Komunikaty PR

Danfoss dostarczył dwie tony sprzętu mieszkańcom Charkowa

2022-07-12  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Danfoss przekazała dwa tony sprzętu, który posłuży do przywrócenia dostaw ciepła do 250 gospodarstw domowych w Charkowie.

Dostawa darmowego sprzętu obejmującego armaturę, zawory oraz siłowniki miała miejsce zaledwie kilka tygodni po wysłaniu przez Danfoss sprzętu mającego na celu wspomóc odbudowę sieci ciepłowniczej w Mikołajowie i Czernichowie, jak również przywrócić dostawy ciepła i ciepłej wody mieszkańcom tych dwóch ukraińskich miast.

Charków to jedno z tych miast, które doświadczają najbardziej agresywnych bombardowań od samego początku wojny. Już na początku czerwca przynajmniej 7% miejskiej infrastruktury dostarczającej ciepło zostało uszkodzone lub kompletnie zniszczone.

„Danfoss jest naszym partnerem od bardzo dawna”, powiedział Oleksiy Luka, zastępca dyrektora technicznego charkowskiej sieci ciepłowniczej. „Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za to, że w tych trudnych dla nas czasach to właśnie firma Danfoss wyciągnęła do nas pomocną dłoń jako pierwsza, jak również podarowała nam najwięcej potrzebnego sprzętu”.

Dzięki dywersyfikacji źródeł ciepła, nowoczesny system dostaw ciepła komunalnego pozwala uniknąć uzależnienia od gazu ziemnego, jak również zapewnia niezawodność i wysoką wydajność dostaw ciepła. Dlatego też, ważne jest aby, wraz z zaspokojeniem najważniejszych potrzeb przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, zaplanować przebudowę sieci ciepłowniczej Charkowa i innych miast w jak najlepszy sposób.

Gdy wybuchła wojna, Danfoss przerwał działalność biznesową w Ukrainie ze względów bezpieczeństwa jednocześnie kontynuując wypłacanie pensji swoim ukraińskim pracownikom. Ponowne dostawy do Ukrainy zostały uruchomione już w kwietniu.

„Dalsze wspieranie narodu ukraińskiego, jak również naszych pracowników oraz klientów w tym kraju jest dla nas bardzo ważne”, powiedział prezydent Danfoss w Regionie Europy Wschodniej, Adam Jędrzejak. „Uważamy, że tak należy robić. Ponadto, nasze produkty będą miały pozytywny wpływ na odbudowę sieci ciepłowniczych, budynków komercyjnych i mieszkalnych, a także zakładów wodociągowych i oczyszczalni ścieków”.

Danfoss ma w Ukrainie 88 pracowników. Choć większość z nich zdecydowała się zostać w kraju, część podjęła decyzję o ewakuacji razem z rodzinami. Danfoss zaoferował im pracę oraz zakwaterowanie w Polsce i innych krajach, w których zlokalizowane są ośrodki produkcyjne firmy.

Niecały miesiąc od rozpoczęcia agresji, główny udziałowiec Danfoss – Fundacja Bitten i Mads Clausenów – przekazała milion euro na cele wsparcia ukraińskich rodzin i społeczności dotkniętych wojną. Kwota została podzielona pomiędzy duński Czerwony Krzyż, fundację Save the Children oraz Duńską Radę ds. Uchodźców.

Chcąc wspomóc swoich ukraińskich kolegów, pracownicy Danfoss na całym świecie zgromadzili z własnej inicjatywy 77,5 tys. euro. Danfoss podwoił tę kwotę, dzięki czemu przekazano w sumie 155 tys. euro.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego Biuro prasowe
2024-05-15 | 14:00

Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego

10 maja Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) zorganizowało inaugurację dnia mentoringowego dla polskich studentów w Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 11:00

Colliers wszedł w transakcje na rynku OZE

Inwestycje w odnawialne źródła energii (Renewable Energy Investments) to propozycja firmy doradczej Colliers dla inwestorów szukających możliwości zdywersyfikowania swojego portfela nieruchomości poprzez rozbudowanie go o
Energetyka Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?
2024-05-14 | 13:00

Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?

Planowane od lipca podwyżki cen energii oraz chęć obniżenia wysokości rachunków za prąd motywują konsumentów do instalacji paneli fotowoltaicznych w swoich gospodarstwach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.