Komunikaty PR

Danfoss wspiera nowe inicjatywy energetyczne

2022-07-12  |  09:00
Biuro prasowe

Półtora miliona termostatów rocznie – to jedno z najnowszych rozwiązań, jakie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wykorzystają w walce z obecnym kryzysem energetycznym. Taki przekaz płynie z wydanego przez Biały Dom wspólnego oświadczenia obu liderów. 

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, Europa może zaoszczędzić 10 miliardów metrów sześciennych gazu, za każdym razem, gdy obniżymy temperaturę w naszych domach o jeden stopień Celsjusza – jest to możliwe jedynie wtedy, gdy dom wyposażony jest w termostaty. Niestety, 70 milionów europejskich gospodarstw domowych nadal nie dysponuje tymi urządzeniami. Temu właśnie wyzwaniu sprostać mają pierwsze działania wynikające z nowego porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską.

„Danfoss to jedna z wiodących firm w dziedzinie zielonych, efektywnych energetycznie technologii. Wspólne oświadczenie USA i UE to krok we właściwym kierunku”, powiedział Martin Rossen, starszy wiceprezes Communication & Sustainability w Danfoss.

„Wiemy, że najtańszym, najszybszym i najbardziej ekologicznym sposobem na przeprowadzenie Europy przez obecny kryzys energetyczny jest rozsądne i inteligentne wykorzystanie energii. A w kontekście aktualnej sytuacji związanej z działaniami Rosji, takie działania są również najbezpieczniejsze. Dlatego też fakt, że efektywność energetyczna stała się jedną z najważniejszych kwestii w stosunkach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską jest bardzo dobrą wiadomością. To bardzo ważne, że zarówno Joe Biden, jak i Ursula von der Leyen popierają kwestię efektywności energetycznej jako rozwiązania dla obecnej sytuacji”, dodał Martin Rossen.

Według europejskiego stowarzyszenia Eu.bac (European Building Automation Controls Association), instalacja termostatów we wszystkich gospodarstwach domowych może przynieść oszczędności rzędu 160 TWh.

Wyposażając wszystkie budynki w Europie w podstawową infrastrukturę grzewczą, w tym termostaty, można obniżyć zużycie gazu o 34% w ciągu kolejnych 5 lat.

Mimo, że ponowna koncentracja na kwestii efektywności energetycznej zarówno ze strony USA, jak i UE, napawa optymizmem, Martin Rossen twierdzi, że konieczne jest, aby to porozumienie prowadziło do kolejnych takich inicjatyw w przyszłości.

„Półtora miliona termostatów rocznie to dość dobra liczba, ale chcielibyśmy, aby w obszarze efektywności energetycznej ambicje były jeszcze większe. Około 500 milionów grzejników na terenie Unii Europejskiej wyposażonych jest w zawory manualne. Jednakże wykorzystanie inteligentnych głowic termostatycznych może zapewnić ogromne oszczędności energii, tym samym zmniejszając nasze uzależnienie od gazu. Tak więc wspólne oświadczenie obu liderów stanowi dobry pierwszy krok, ale potencjał w tym obszarze jest znacznie większy”, dodał Martin Rossen.

Fakty – inteligentne termostaty

Porozumienie pomiędzy USA i UE ma na celu zachęcanie do oszczędzania energii, dzięki montażowi 1,5 miliona inteligentnych termostatów, które automatycznie sterują temperaturą w pomieszczeniu. Urządzeniami można sterować za pomocą aplikacji w telefonie, kontrolując temperaturę w domu i tym samym generując oszczędności, nawet podczas nieobecności w domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.