EKOSTRADA - SZLACHETNA KOSTKA BRUKOWA PRZEPUSZCZAJĄCA WODĘ
Wyjątkowa w swojej formie Ekostrada firmy Buszrem łączy w sobie cechy jakie ma szlachetna kostka brukowa i powierzchnia biologicznie czynna. Boczne zakończenia Ekostrady tworzą w nawierzchni obszary, przez które woda swobodnie przenika do gruntu – tak jak dzieje się to w przypadku nawierzchni z płyt ażurowych. Jednocześnie możemy się po niej poruszać równie komfortowo jak po tradycyjnej nawierzchni. To idealna kostka ażurowa na podjazd i wyjątek w krajowej ofercie.
Ale to nie wszystko. Powierzchnia Ekostrady w wersji płukanej wykończona jest warstwą naturalnego kruszywa o strukturze drobnych ziarenek. Nadaje to nawierzchni szlachetny, estetyczny wygląd, który można wzmocnić wypełniając wolne przestrzenie dopasowanym kolorystycznie grysem. Zarówno w wersji gładkiej jak i płukanej - dobierając gatunki traw – pozwala tworzyć na terenie posesji „zielone” nawierzchnie płynnie przechodzące w ogród.
***
Nawierzchnie ekologiczne wykorzystujące płyty i kostki ażurowe sprzyjają ogrodowym roślinom, a przy tym spełniają wymogi prawne dotyczące „nawierzchni biologicznie czynnych”. Ich użycie oddala „podatek od deszczu”, czyli opłaty za odprowadzanie wody deszczowej do kanalizacji. Nie ma problemu z odwodnieniem dużych płaszczyzn, a deszczówka swobodnie wsiąka w podłoże. Odwodnienie terenu odbywa się naturalnie, a woda filtrowana jest do gruntu.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.