Komunikaty PR

Odkryjcie epicki wrak statku z zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

2020-04-01  |  16:00
Biuro prasowe

Ahoj przyjaciele! Odkryjcie epicki wrak statku z nowym zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

Grupa LEGO zaprezentowała najnowszy zestaw z serii LEGO Ideas, nawiązujący do popularnego motywu z kolekcji LEGO Pirates. Inspirowany modelem statku pirackiego Barakuda Czarnych Mórz z 1989 roku, LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud pozwoli spragnionym przygód przeszukiwać wyspę i wrak słynnego okrętu Kapitana Rudobrodego, zagubionego na morzu ponad 30 lat temu. 

Fani morskich opowieści i przygód nieustraszonych piratów będą mieli okazję poszerzyć kolekcję o nową pozycję. Do sprzedaży właśnie trafił wyjątkowy zestaw LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud. 

Statek według projektu fana

Nowy zestaw LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud został stworzony na podstawie pomysłu jednego z fanów klocków LEGO, Hiszpana Pablo Sancheza Jiméneza. Na specjalnej platformie ideas.LEGO.com, dedykowanej koncepcjom miłośników LEGO, zamieścił on projekt, który w rekordowym czasie zaledwie 25 dni zdobył głosy 10 tysięcy fanów i tym samym został wybrany do wdrożenia i wzbogacenia kolekcji LEGO. Projektant od dzieciństwa pasjonował się wszystkim, co związane z piratami, a inspiracją do tej kreacji były zabawy klockami z tatą. 

Seria LEGO Ideas bazuje na projektach stworzonych przez fanów. Wybrane pomysły dopracowywane są przez głównych projektantów LEGO, następnie trafiają do sklepów. Część dochodów ze sprzedaży otrzymuje pomysłodawca. 

Co w zestawie? 

Zestaw LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud składa się z 2 545 części i ma wszystko, czego potrzebuje pirat i fan klocków LEGO, by stworzyć statek z prawdziwego zdarzenia, wyposażony m.in. w kajutę kapitana, spiżarnię czy ładownię. Okrętem Kapitana Rudobrodego można ruszyć z akcją ratunkową, by odbić załogę. Z kolei po rozmontowaniu niektórych części statku konstruktorzy LEGO mogą zbudować wyspę, szukać ukrytego na niej skarbu i tworzyć nowe własne opowieści. 

W komplecie znajduje się 8 minifigurek inspirowanych postaciami piratów z poprzednich kolekcji. Są wśród nich ikoniczny Kapitan Rudobrody, Lady Kotwica, Robin Łup, bliźniacy Grot i Szot, a także inne figurki piratów, kościotrupów i zwierząt.

Zestaw 21322 LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud jest dostępny w sprzedaży online na LEGO.pl i stacjonarnie w sklepach LEGO od 1 kwietnia 2020 roku. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 16. roku życia. 

 

Biuro prasowe LEGO:


Joanna Kuźma

Senior Account Executive

tel. +48 502 093 511

e-mail: joanna.kuzma@ogilvy.com 

 

Małgorzata Malesa

Junior Account Executive

tel. +48 502 555 811 

e-mail: malgorzata.malesa@ogilvy.com

 

Katarzyna Walewska – Napiórkowska 

Account Supervisor

tel. +48 502 555 821

e-mail: katarzyna.walewska-napiorkowska@ogilvy.com

 

O Grupie LEGO:

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. W 1932 roku firmę założył Ole Kirk Kristiansen. Bazuje ona na ikonicznym klocku LEGO® i jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania swoich umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Z ofertą można zapoznać się na www.LEGO.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.