Komunikaty PR

Danfoss wspiera nowe inicjatywy energetyczne

2022-07-12  |  09:00
Biuro prasowe

Półtora miliona termostatów rocznie – to jedno z najnowszych rozwiązań, jakie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wykorzystają w walce z obecnym kryzysem energetycznym. Taki przekaz płynie z wydanego przez Biały Dom wspólnego oświadczenia obu liderów. 

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, Europa może zaoszczędzić 10 miliardów metrów sześciennych gazu, za każdym razem, gdy obniżymy temperaturę w naszych domach o jeden stopień Celsjusza – jest to możliwe jedynie wtedy, gdy dom wyposażony jest w termostaty. Niestety, 70 milionów europejskich gospodarstw domowych nadal nie dysponuje tymi urządzeniami. Temu właśnie wyzwaniu sprostać mają pierwsze działania wynikające z nowego porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską.

„Danfoss to jedna z wiodących firm w dziedzinie zielonych, efektywnych energetycznie technologii. Wspólne oświadczenie USA i UE to krok we właściwym kierunku”, powiedział Martin Rossen, starszy wiceprezes Communication & Sustainability w Danfoss.

„Wiemy, że najtańszym, najszybszym i najbardziej ekologicznym sposobem na przeprowadzenie Europy przez obecny kryzys energetyczny jest rozsądne i inteligentne wykorzystanie energii. A w kontekście aktualnej sytuacji związanej z działaniami Rosji, takie działania są również najbezpieczniejsze. Dlatego też fakt, że efektywność energetyczna stała się jedną z najważniejszych kwestii w stosunkach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską jest bardzo dobrą wiadomością. To bardzo ważne, że zarówno Joe Biden, jak i Ursula von der Leyen popierają kwestię efektywności energetycznej jako rozwiązania dla obecnej sytuacji”, dodał Martin Rossen.

Według europejskiego stowarzyszenia Eu.bac (European Building Automation Controls Association), instalacja termostatów we wszystkich gospodarstwach domowych może przynieść oszczędności rzędu 160 TWh.

Wyposażając wszystkie budynki w Europie w podstawową infrastrukturę grzewczą, w tym termostaty, można obniżyć zużycie gazu o 34% w ciągu kolejnych 5 lat.

Mimo, że ponowna koncentracja na kwestii efektywności energetycznej zarówno ze strony USA, jak i UE, napawa optymizmem, Martin Rossen twierdzi, że konieczne jest, aby to porozumienie prowadziło do kolejnych takich inicjatyw w przyszłości.

„Półtora miliona termostatów rocznie to dość dobra liczba, ale chcielibyśmy, aby w obszarze efektywności energetycznej ambicje były jeszcze większe. Około 500 milionów grzejników na terenie Unii Europejskiej wyposażonych jest w zawory manualne. Jednakże wykorzystanie inteligentnych głowic termostatycznych może zapewnić ogromne oszczędności energii, tym samym zmniejszając nasze uzależnienie od gazu. Tak więc wspólne oświadczenie obu liderów stanowi dobry pierwszy krok, ale potencjał w tym obszarze jest znacznie większy”, dodał Martin Rossen.

Fakty – inteligentne termostaty

Porozumienie pomiędzy USA i UE ma na celu zachęcanie do oszczędzania energii, dzięki montażowi 1,5 miliona inteligentnych termostatów, które automatycznie sterują temperaturą w pomieszczeniu. Urządzeniami można sterować za pomocą aplikacji w telefonie, kontrolując temperaturę w domu i tym samym generując oszczędności, nawet podczas nieobecności w domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego Biuro prasowe
2024-05-15 | 14:00

Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego

10 maja Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) zorganizowało inaugurację dnia mentoringowego dla polskich studentów w Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 11:00

Colliers wszedł w transakcje na rynku OZE

Inwestycje w odnawialne źródła energii (Renewable Energy Investments) to propozycja firmy doradczej Colliers dla inwestorów szukających możliwości zdywersyfikowania swojego portfela nieruchomości poprzez rozbudowanie go o
Energetyka Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?
2024-05-14 | 13:00

Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?

Planowane od lipca podwyżki cen energii oraz chęć obniżenia wysokości rachunków za prąd motywują konsumentów do instalacji paneli fotowoltaicznych w swoich gospodarstwach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.