Komunikaty PR

Nowe partnerstwo wesprze rozwój zrównoważonego podejścia w rachunkowości

2023-02-28  |  10:00
Do pobrania 02 ( 0 MB )

Wspólny program AICPA & CIMA i Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim przeznaczony dla wyższej kadry kierowniczej jest częścią planowanej szerszej współpracy strategicznej.

Nowe partnerstwo pomiędzy wiodącym stowarzyszeniem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej oraz najbardziej prestiżową uczelnią na świecie ma na celu wyposażenie specjalistów ds. finansów w narzędzia oraz wiedzę, które przyczynią się do przyjęcia przez firmy bardziej zrównoważonego podejścia i zwiększenia ich odpowiedzialności społecznej.

AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, oraz Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim zaoferują nowy program certyfikacyjny dla kadry zarządzającej w zakresie zrównoważonego rozwoju, przeznaczony dla specjalistów z zakresu księgowości i finansów.

Program, który ma wystartować jeszcze w tym roku, jest skierowany do kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla, jak dyrektorzy finansowi, członkowie zarządu czy główni księgowi. Będzie prowadzony online w ramach zajęć na żywo, zapewniając uczestnikom dostęp do wykładowców dysponujących światowej klasy doświadczeniem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i oferując wyjątkową możliwość budowania globalnej sieci kontaktów z osobami na zbliżonych stanowiskach. Absolwenci otrzymają certyfikat sygnowany wspólnie przez Oxford Saïd oraz AICPA & CIMA.

Najprościej rzecz ujmując, ta fascynująca współpraca przyczyni się do poprawy świata, w którym żyjemy. Wybitni dydaktycy naszego wydziału wyposażą specjalistów z zakresu księgowości i finansów na całym świecie w umiejętności i wiedzę, które są niezbędne, aby móc w większym stopniu koncentrować uwagę przedsiębiorstw na ich wpływie społecznym i środowiskowympodkreśla Soumitra Dutta, dziekan Saïd Business School.

Nie mogę sobie wyobrazić bardziej odpowiedniego momentu, aby wprowadzić taki program, ponieważ stoimy wszyscy w obliczu realnych zagrożeń związanych z narastającym kryzysem klimatycznym.

W miarę zbliżania się do stworzenia globalnych standardów zrównoważonego rozwoju pojawia się duże zapotrzebowanie na liderów księgowości i finansów, którzy potrafią z powodzeniem przeprowadzić swoje organizacje przez dramatyczny zwrot w kierunku większej przejrzystości wykraczającej poza tradycyjne wskaźniki finansowedodaje Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, AICPA & CIMA. – Nasz nowy program zapewni osobom, które odgrywają kluczową rolę w tej transformacji przedsiębiorstw umiejętności, których potrzebują, aby budować zaufanie u interesariuszy i dostarczać spójne, porównywalne informacje w celu rozwoju strategii i kształtowania decyzji związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Cele programu:

  • wyposażenie aspirujących profesjonalistów w ekspertyzę oraz wiedzę merytoryczną i praktyczną, aby mogli wspierać i inicjować działania swoich organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju;
  • zapewnienie obecnych i przyszłych pracodawców o dogłębnym zrozumieniu posiadaczy certyfikatu nt. tego, jak zrównoważony rozwój wpływa na zdolność ich organizacji do tworzenia długoterminowej wartości, wraz z implikacjami dla podejmowania decyzji i alokacji zasobów;
  • pogłębienie zdolności specjalistów z zakresu księgowości i finansów do zastosowania swoich umiejętności biznesowych w kontekście zrównoważonego rozwoju, co będzie miało ogromny wpływ na modele biznesowe organizacji.

 

Absolwenci programu będą także mogli skorzystać z członkostwa w dynamicznej i wpływowej globalnej społeczności Oxford Saïd Elumni Network. – Z przyjemnością będziemy obserwować, jak ta społeczność rośnie dzięki uczestnikom programu, którzy kończąc studia, stworzą potężną sieć absolwentów zrównoważonego podejścia w rachunkowości i będą podtrzymywać kontakty zbudowane na rozwoju zawodowym i osobistympodsumowuje Soumitra Dutta.

AICPA & CIMA i Oxford Saïd planują przyjrzeć się możliwościom stworzenia innych wspólnych programów dla wyższej kadry kierowniczej związanych z rachunkowością zarządczą i przyszłością finansów.

 

AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej. 

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.