GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w Polsce
GoldenPeaks Capital, spółka specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów solarnych, z silnym naciskiem na Europę Wschodnią, w ciągu najbliższych 6 miesięcy przejmie ponad 1GW projektów solarnych w Polsce.
W przekonaniu, że inwestycje w energię odnawialną, zwłaszcza fotowoltaikę i magazynowanie energii, są kluczem do zmniejszenia zależności każdego kraju od importu energii oraz dodatkowo zastąpienia paliw kopalnych, GoldenPeaks Capital zobowiązał się do rozszerzenia swojego portfela fotowoltaicznego w Polsce.
Projekty zostaną zakupione od lokalnych deweloperów, zbudowane i zarządzane przez spółkę zależną GoldenPeaks - Spectris Energy Sp. z o.o. w Polsce.
Spectris Energy Sp. z o.o. dysponuje na dzień dzisiejszy ponad 60 specjalistami w zakresie inżynierii, zaopatrzenia, logistyki i kontroli procesu budowlanego, jak również pełnym zakresem możliwości zarządzania aktywami i handlu, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Dzięki temu GoldenPeaks Capital ma przewagę w bezpośrednim zakupie projektów i budowaniu ich zgodnie z budżetem, na czas, z zachowaniem doskonałej jakości, zabezpieczając swoje inwestycje na okres 30 lat.
Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Kluczowe jest dla nas bycie niezawodnym partnerem w szybkim i terminowym zwiększaniu udziału energii odnawialnej w Polsce, dodając naszą wiedzę do osiągnięcia celów klimatycznych kraju."
GoldenPeaks Capital, to firma inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu, budowie i eksploatacji systemów solarnych i jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce oraz na Węgrzech. GoldenPeaks Capital posiada dziś łącznie 1GW projektów solarnych.
GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania branży energii odnawialnych w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak m.in. produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, eksploatacja aktywów oraz sprzedaż handlowa i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.