Komunikaty PR

Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE SA w Radzie Programowej PSME

2022-05-12  |  16:10
Biuro prasowe

Do Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii (PSME) dołączył Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE SA, firmy produkującej najwyższej klasy urządzenia elektroenergetyczne, która stawia na rozwój w rytmie wyznaczanym przez najnowsze trendy w światowej gospodarce.

Promowany przez PSME rozwój rynku magazynowania energii to warunek konieczny, by poprawić bezpieczeństwo energetyczne kraju, ustabilizować system dostaw, a także zdekarbonizować sektor energetyczny. Dla zintensyfikowania tych procesów PSME poszerza grono ekspertów, którzy swoją wiedzą i innowacyjnym podejściem do rynku elektroenergetyki będą wraz z władzami Stowarzyszenia wyznaczać kierunek, w jakim rynek powinien się rozwijać. – Skuteczność magazynów energii jako narzędzia poprawiającego efektywność gospodarowania energią jest bezdyskusyjna – powiedziała Barbara Adamska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. – Jestem przekonana, że współpraca z Prezesem Michałem Wypychewiczem w ramach Rady Programowej PSME pozwoli nam na budowanie silniejszej i jeszcze bardziej innowacyjnej branży magazynowania energii – dodała.

 

To, co niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju rynku magazynowania energii, to szeroka perspektywa. PSME dostrzega m.in. ogromne możliwości, jakie rodzimym firmom stwarza współpraca z firmami zagranicznymi. – Dziś nie są one już dla nas jedynie wzorem do naśladowania, lecz także równorzędnym partnerem w biznesie. Chcemy wspierać polskie firmy, które odważnie wchodzą na zagraniczne rynki. Ich produkty i usługi znajdują odbiorców wśród najbardziej wymagających klientów nie tylko w Polsce, a to ważne z punktu widzenia rozwoju całej polskiej gospodarki. Dlatego do prac w ramach Rady Programowej PSME zaprosiliśmy Prezesa Michała Wypychewicza. Zarządzana przez niego firma może być świetnym przykładem dla innych przedstawicieli rynku magazynowania energii, którzy jeszcze zastanawiają się, czy warto ze swoimi technologiami wychodzić szerzej – zaakcentowała B. Adamska.

 

– W najbliższej przyszłości wygrają inwestorzy, którzy nauczą się masowo produkować bezemisyjną energię, potem skutecznie ją magazynować, a w konsekwencji wykorzystywać ją na własne potrzeby lub sprzedawać, gdy będzie to najbardziej efektywne pod względem biznesowym. Magazyny mogą dostarczać energię w sposób lepiej dopasowany do charakteru odbiorów, jak również służyć obszarowemu bilansowaniu przepływów energii – stwierdził Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE SA. – W nasze firmowe DNA wpisana jest odwaga w kreowaniu biznesowej rzeczywistości, dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w budowanie rynku magazynowania energii już na jego starcie. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę i kompetencje, by budować pozycję rodzimego biznesu także na międzynarodowych rynkach. Bez wątpienia pomoże nam w tym aktywny udział w pracach PSME. Chcemy czerpać wiedzę od najlepszych i być na bieżąco tak w kontekście polskiego ustawodawstwa, jak i światowych trendów – podkreślił.

 

ZPUE jest projektantem jednego z pierwszych magazynów energii w Polsce. Powstał on na potrzeby firmy Inter Europol Piekarnia Szwajcarska. Jego głównym zadaniem jest wyeliminowanie krótkich przerw w procesie technologicznym. Jak wyjaśnił prezes ZPUE SA, dotychczas dzięki tej instalacji piekarni udało się kilkakrotnie zniwelować ogromne straty czasowe i finansowe, na które byłaby narażona w związku z przerwami dostaw prądu z sieci. Magazyn energii dla Inter Europol wybudowany jest na moc znamionową 500 kW i ma możliwość zamontowania akumulatorów do mocy 500 kWh. Dzięki zastosowaniu inwertera dwukierunkowego ma on możliwość zasilania bezprzerwowego wydzielonych obwodów zasilanego układu produkcyjnego. Z kolei instalacja stworzona przez ZPUE SA dla innogy Stoen Operator została wykonana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja ta ma dać odpowiedź na pytanie, czy zastosowanie mobilnych, ale także stacjonarnych magazynów energii jest technicznie, ale i ekonomicznie opłacalne dla warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Wykorzystanie stacji ze stacjonarnym magazynem energii, ale także możliwość wykorzystania energii zgromadzonej w pojazdach elektrycznych pozwala zagwarantować zasilanie dla wielu klientów zasilanych z sieci OSD. Dodatkowo możliwość redukcji szczytów obciążenia w tej stacji, poprzez stacjonarny magazyn energii, pozwala ograniczyć straty w dystrybucji. Zrealizowany przez ZPUE magazyn energii wyposażony jest w baterie akumulatorów, falownik, jak również w rozdzielnicę średniego i niskiego napięcia, szafę telemechaniki i system zarządzania. – Jesteśmy przekonani, że tego typu rozwiązania będą rozwijać się w przyszłości. Chcemy być aktywnym uczestnikiem tego rynku – deklaruje M. Wypychewicz.

 

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych oraz w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych a także prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną i promuje standardy bezpieczeństwa użytkowania magazynów energii, także z uwzględnieniem bezpieczeństwa prawnego, technicznego i ekonomicznego. PSME skupia czołowe firmy działające na rynku magazynowania energii w Polsce: producentów, inwestorów, deweloperów i integratorów, zarówno z Polski, jak i zza granicy.

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Neo Energy Group nabywa kolejne projekty biogazowe i stawia na ich rozwój. Biuro prasowe
2024-08-21 | 11:00

Neo Energy Group nabywa kolejne projekty biogazowe i stawia na ich rozwój.

Neo Energy Group (NEG) rozbudowuje portfolio i zwiększa obecność swoich zielonych projektów na energetycznej mapie Polski. Będąca częścią Grupy spółka Neo Bio Energy (NBE)
Energetyka SICK i Endress+Hauser podpisują strategiczne partnerstwo
2024-08-20 | 16:00

SICK i Endress+Hauser podpisują strategiczne partnerstwo

Firmy połączą swoje siły w automatyce procesów na przełomie roku i utworzą wspólną spółkę. Niemiecka firma SICK, ceniony dostawca zaawansowanych systemów
Energetyka Moduły Trinasolar Vertex N 720W z degradacją 1,6% w teście UV300
2024-08-19 | 14:17

Moduły Trinasolar Vertex N 720W z degradacją 1,6% w teście UV300

Test obejmuje 300 kWh/m² promieniowania UV frontalnego i jest 20 razy bardziej rygorystyczny niż podstawowy standard UV IEC.  Trinasolar, globalny lider sektora inteligentnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.