Studenci Politechniki Warszawskiej zgłębiają tajniki druku cyfrowego
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Konica Minolta drugi rok z rzędu zaprosiła studentów Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Warszawskiej do swojego showroomu na praktyczne zajęcia w ramach przedmiotu „Cyfrowe techniki drukowania”. Studenci pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Piłczyńskiej zobaczyli najnowocześniejsze techniki druku cyfrowego, poznali środowisko biznesowe od strony producenta maszyn drukujących, a także dowiedzieli się o innych niż poligraficzne obszarach działalności Konica Minolta.
- „Jako lider rynku urządzeń do druku cyfrowego wyznaczamy trendy w zakresie technologii, a dla studentów Papiernictwa i Poligrafii znajomość trendów jest koniecznością. Organizowane przez nas warsztaty są więc doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy na temat optymalizacji produkcji przy zastosowaniu najnowszych cyfrowych systemów drukujących a także poznania procesu działania firmy produkującej urządzenia. Za nami kolejny owocny dzień ze studentami Politechniki Warszawskiej i już nie możemy się doczekać kolejnego – mówi Łukasz Kurasiński, Business Development Manager Packaging & Commercial Market w firmie Konica Minolta.
W trakcie warsztatów studenci trzeciego roku Papiernictwa i Poligrafii poznali szereg maszyn Konica Minolta. Firma zaprezentowała m.in. urządzenia do druku serii Accurio Press oraz Accurio Label 230, innowacyjne rozwiązania do kontroli jakości wydruku w locie IQ-501 w zestawie z UK-311 wraz z modułami do wykończenia wydruku w linii TU-510. Wisienką na torcie była prezentacja urządzenia do cyfrowego uszlachetnienia wybiórczego MGI JetVarnish 3D One. Konica Minolta przybliżyła także studentom najlepsze przykłady zastosowań technologii druku cyfrowego w postaci sampli produkcyjnych, zarówno z powyższych urządzeń jak i maszyn segmentu Industrial Printing.
W warsztaty zaangażowało się kilka działów firmy
Pełną merytoryki prezentację przeprowadził Michał Pióro, Operator Centrum Pokazowego, skupiając się przede wszystkim na budowie urządzeń drukujących, ich parametrach technicznych, możliwościach zarządzania oraz optymalizacji produkcji. Anastasiya Yavorska, Showroom Coordinator w Konica Minolta, przybliżyła koncepcję i funkcjonowanie środowiska Digital Innovation Square oraz najnowsze trendy w branży poligraficznej i e-commerce, a także przedstawiła wizję przyszłości technologii druku cyfrowego i jego zastosowań. Sara Zych z działu marketingu opowiedziała o innych niż poligraficzne obszarach biznesu Konica Minolta, a także ostatnich inicjatywach i kampaniach marketingowych.
- „Ogromną wartością warsztatów przeprowadzanych przez Konica Minolta dla naszych studentów jest ich kompleksowość. To nie tylko zgłębienie specyfiki urządzeń i procesów, ale też przybliżenie trendów i mnóstwo wiedzy płynącej z doświadczenia ekspertów firmy w branży. To doskonała wiadomość dla kolejnych roczników, że wydarzenie staje się cykliczne i liczymy, że współpraca będzie się rozwijać. Druk cyfrowy to przyszłość przemysłu poligraficznego i chcemy, żeby nasi studenci tę przyszłość współtworzyli, dlatego poznanie najnowszych technologii to konieczność.” – podsumowuje dr inż. Katarzyna Piłczyńskia z Politechniki Warszawskiej.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.