Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone
Firma elektryczna Elektro-Koncept Kraków została oficjalnym dystrybutorem systemu smart home Loxone. Od teraz klienci z Krakowa i okolic mogą na własne oczy przekonać się, jak działa inteligentna automatyka stworzona przez znanego austriackiego producenta. Krakowska firma zapewnia kompleksowe wdrożenie tego systemu - od projektu, przez montaż, aż po wykonanie testów sprawności i przeszkolenie użytkowników.
Nowa usługa w ofercie Elektro-Koncept Kraków to efekt rosnącego zainteresowania automatyką budynkową. Warto tutaj podkreślić, że firma wykonuje inteligentne instalacje zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach komercyjnych czy biznesowych. Tak - system smart home Loxone można z powodzeniem zastosować w takich miejscach jak hotele i restauracje, biurowce, magazyny, a nawet myjnie samochodowe czy boiska sportowe. Elektro-Koncept Kraków zachęca do kontaktu właścicieli i zarządców nieruchomości, przy czym firma realizuje zlecenia w Krakowie oraz pobliskich miejscowościach (Alwerni, Balicach, Bochni, Skawinie i wielu innych).
Oficjalny dystrybutor Loxone
Pracownicy Elektro-Koncept Kraków ukończyli szkolenie eksperckie, które przygotowuje do pracy z systemem Loxone. Firma może zapewnić pełny zakres usług związanych ze wdrożeniem i działaniem systemu, a także przystępne ceny produktów tej marki. Klienci tejże krakowskiej firmy elektrycznej mogą również liczyć na wsparcie serwisowe udzielane w ramach gwarancji oraz po jej zakończeniu (Elektro-Koncept udziela gwarancji na swoje usługi).
„Inteligentny dom od Loxone to zapewnienie najwyższej jakości rozwiązań na miarę XXI wieku. Jako oficjalny dystrybutor produktów Loxone w Polsce, zapewniamy ich oryginalność, legalne pochodzenie, rzetelne doradztwo, profesjonalny montaż oraz wsparcie na etapie konfiguracji i użytkowania systemu” - podkreśla właściciel firmy Elektro-Koncept Kraków, Jakub Niziołek.
Jak działa system smart home Loxone?
Austriacki producent dostarcza wiele produktów, które pozwalają na zbudowanie kompletnej instalacji. Jest to system scentralizowany, co oznacza, że za przekazywanie danych odpowiada fizyczna jednostka centralna. Urządzenia mogą komunikować się przewodowo lub bezprzewodowo, przy czym warto podkreślić, że system działa również bez dostępu do internetu (Loxone nie korzysta z chmury). Jak obiecuje producent, smart home Loxone może wykonać za użytkownika nawet 50 000 czynności w ciągu roku. Jest to możliwe, ponieważ elementy wykonawcze podejmują działanie w sposób automatyczny, pod wpływem impulsu przekazanego przez czujniki. Niemniej użytkownik może w każdej chwili przejąć inicjatywę, korzystając z pilota zdalnego sterowania, aplikacji Loxone czy wielofunkcyjnych przycisków.
Ile kosztuje inteligentny dom?
System smart home przynosi wymierne korzyści: pomaga zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, zapewnia dodatkową ochronę na wypadek włamania lub destrukcyjnych zjawisk (np. pożaru), wyręcza użytkowników w wielu rutynowych czynnościach. Co oczywiste, takie udogodnienie musi kosztować. Ile? Elektro-Koncept każdy projekt wycenia indywidualnie, ponieważ koszt wdrożenia smart home zależy m.in. od stopnia zaawansowania systemu, sposobu instalacji, wielkości budynku czy integracji z istniejącymi instalacjami. Więcej informacji na temat kosztów można znaleźć na stronie internetowej https://www.firmaelektrycznakrakow.pl/oferta/smart-home-krakow. Pod wskazanym adresem znajduje się również formularz kontaktowy, za pomocą którego można umówić się na rozmowę lub poprosić o wycenę projektu smart home.
O firmie Elektro-Koncept Kraków
Elektro-Koncept Kraków to firma założona w 2022 roku, która oferuje szeroki zakres usług związanych z instalacjami elektrycznymi. Oprócz systemów smart home firma wykonuje standardowe instalacje elektryczne, systemy monitoringu wizyjnego i alarmowe, a także prefabrykację rozdzielnic. Przedmiotem działalności firmy są również odnawialne źródła energii, tj. montaż instalacji fotowoltaicznych. Elektro-Koncept Kraków świadczy usługi na terenie całego miasta, a także w wielu mniejszych miejscowościach powiatu krakowskiego i województwa małopolskiego.
Źródło informacji: Elektro-Koncept Kraków

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.