Vaqat rusza z programem ambasadorskim dla studentów
Vaqat, czyli platforma oferująca krótkie i płatne zadania dla studentów, ogłosił, że rusza z programem mentoringowo-ambasadorskim na kilku kluczowych rynkach. Zespół szuka studentów, którzy zechcą zostać przedstawicielami start-upu na swoich uczelniach i zdobyć cenne doświadczenie oraz rozwinąć swoje umiejętności.
W ramach programu ambasadorskiego Vaqat każdy z wybranych studentów otrzyma wsparcie w zakresie rekrutacji, sprawdzenia CV, listu motywacyjnego oraz mentoringu z ekspertami z bankowości inwestycyjnej, konsultingu, PE/VC, startupów czy marketingu. Dzięki mentoringowi od startupu oraz rozmowom z ekspertami z różnych dziedzin, będą mieli szansę nauczyć się nowych rzeczy i zyskać cenne kontakty. Ambasadorzy będą mieli również możliwość poznania innych studentów z różnych uczelni.
Wybrani studenci będą odpowiedzialni za reprezentowanie platformy Vaqat na swojej uczelni, organizację wewnętrznych eventów, pośredniczenie w rozmowach z kołami naukowymi, biurami karier i poszczególnymi wydziałami. Zadaniem ambasadorów będzie, przede wszystkim, promowanie platformy Vaqat wśród studentów i pracowników uczelni. Mają oni pomóc w pozyskaniu nowych użytkowników, a także w ulepszaniu i rozwijaniu platformy. Dodatkową motywacją może być fakt, że każdy student-ambasador otrzyma wynagrodzenie za realizowane w ramach programu ambasadorskiego zadania.
Vaqat jest platformą, przez którą firmy mogą zlecać krótkie zadania dla studentów, Każde zadanie jest płatne wg stawki użytkownika, definiowanej przez wewnętrzny algorytm, bazujący na umiejętnościach danego kandydata. Zadania wykonywane są zazwyczaj zdalnie i pozwalają studentom nie tylko na dodatkowy zastrzyk gotówki, ale przede wszystkim na zdobycie doświadczenia w startupach czy korporacjach na całym świecie. Vaqat współpracuje z takimi firmami jak Bain & Company, Kearney, OC&C, czy Altman Solon.
Jeśli jesteś studentem i chcesz zostać ambasadorem Vaqat na swojej uczelni, to nie zwlekaj i zgłoś się na www.vaqat.com.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.