Huta w Częstochowie świętuje rok w ramach Grupy LIBERTY
LIBERTY Częstochowa, największy w Polsce producent niskowęglowych blach grubych GREENSTEEL, świętuje pierwszy rok od czasu przejęcia zakładu przez LIBERTY Steel Group. W pierwszym roku działalności pod szyldem LIBERTY, produkcja w Hucie jest systematycznie zwiększana, osiągając w marcu b.r. najwyższe poziomy od 2017 roku, co przełożyło się na blisko milion ton wyprodukowanej przez zakład w ciągu minionego roku: produkcja kęsisk płaskich GREENSTEEL w Stalowni przekroczyła 500 000 ton, a w Walcowni Blach Grubych wyprodukowano ponad 400 000 ton blach GREENSTEEL.
Wzrost produkcji zakładu był możliwy dzięki wznowieniu procesów operacyjnych i szeregowi projektów modernizacyjnych obejmujących: ponowne uruchomienie zakładu prefabrykacji; modernizacje linii ciągłego odlewania stali, linii walcowniczej oraz linii cięcia nr 1 i nr 2; a także wzrost efektywności procesu produkcyjnego. Mając na celu osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 r., w lutym uruchomiono w zakładzie farmę fotowoltaiczną, na ten rok zaplanowana jest instalacja kolejnej, która po ukończeniu zapewni LIBERTY Częstochowa około 3 MW mocy w zakresie energii odnawialnej.
Wszystkie poczynione inwestycje wesprą przyjętą strategię produkcyjną firmy „55-65-85” zakładającą docelowo wysyłkę 85 000 ton blach GREENSTEEL miesięcznie.
Firma przez cały rok ciężko pracowała również nad wzmocnieniem partnerstw z lokalnymi społecznościami i instytucjami edukacyjnymi: podpisane przez LIBERTY Częstochowa umowy o współpracy z uczelniami: Politechniką Częstochowską i Uniwersytetem im. Jana Długosza pozwolą na odbycie przez ich studentów praktyk i staży doktoranckich w zakładzie oraz wspólne programy badawcze.
Krishnamoorthy Venkatasubramanian, Dyrektor Generalny Liberty Częstochowa, powiedział: „Pierwszy rok działalności LIBERTY Częstochowa był wyzwaniem, któremu cały zespół Huty więcej, niż sprostał. Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za zaangoażowanie i cieżką pracę. Udało nam się wspólnie osiągnąć ambitne cele – zarówno jeśli chodzi o poziomy produkcji, przeprowadzone modernizacje, jak i wyznaczenie nowych standardów bezpieczeństwa pracy. Jestem przekonany, że to dopiero początek drogi, a LIBERTY Częstochowa w niedługim czasie stanie się liderem produkcji GREENSTEEL w tej części Europy oraz zaufanym parterem dla polskiego rządu przy realizacji najważniejszych polskich projektów infrastrukturalnych“.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.