Huta w Częstochowie świętuje rok w ramach Grupy LIBERTY
LIBERTY Częstochowa, największy w Polsce producent niskowęglowych blach grubych GREENSTEEL, świętuje pierwszy rok od czasu przejęcia zakładu przez LIBERTY Steel Group. W pierwszym roku działalności pod szyldem LIBERTY, produkcja w Hucie jest systematycznie zwiększana, osiągając w marcu b.r. najwyższe poziomy od 2017 roku, co przełożyło się na blisko milion ton wyprodukowanej przez zakład w ciągu minionego roku: produkcja kęsisk płaskich GREENSTEEL w Stalowni przekroczyła 500 000 ton, a w Walcowni Blach Grubych wyprodukowano ponad 400 000 ton blach GREENSTEEL.
Wzrost produkcji zakładu był możliwy dzięki wznowieniu procesów operacyjnych i szeregowi projektów modernizacyjnych obejmujących: ponowne uruchomienie zakładu prefabrykacji; modernizacje linii ciągłego odlewania stali, linii walcowniczej oraz linii cięcia nr 1 i nr 2; a także wzrost efektywności procesu produkcyjnego. Mając na celu osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 r., w lutym uruchomiono w zakładzie farmę fotowoltaiczną, na ten rok zaplanowana jest instalacja kolejnej, która po ukończeniu zapewni LIBERTY Częstochowa około 3 MW mocy w zakresie energii odnawialnej.
Wszystkie poczynione inwestycje wesprą przyjętą strategię produkcyjną firmy „55-65-85” zakładającą docelowo wysyłkę 85 000 ton blach GREENSTEEL miesięcznie.
Firma przez cały rok ciężko pracowała również nad wzmocnieniem partnerstw z lokalnymi społecznościami i instytucjami edukacyjnymi: podpisane przez LIBERTY Częstochowa umowy o współpracy z uczelniami: Politechniką Częstochowską i Uniwersytetem im. Jana Długosza pozwolą na odbycie przez ich studentów praktyk i staży doktoranckich w zakładzie oraz wspólne programy badawcze.
Krishnamoorthy Venkatasubramanian, Dyrektor Generalny Liberty Częstochowa, powiedział: „Pierwszy rok działalności LIBERTY Częstochowa był wyzwaniem, któremu cały zespół Huty więcej, niż sprostał. Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za zaangoażowanie i cieżką pracę. Udało nam się wspólnie osiągnąć ambitne cele – zarówno jeśli chodzi o poziomy produkcji, przeprowadzone modernizacje, jak i wyznaczenie nowych standardów bezpieczeństwa pracy. Jestem przekonany, że to dopiero początek drogi, a LIBERTY Częstochowa w niedługim czasie stanie się liderem produkcji GREENSTEEL w tej części Europy oraz zaufanym parterem dla polskiego rządu przy realizacji najważniejszych polskich projektów infrastrukturalnych“.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.