Komunikaty PR

Danfoss dostarczył dwie tony sprzętu mieszkańcom Charkowa

2022-07-12  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Danfoss przekazała dwa tony sprzętu, który posłuży do przywrócenia dostaw ciepła do 250 gospodarstw domowych w Charkowie.

Dostawa darmowego sprzętu obejmującego armaturę, zawory oraz siłowniki miała miejsce zaledwie kilka tygodni po wysłaniu przez Danfoss sprzętu mającego na celu wspomóc odbudowę sieci ciepłowniczej w Mikołajowie i Czernichowie, jak również przywrócić dostawy ciepła i ciepłej wody mieszkańcom tych dwóch ukraińskich miast.

Charków to jedno z tych miast, które doświadczają najbardziej agresywnych bombardowań od samego początku wojny. Już na początku czerwca przynajmniej 7% miejskiej infrastruktury dostarczającej ciepło zostało uszkodzone lub kompletnie zniszczone.

„Danfoss jest naszym partnerem od bardzo dawna”, powiedział Oleksiy Luka, zastępca dyrektora technicznego charkowskiej sieci ciepłowniczej. „Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za to, że w tych trudnych dla nas czasach to właśnie firma Danfoss wyciągnęła do nas pomocną dłoń jako pierwsza, jak również podarowała nam najwięcej potrzebnego sprzętu”.

Dzięki dywersyfikacji źródeł ciepła, nowoczesny system dostaw ciepła komunalnego pozwala uniknąć uzależnienia od gazu ziemnego, jak również zapewnia niezawodność i wysoką wydajność dostaw ciepła. Dlatego też, ważne jest aby, wraz z zaspokojeniem najważniejszych potrzeb przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, zaplanować przebudowę sieci ciepłowniczej Charkowa i innych miast w jak najlepszy sposób.

Gdy wybuchła wojna, Danfoss przerwał działalność biznesową w Ukrainie ze względów bezpieczeństwa jednocześnie kontynuując wypłacanie pensji swoim ukraińskim pracownikom. Ponowne dostawy do Ukrainy zostały uruchomione już w kwietniu.

„Dalsze wspieranie narodu ukraińskiego, jak również naszych pracowników oraz klientów w tym kraju jest dla nas bardzo ważne”, powiedział prezydent Danfoss w Regionie Europy Wschodniej, Adam Jędrzejak. „Uważamy, że tak należy robić. Ponadto, nasze produkty będą miały pozytywny wpływ na odbudowę sieci ciepłowniczych, budynków komercyjnych i mieszkalnych, a także zakładów wodociągowych i oczyszczalni ścieków”.

Danfoss ma w Ukrainie 88 pracowników. Choć większość z nich zdecydowała się zostać w kraju, część podjęła decyzję o ewakuacji razem z rodzinami. Danfoss zaoferował im pracę oraz zakwaterowanie w Polsce i innych krajach, w których zlokalizowane są ośrodki produkcyjne firmy.

Niecały miesiąc od rozpoczęcia agresji, główny udziałowiec Danfoss – Fundacja Bitten i Mads Clausenów – przekazała milion euro na cele wsparcia ukraińskich rodzin i społeczności dotkniętych wojną. Kwota została podzielona pomiędzy duński Czerwony Krzyż, fundację Save the Children oraz Duńską Radę ds. Uchodźców.

Chcąc wspomóc swoich ukraińskich kolegów, pracownicy Danfoss na całym świecie zgromadzili z własnej inicjatywy 77,5 tys. euro. Danfoss podwoił tę kwotę, dzięki czemu przekazano w sumie 155 tys. euro.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.