EPEC - coraz więcej zleceń na usługi okołociepłownicze
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w tym roku zaopiekuje się instalacjami ciepłowniczymi w budynkach administrowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych oraz w nieruchomościach należących do spółki Tramwaje Elbląskie.
Od początku roku EPEC ma pod swoją opieką węzły cieplne, instalacje wewnętrzne centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz instalacje wodno-kanalizacyjne w budynkach miejskiej spółki Tramwaje Elbląskie. Wraz z początkiem lutego EPEC rozpoczął współpracę z Zarządem Budynków Komunalnych. Tutaj także spółka zajmie się instalacjami ciepłowniczymi, jak i wodno-kanalizacyjnymi. Pod swoją opieką będzie miała 183 budynki zarządzane przez ZBK.
- Od ponad roku sukcesywnie rozwijamy naszą ofertę usług okołociepłowniczych - komentuje Andrzej Kuliński, prezes Zarządu Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Widzimy zapotrzebowanie na rynku na takie usługi. Nasi fachowcy są w stanie zadbać o stan infrastruktury należącej nie tylko do naszej spółki. W tym zakresie obsługujemy coraz więcej spółdzielni i instytucji, czego dowodem jest m.in. podpisanie umów z ZBK oraz Tramwajami Elbląskimi.
W ramach umów EPEC będzie realizował usługi konserwacyjne jako pogotowie techniczne do 31 grudnia 2022 r. Oba kontrakty są efektem postępowań zakupowych przeprowadzonych przez ZBK i Tramwaje Elbląskie.
Nowy obszar działalności EPEC
Usługi okołociepłownicze w zakresie konserwacji instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych to nowy obszar działalności EPEC. Jest on wynikiem reorganizacji spółki. Powołany pod koniec roku 2021 Wydział Wykonawstwa i Remontów EPEC wykonuje prace zarówno przy projektach zewnętrznych, jak i wewnętrznych spółki.
***
O EPEC
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odpowiada za dystrybucję ciepła i ciepłej wody do blisko 2 tys. odbiorców w Elblągu. Dysponuje siecią o łącznej długości prawie 200 km, zasilającą 2024 węzły cieplnych. Ponad połowa sieci jest w technologii preizolowanej. Wszystkie węzły ciepłownicze są wyposażone w układy regulacji automatycznej, firma wdrożyła także system zdalnego odczytu liczników ciepła.
W ciągu ostatnich 8 lat przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 109 mln zł w modernizację i rozwój sieci, pozyskując na ten cel 20,5 mln złotych ze środków unijnych.
EPEC jest właścicielem ciepłowni węglowej „Dojazdowa” o mocy 40 MW, co pozwala na pokrycie ok. 20-25 proc. zapotrzebowania na energię cieplną.
Przedsiębiorstwo zatrudnia 162 pracowników.
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Zielona lekcja na farmie wiatrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.