GoldenPeaks Capital zakończył finansowanie 2 projektów fotowoltaicznych w Polsce
GoldenPeaks Capital jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie oraz jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. Właśnie z sukcesem zakończyli proces finansowania dwóch projektów fotowoltaicznych, które obejmują budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 176 MW w 15 różnych regionach Polski.
GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych z naciskiem na region Europy Wschodniej, właśnie zakończyła finansowanie dwóch projektów fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy 176MW.
Dwa projekty „Foxtrot” i „Gamma” podzielone są na 86MW oraz 90MW. Pierwszy z nich będzie realizowany w 9 województwach, natomiast drugi w 6 innych regionach Polski. Projekty realizowane są przez spółkę zależną w 100% od GoldenPeaks Capital Holdings, Spectris Energy.
Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Polska jest drugim największym rynkiem fotowoltaicznym pod względem nowej mocy zainstalowanej w Unii Europejskiej. GoldenPeaks Capital z dumą wspiera tempo ekspansji i modernizacji polskiego sektora energii odnawialnej.”
GoldenPeaks Capital to firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych oraz jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech.
Daniel Tain, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, mówi: "Przewiduje się, że krytyczny popyt na energię słoneczną w Europie wkrótce znacznie przekroczy podaż. GoldenPeaks Capital stał się wiodącym dostawcą gotowych rozwiązań w zakresie zielonej energii w Europie.”
Jeszcze w październiku 2021 roku GoldenPeaks Capital uruchomił i zlecił „Bravo” - kolejny projekt fotowoltaiczny w Polsce o łącznej mocy, oraz projekt „Alfa” o mocy 78MW poprzez swoją spółkę zależną Spectris Energy. Projekty zostały zrealizowane w ciągu zaledwie 9 miesięcy i jako pierwsze w Polsce wykorzystują dwupłaszczyznowe moduły fotowoltaiczne.
GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania przemysłu energii odnawialnej w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, operacje na aktywach oraz sprzedaż komercyjna i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.