GoldenPeaks Capital zakończył finansowanie 2 projektów fotowoltaicznych w Polsce
GoldenPeaks Capital jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie oraz jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. Właśnie z sukcesem zakończyli proces finansowania dwóch projektów fotowoltaicznych, które obejmują budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 176 MW w 15 różnych regionach Polski.
GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych z naciskiem na region Europy Wschodniej, właśnie zakończyła finansowanie dwóch projektów fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy 176MW.
Dwa projekty „Foxtrot” i „Gamma” podzielone są na 86MW oraz 90MW. Pierwszy z nich będzie realizowany w 9 województwach, natomiast drugi w 6 innych regionach Polski. Projekty realizowane są przez spółkę zależną w 100% od GoldenPeaks Capital Holdings, Spectris Energy.
Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Polska jest drugim największym rynkiem fotowoltaicznym pod względem nowej mocy zainstalowanej w Unii Europejskiej. GoldenPeaks Capital z dumą wspiera tempo ekspansji i modernizacji polskiego sektora energii odnawialnej.”
GoldenPeaks Capital to firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych oraz jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech.
Daniel Tain, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, mówi: "Przewiduje się, że krytyczny popyt na energię słoneczną w Europie wkrótce znacznie przekroczy podaż. GoldenPeaks Capital stał się wiodącym dostawcą gotowych rozwiązań w zakresie zielonej energii w Europie.”
Jeszcze w październiku 2021 roku GoldenPeaks Capital uruchomił i zlecił „Bravo” - kolejny projekt fotowoltaiczny w Polsce o łącznej mocy, oraz projekt „Alfa” o mocy 78MW poprzez swoją spółkę zależną Spectris Energy. Projekty zostały zrealizowane w ciągu zaledwie 9 miesięcy i jako pierwsze w Polsce wykorzystują dwupłaszczyznowe moduły fotowoltaiczne.
GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania przemysłu energii odnawialnej w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, operacje na aktywach oraz sprzedaż komercyjna i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.