Konferencja Energetyczna Endress+Hauser
Konferencja Energetyczna Endress+Hauser
Konferencja Energetyczna zorganizowana w 1 połowie czerwca przez firmę Endress+Hauser zgromadziła kilkudziesięciu ekspertów z branży i była okazją do prezentacji nowych trendów w polskiej energetyce. Podczas wydarzenia zostały poruszone tematy dotyczące zielonej transformacji i ograniczenia emisji CO2 oraz wynikających z tego wyzwań dla aparatury kontrolno-pomiarowej.
Dwudniowe wydarzenie wypełnione było specjalistyczną wiedzą, wymianą doświadczeń i branżową analizą. Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe trendy w polskiej energetyce, wynikające z zielonej transformacji. Poszczególne technologie, procesy oraz case study przedstawione zostały przez reprezentantów zaproszonych firm oferujących pionierskie rozwiązania na polskim rynku. Program konferencji został podzielony na bloki tematyczne związane z:
- nowymi technologiami w zakresie generacji energii, w tym utylizacji odpadów
- zastosowaniem wodoru, łącznie z technikami metanizacji
- zagadnieniami SIL i predykcyjnego utrzymania ruchu (dodatkowo aspekty zaawansowanej diagnostyki)
Patronat programowy nad wydarzeniem objął profesor Artur Andruszkiewicz, Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny.
Duża dawka specjalistycznej wiedzy
Konferencję rozpoczął Jens Hundrieser, który opowiedział o postrzeganiu transformacji energetycznej przez Grupę Endress+Hauser. W wystąpieniu poruszył kwestię wykorzystania wodoru jako kluczowego elementu dekarbonizacji dla przemysłu ciężkiego.
Transformacja energetyczna sprowadza się dziś w głównej mierze do redukcji CO2, którą osiągnąć można na kilka sposobów w tym m.in. przy zastosowaniu gospodarki cyrkularnej, optymalizacji procesów czy eliminacji CO2 z procesów produkcyjnych – mówi Jens Hundrieser, European Industry Manager, Endress+Hauser. – Kluczowe w procesie dekarbonizacji jest zastosowanie wodoru, który z sukcesem można wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu. Zielony wodór to dziś już nie tylko trend, ale świadomie wdrażana strategia przemysłowa o globalnym zasięgu.
Kolejne bloki tematyczne dotyczyły transformacji energetycznej i nowych technologii w tym zakresie. Zaproszeni prelegenci przedstawili najnowsze rozwiązania dotyczące odnawialnych źródeł energii na polskim rynku, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i ich aktywnym udziałem w wykładach. Podczas konferencji poruszony został również temat pomiarów obiektowych i eksploatacji systemów pomiarowych. W wystąpieniach omówiono także zaawansowane techniki analityczne. Wiodącym trendem i słowem kluczem tegorocznej konferencji Endress+Hauser był niewątpliwie zielony wodór jako ważny kierunek w dekarbonizacji globalnego przemysłu.
Mobilna wystawa oraz zwiedzanie zakładu PreZero
Uczestnicy wydarzenia w ramach odpoczynku od bogatego programu wykładów mieli okazję odwiedzić mobilną wystawę Showtruck, czyli samochód wystawienniczy wypełniony rozwiązaniami pomiarowymi Endress+Hauser. To prawie 45 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie znajdują się najnowocześniejsze modele ekspozycyjne wraz z urządzeniami monitorującymi i pomiarowymi.
Drugiego dnia organizatorzy zaprosili swoich gości do zwiedzenia instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w zakładzie PreZero Polska w Poznaniu.
Uczestnicy konferencji docenili bogaty i mocno ekspercki charakter wykładów i podkreślali, że takich spotkań branżowych potrzeba zdecydowanie więcej.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Endress+Hauser: https://eh.digital/3y51ekP
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Zielona lekcja na farmie wiatrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Polacy boją się obniżenia poziomu życia na emeryturze. 40 proc. na ten cel oszczędza
Myśląc o emeryturze, dwa razy więcej Polaków odczuwa lęk niż nadzieję – wynika z badania ING Banku Śląskiego. Blisko połowa badanych spodziewa się obniżenia swojego poziomu życia po zakończeniu pracy. Mimo to wciąż mniejszość Polaków, bo 39 proc., oszczędza z myślą o tym okresie życia. Ten odsetek jednak stopniowo rośnie. Ponad 2/3 słabo orientuje się w instrumentach finansowych, które pozwalają gromadzić środki na emeryturę.
Polityka
Wyniki wyborów w USA kluczowe dla przyszłości NATO i Ukrainy. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa będzie bardziej nieprzewidywalna
Wynik wyborów prezydenckich w USA może mieć kluczowe znaczenie dla wojny w Ukrainie. Kamala Harris jest zwolenniczką kontynuacji wsparcia militarnego dla Ukrainy i rozpoczęcia negocjacji z Moskwą tylko przy pełnym zaangażowaniu Kijowa. Donald Trump zapowiada zdecydowane działania na rzecz zakończenia wojny, ale nie wiadomo, w jaki sposób miałoby się to odbyć i czy kosztów nie poniesie Ukraina, a w konsekwencji także Europa. Wiele pytań budzą także jego plany co do NATO.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.