Komunikaty PR

Konferencja Energetyczna Endress+Hauser

2022-06-20  |  14:20

Konferencja Energetyczna Endress+Hauser

Konferencja Energetyczna zorganizowana w 1 połowie czerwca przez firmę Endress+Hauser zgromadziła kilkudziesięciu ekspertów z branży i była okazją do prezentacji nowych trendów w polskiej energetyce. Podczas wydarzenia zostały poruszone tematy dotyczące zielonej transformacji i ograniczenia emisji CO2 oraz wynikających z tego wyzwań dla aparatury kontrolno-pomiarowej.
 

Dwudniowe wydarzenie wypełnione było specjalistyczną wiedzą, wymianą doświadczeń i branżową analizą. Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe trendy w polskiej energetyce, wynikające z zielonej transformacji. Poszczególne technologie, procesy oraz case study przedstawione zostały przez reprezentantów zaproszonych firm oferujących pionierskie rozwiązania na polskim rynku. Program konferencji został podzielony na bloki tematyczne związane z:

  • nowymi technologiami w zakresie generacji energii, w tym utylizacji odpadów
  • zastosowaniem wodoru, łącznie z technikami metanizacji
  • zagadnieniami SIL i predykcyjnego utrzymania ruchu (dodatkowo aspekty zaawansowanej diagnostyki)

Patronat programowy nad wydarzeniem objął profesor Artur Andruszkiewicz, Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny.

 

Duża dawka specjalistycznej wiedzy

 

Konferencję rozpoczął Jens Hundrieser, który opowiedział o postrzeganiu transformacji energetycznej przez Grupę Endress+Hauser. W wystąpieniu poruszył kwestię wykorzystania wodoru jako kluczowego elementu dekarbonizacji dla przemysłu ciężkiego.

 

Transformacja energetyczna sprowadza się dziś w głównej mierze do redukcji CO2, którą osiągnąć można na kilka sposobów w tym m.in. przy zastosowaniu gospodarki cyrkularnej, optymalizacji procesów czy eliminacji CO2 z procesów produkcyjnych – mówi Jens Hundrieser, European Industry Manager, Endress+Hauser. – Kluczowe w procesie dekarbonizacji jest zastosowanie wodoru, który z sukcesem można wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu. Zielony wodór to dziś już nie tylko trend, ale świadomie wdrażana strategia przemysłowa o globalnym zasięgu.

 

Kolejne bloki tematyczne dotyczyły transformacji energetycznej i nowych technologii w tym zakresie. Zaproszeni prelegenci przedstawili najnowsze rozwiązania dotyczące odnawialnych źródeł energii na polskim rynku, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i ich aktywnym udziałem w wykładach. Podczas konferencji poruszony został również temat pomiarów obiektowych i eksploatacji systemów pomiarowych. W wystąpieniach omówiono także zaawansowane techniki analityczne. Wiodącym trendem i słowem kluczem tegorocznej konferencji Endress+Hauser był niewątpliwie zielony wodór jako ważny kierunek w dekarbonizacji globalnego przemysłu.

 

Mobilna wystawa oraz zwiedzanie zakładu PreZero

 

Uczestnicy wydarzenia w ramach odpoczynku od bogatego programu wykładów mieli okazję odwiedzić mobilną wystawę Showtruck, czyli samochód wystawienniczy wypełniony rozwiązaniami pomiarowymi Endress+Hauser. To prawie 45 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie znajdują się najnowocześniejsze modele ekspozycyjne wraz z urządzeniami monitorującymi i pomiarowymi.

Drugiego dnia organizatorzy zaprosili swoich gości do zwiedzenia instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w zakładzie PreZero Polska w Poznaniu.

 

Uczestnicy konferencji docenili bogaty i mocno ekspercki charakter wykładów i podkreślali, że takich spotkań branżowych potrzeba zdecydowanie więcej.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Endress+Hauser: https://eh.digital/3y51ekP

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.