Konferencja Energetyczna Endress+Hauser
Konferencja Energetyczna Endress+Hauser
Konferencja Energetyczna zorganizowana w 1 połowie czerwca przez firmę Endress+Hauser zgromadziła kilkudziesięciu ekspertów z branży i była okazją do prezentacji nowych trendów w polskiej energetyce. Podczas wydarzenia zostały poruszone tematy dotyczące zielonej transformacji i ograniczenia emisji CO2 oraz wynikających z tego wyzwań dla aparatury kontrolno-pomiarowej.
Dwudniowe wydarzenie wypełnione było specjalistyczną wiedzą, wymianą doświadczeń i branżową analizą. Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe trendy w polskiej energetyce, wynikające z zielonej transformacji. Poszczególne technologie, procesy oraz case study przedstawione zostały przez reprezentantów zaproszonych firm oferujących pionierskie rozwiązania na polskim rynku. Program konferencji został podzielony na bloki tematyczne związane z:
- nowymi technologiami w zakresie generacji energii, w tym utylizacji odpadów
- zastosowaniem wodoru, łącznie z technikami metanizacji
- zagadnieniami SIL i predykcyjnego utrzymania ruchu (dodatkowo aspekty zaawansowanej diagnostyki)
Patronat programowy nad wydarzeniem objął profesor Artur Andruszkiewicz, Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny.
Duża dawka specjalistycznej wiedzy
Konferencję rozpoczął Jens Hundrieser, który opowiedział o postrzeganiu transformacji energetycznej przez Grupę Endress+Hauser. W wystąpieniu poruszył kwestię wykorzystania wodoru jako kluczowego elementu dekarbonizacji dla przemysłu ciężkiego.
Transformacja energetyczna sprowadza się dziś w głównej mierze do redukcji CO2, którą osiągnąć można na kilka sposobów w tym m.in. przy zastosowaniu gospodarki cyrkularnej, optymalizacji procesów czy eliminacji CO2 z procesów produkcyjnych – mówi Jens Hundrieser, European Industry Manager, Endress+Hauser. – Kluczowe w procesie dekarbonizacji jest zastosowanie wodoru, który z sukcesem można wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu. Zielony wodór to dziś już nie tylko trend, ale świadomie wdrażana strategia przemysłowa o globalnym zasięgu.
Kolejne bloki tematyczne dotyczyły transformacji energetycznej i nowych technologii w tym zakresie. Zaproszeni prelegenci przedstawili najnowsze rozwiązania dotyczące odnawialnych źródeł energii na polskim rynku, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i ich aktywnym udziałem w wykładach. Podczas konferencji poruszony został również temat pomiarów obiektowych i eksploatacji systemów pomiarowych. W wystąpieniach omówiono także zaawansowane techniki analityczne. Wiodącym trendem i słowem kluczem tegorocznej konferencji Endress+Hauser był niewątpliwie zielony wodór jako ważny kierunek w dekarbonizacji globalnego przemysłu.
Mobilna wystawa oraz zwiedzanie zakładu PreZero
Uczestnicy wydarzenia w ramach odpoczynku od bogatego programu wykładów mieli okazję odwiedzić mobilną wystawę Showtruck, czyli samochód wystawienniczy wypełniony rozwiązaniami pomiarowymi Endress+Hauser. To prawie 45 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie znajdują się najnowocześniejsze modele ekspozycyjne wraz z urządzeniami monitorującymi i pomiarowymi.
Drugiego dnia organizatorzy zaprosili swoich gości do zwiedzenia instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w zakładzie PreZero Polska w Poznaniu.
Uczestnicy konferencji docenili bogaty i mocno ekspercki charakter wykładów i podkreślali, że takich spotkań branżowych potrzeba zdecydowanie więcej.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Endress+Hauser: https://eh.digital/3y51ekP

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.