Komunikaty PR

Zaprogramuj ozobota, eksperymentuj i baw się

2023-02-26  |  12:50
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania szko ( 0.02 MB )

Ciekawe zajęcia, pasjonujące eksperymenty i wspólne zabawy – na takie atrakcje mogli liczyć kandydaci na pierwszaków podczas Dnia otwartego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11. Była to też najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją. 
- Zapraszaliśmy kandydatów do klas I –V i ich rodziców, a także każdego, kto chce nas poznać – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 1. - Nasi uczniowie oprowadzili gości po szkole, a rodzice kandydatów mogli porozmawiać z rodzicami obecnych uczniów i z nauczycielami. 
Ale był  to też dzień pełen atrakcji – mali goście wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach z wykorzystaniem innowacyjnych pomocy dydaktycznych – programowali ozobota, rozwiązywali zadania edukacyjne z wykorzystaniem tablic multimedialnych i zadania z języka angielskiego, wzięli udział w grach logicznych i zabawach ruchowych. Koło eksperymentalne zaprezentowało ciekawe doświadczenia z pogranicza chemii, fizyki i kulinariów, a chętni wzięli udział w treningu umiejętności komunikacyjnych (TUK). Była też okazja do multimedialnej prezentacji wspomnień z życia szkoły i degustacja słodkiego co-nieco, przygotowanego przez uczniów szkolnego koła kulinarnego. 
Szkoła przy Sienkiewicza 77 istnieje od 2013 r. i jest częścią Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10". Jej twórcom zależało na kameralnej atmosferze w szkole, dlatego też klasy są tu mało liczne (16-17 –osobowe), co sprzyja powstawaniu szczególnych relacji uczeń - nauczyciel w zespole, w którym wszyscy znakomicie się znają. 
- Zasady funkcjonowania uczniów, rodziców i nauczycieli oparte są na koncepcji „przezroczystej szkoły” – mówi Marta Białobrzeska, dyrektorka ZSS. - Wspieramy rodziców w spełnianiu ich obowiązków wobec dziecka. Dbamy o wszechstronny rozwój ucznia, stwarzając im warunki do zgłębiania wiedzy w sposób ciekawy i przystępny, dostosowujemy formy i metod pracy do indywidualnych potrzeb ucznia, umożliwiając mu zorientowanie się w ich zainteresowaniach i predyspozycjach do dalszej nauki; wychodzimy poza mury szkoły, korzystając w procesie edukacji z różnorodnych mediów i technik komunikacyjnych.
Uczniowie szkoły mają zwiększoną liczbę godzin matematyki i języka polskiego. Dodatkowo w planie lekcji są m.in. szachy, zajęcia komputerowe, trening umiejętności komunikacyjnych (TUK), a w ramach W-F, także taniec towarzyski. Uczniowie mają do wyboru liczne, niestandardowe zajęcia pozalekcyjne: m.in. koło kulinarne, koło eksperymentalne, zajęcia sportowe czy koła języków obcych. 
Wszystkie szkolne zajęcia mają na celu kształtowanie wiedzy poprzez praktykę, dlatego placówka organizuje wiele zajęć w terenie i w instytucjach kulturalnych - w Książnicy Podlaskiej, w białostockich teatrach, operze, kinach, księgarniach, galeriach, muzeach, warsztatach itp. Szkoła stawia też na integrację m.in. podczas wspólnych wyjazdów pozaszkolnych i wewnętrznych imprez z udziałem kolegów z liceum. Placówka finansowana jest na zasadzie non profit – czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.
W dniu 18 lutego szkoła zaprasza na Dzień otwarty w godz. 10-13. W ramach rekrutacji do I klasy dokumenty należy składać do 22 lutego 2023 r.; rozmowy kwalifikacyjne z rodzicami odbywać będą się w dniach 27.02 - 03.03.2023 r. Rekrutacja do pozostałych klas realizowana będzie w zależności od wolnych miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.