Komunikaty PR

Global Hydrogen nawiązuje współpracę ze Związkiem Powiatów Polskich

2023-09-06  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Kleczkowski
Inner Value

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/

Global Hydrogen, spółka opracowująca technologie dla branży zielonej energii nawiązała współpracę ze Związkiem Powiatów Polskich. Na mocy listu intencyjnego, podpisanego podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu, strony zadeklarowały wolę kooperacji w zakresie promocji działań dotyczących energetyki odnawialnej. Po przystąpieniu do Podkarpackiej Doliny Wodorowej oraz Klastra Energii Południowego Podkarpacia, Global Hydrogen tym samym umacnia swoją pozycję technologiczną na rynku alternatywnych źródeł energii.

Główne działania związane z realizacją porozumienia pomiędzy Global Hydrogen i Związkiem Powiatów Polskich będą opierać się na promocji wzajemnych działań dotyczących wykorzystywania energetyki odnawialnej w jednostkach samorządu terytorialnego, ich jednostkach podległych oraz wśród wspólnot lokalnych. Dla Związku Powiatów Polskich to pozyskanie solidnego partnera technologicznego zarówno do działań edukacyjnych jak i wdrożeniowych.

- Nawiązanie współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich, to dla grupy kapitałowej, którą tworzy Global Hydrogen, kolejny ważny krok biznesowy, a także misyjny w dotarciu do potencjalnych odbiorców. Chcemy wdrażać naszą technologię w regionach czyli tam gdzie zachodzą najważniejsze zmiany dotyczące transformacji energetycznej. Możliwości wsparcia lokalnego samorządu daje nam potencjał kompetencyjny spółki zależnej – Turbo Green Electric – realizującej projekty w zakresie biogazu, biometanu, biowodoru, amoniaku oraz modernizacji oczyszczalni ścieków, aplikując najnowocześniejsze technologie oraz generując przy tym oszczędności na poziomie min. od 30 do 50 procent - mówi Daniel Zawadzki, prezes zarządu Global Hydrogen.

Związek Powiatów Polskich jest ogólnopolskim stowarzyszeniem zrzeszającym powiaty i miasta na prawach powiatu, którego celem jest wspieranie idei samorządu terytorialnego, integrowanie i obrona wspólnych interesów powiatów, kształtowanie wspólnej polityki, wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów, wymiana doświadczeń oraz upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach. Celem ZPP jest m.in. prowadzenie działalności związanej z ochroną środowiska, a także wspieranie inicjatyw społecznych na rzecz ochrony zdrowia. Związek realizuje ww. cele m.in. poprzez prowadzenie działalności wydawniczej i informacyjnej, w tym przy wykorzystaniu prowadzonych stron internetowych. Ponadto poprzez promowanie rozwiązań proekologicznych związanych z prowadzonym przed laty Rankingiem Energii Odnawialnej, a obecnie Ogólnopolskim Rankingiem Powiatów i Miast na prawach powiatu.

Misją Global Hydrogen jest zagospodarowanie energii z tego, co krąży w przyrodzie, stwarzając obieg zamknięty, w tym – głównie dzięki wykorzystywanej technologii – wpływanie na niwelację zagrożenia dla środowiska, a także wykorzystywania wszystkich możliwych surowców do tej produkcji. Wizją firmy jest uzyskiwanie energii ze wszystkich strumieni odpadów, a jednocześnie zmierzanie do tego, aby stać się powszechnym dostawcą instalacji wytwarzających energię w postaci gazowej.

Global Hydrogen to spółka inżynieryjno-technologiczna, który zmierza do tego, aby stać się powszechnym dostawcą technologii dla podmiotów wytwarzających energię w postaci gazowej (biogaz, biometan, biowodór, amoniak). Celem firmy jest również uczestniczenie w procesach konwersji tej energii na energię elektryczną by dostosować się do zmieniającego się sektora elektroenergetycznego. Global Hydrogen w ramach projektów R&D bada możliwości produkcji i magazynowania zielonego wodoru oraz biometanu jako paliwa przyszłości. Wizją firmy jest uzyskiwanie energii ze wszystkich strumieni odpadów, a jednocześnie zmierzanie do tego, aby stać się powszechnym dostawcą instalacji wytwarzających energię w postaci gazowej. Global Hydrogen chce uczestniczyć także w procesach konwersji tej energii na energię elektryczną i ciepło by włączyć się w proces odchodzenia od paliw kopalnych oraz dostosować się do zmieniającego się rynku transportu osobowego i towarowego.

W ramach Global Hydrogen rozwijane są zarówno projekty w obszarze biogazowni, jak i prowadzone są prace nad technologią do wytwarzania zielonego wodoru. W kwietniu br. Spółka poinformowała o dołączeniu do Podkarpackiej Doliny Wodorowej, a także nabyła udziały stanowiące 100 procent kapitału zakładowego Emperial Energy Klaster Sp. z o.o., podmiotu koordynującego Klaster Energii Południowego Podkarpacia.

 

***
 

O spółce:

Global Hydrogen SA to spółka opracowująca i wdrażająca technologie w branży zielonej energii. Spółka rozwija technologię produkcji zielonego wodoru z biomasy, również odpadowej. Global Hydrogen planuje rozpocząć seryjną produkcję swoich urządzeń oraz skomercjalizować posiadane technologie. Projektowanie, budowa i sprzedaż modułowych mikrobiogazowni dla sektora rolno-spożywczego, w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant) to kolejny element strategii działalności spółki. Global Hydrogen jest również właścicielem Emperial Energy Klaster Sp. z o.o., podmiotu koordynującego Klaster Energii Południowego Podkarpacia.
 

Więcej na: http://globalhydrogen.pl/ oraz https://turbogreenelectric.info

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inner Value
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.