważonego podejścia i zwiększenia ich odpowiedzialności społecznej.
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, oraz Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim zaoferują nowy program certyfikacyjny dla kadry zarządzającej w zakresie zrównoważonego rozwoju, przeznaczony dla specjalistów z zakresu księgowości i finansów.
Program, który ma wystartować jeszcze w tym roku, jest skierowany do kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla, jak dyrektorzy finansowi, członkowie zarządu czy główni księgowi. Będzie prowadzony online w ramach zajęć na żywo, zapewniając uczestnikom dostęp do wykładowców dysponujących światowej klasy doświadczeniem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i oferując wyjątkową możliwość budowania globalnej sieci kontaktów z osobami na zbliżonych stanowiskach. Absolwenci otrzymają certyfikat sygnowany wspólnie przez Oxford Saïd oraz AICPA & CIMA.
– Najprościej rzecz ujmując, ta fascynująca współpraca przyczyni się do poprawy świata, w którym żyjemy. Wybitni dydaktycy naszego wydziału wyposażą specjalistów z zakresu księgowości i finansów na całym świecie w umiejętności i wiedzę, które są niezbędne, aby móc w większym stopniu koncentrować uwagę przedsiębiorstw na ich wpływie społecznym i środowiskowym – podkreśla Soumitra Dutta, dziekan Saïd Business School.
– Nie mogę sobie wyobrazić bardziej odpowiedniego momentu, aby wprowadzić taki program, ponieważ stoimy wszyscy w obliczu realnych zagrożeń związanych z narastającym kryzysem klimatycznym.
– W miarę zbliżania się do stworzenia globalnych standardów zrównoważonego rozwoju pojawia się duże zapotrzebowanie na liderów księgowości i finansów, którzy potrafią z powodzeniem przeprowadzić swoje organizacje przez dramatyczny zwrot w kierunku większej przejrzystości wykraczającej poza tradycyjne wskaźniki finansowe – dodaje Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, AICPA & CIMA. – Nasz nowy program zapewni osobom, które odgrywają kluczową rolę w tej transformacji przedsiębiorstw umiejętności, których potrzebują, aby budować zaufanie u interesariuszy i dostarczać spójne, porównywalne informacje w celu rozwoju strategii i kształtowania decyzji związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Cele programu:
- wyposażenie aspirujących profesjonalistów w ekspertyzę oraz wiedzę merytoryczną i praktyczną, aby mogli wspierać i inicjować działania swoich organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju;
- zapewnienie obecnych i przyszłych pracodawców o dogłębnym zrozumieniu posiadaczy certyfikatu nt. tego, jak zrównoważony rozwój wpływa na zdolność ich organizacji do tworzenia długoterminowej wartości, wraz z implikacjami dla podejmowania decyzji i alokacji zasobów;
- pogłębienie zdolności specjalistów z zakresu księgowości i finansów do zastosowania swoich umiejętności biznesowych w kontekście zrównoważonego rozwoju, co będzie miało ogromny wpływ na modele biznesowe organizacji.
Absolwenci programu będą także mogli skorzystać z członkostwa w dynamicznej i wpływowej globalnej społeczności Oxford Saïd Elumni Network. – Z przyjemnością będziemy obserwować, jak ta społeczność rośnie dzięki uczestnikom programu, którzy kończąc studia, stworzą potężną sieć absolwentów zrównoważonego podejścia w rachunkowości i będą podtrzymywać kontakty zbudowane na rozwoju zawodowym i osobistym – podsumowuje Soumitra Dutta.
AICPA & CIMA i Oxford Saïd planują przyjrzeć się możliwościom stworzenia innych wspólnych programów dla wyższej kadry kierowniczej związanych z rachunkowością zarządczą i przyszłością finansów.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.