Komunikaty PR

Enefit Green w kwietniu wyprodukował 112 GWh energii elektrycznej

2021-05-24  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Enefit ( 0.05 MB )

Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia pozyskująca energię z OZE, wyprodukował w kwietniu 112 GWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Na wolumen produkcji wpłynęły korzystniejsze niż zazwyczaj o tej porze roku warunki wiatrowe. Większość produkcji pochodziła z 20 farm wiatrowych spółki w Estonii i na Litwie.

 

Taka ilość produkcji wystarczyłaby na pokrycie średniego rocznego zapotrzebowania prawie 37 000 gospodarstw domowych.

 

Aavo Kärmas, prezes zarządu Enefit Green, ocenił kwietniową produkcję energii elektrycznej jako bardzo dobrą. – Nie możemy kontrolować warunków wiatrowych, ale możemy zwiększyć niezawodność turbin i dążymy do tego każdego dnia. Do wzrostu efektywności przyczyniło się przede wszystkim cyfrowe rejestrowanie i przetwarzanie danych produkcyjnych – skomentował Kärmas.

 

Za szczególnie korzystne czynniki Kärmas uznał trend rynkowy, który wspiera dalszy rozwój energetyki wiatrowej, zawarte długoterminowe umowy na zakup energii odnawialnej z firmami we wszystkich krajach bałtyckich. – Kontrakty sprzedaży z przedpłatą przyspieszają plany rozwoju Enefit Green. Miło jest widzieć, że ponad sto firm zrobiło krok w kierunku czystszej przyszłości – powiedział Kärmas.

 

Wydajność 112 GWh w kwietniu obejmuje nie tylko estońskie i litewskie farmy wiatrowe, ale również wolumeny produkcji parków słonecznych w Estonii i Polsce, elektrociepłowni Iru, Paide, Valka i Broceni, elektrowni wodnej Keila-Joa oraz rozwiązania w zakresie energii odnawialnej na wyspie Ruhnu.

 

Produkcja energii cieplnej przez Enefit Green w elektrociepłowniach Iru i Paide w Estonii i na Łotwie wyniosła 48 GWh.

 

W sumie w pierwszych czterech miesiącach tego roku Enefit Green wyprodukował 413 GWh energii elektrycznej i 224 GWh energii cieplnej.

 

Enefit Green posiada 20 farm wiatrowych w Estonii i na Litwie, cztery elektrociepłownie w Iru, Paide, Valka i Brocen, elektrownię wodną w Keila-Joa, 36 elektrowni słonecznych w Estonii i Polsce, fabrykę peletu na Łotwie oraz instalację OZE na wyspie Ruhnu.

 

Na terenie Polski Enefit Green posiada 19 elektrowni słonecznych o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 18 MW. Grupa Eesti Energia ma ambicje zwiększenia produkcji zielonej energii w Polsce i planuje kolejne inwestycje w tym obszarze, głównie w zakresie energii słonecznej.

 

***

Więcej o Enefit i Eesti Energia

 

Ambicją Grupy Eesti Energia jest wspieranie klientów w planowaniu i wdrażaniu zielonej rewolucji poprzez oferowanie wygodnej i zrównoważonej gamy rozwiązań energetycznych. Firma jest wiodącym producentem energii wiatrowej w krajach bałtyckich i jednym z niewielu producentów paliw płynnych w Europie. Eesti Energia zatrudnia 4 555 osób. Przychody ze sprzedaży Grupy w 2020 roku wyniosły 834 mln euro.

 

Więcej informacji o Enefit na: www.enefit.pl, Linkedin, Facebook

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Ochrona środowiska Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.