Komunikaty PR

Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE SA w Radzie Programowej PSME

2022-05-12  |  16:10
Biuro prasowe

Do Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii (PSME) dołączył Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE SA, firmy produkującej najwyższej klasy urządzenia elektroenergetyczne, która stawia na rozwój w rytmie wyznaczanym przez najnowsze trendy w światowej gospodarce.

Promowany przez PSME rozwój rynku magazynowania energii to warunek konieczny, by poprawić bezpieczeństwo energetyczne kraju, ustabilizować system dostaw, a także zdekarbonizować sektor energetyczny. Dla zintensyfikowania tych procesów PSME poszerza grono ekspertów, którzy swoją wiedzą i innowacyjnym podejściem do rynku elektroenergetyki będą wraz z władzami Stowarzyszenia wyznaczać kierunek, w jakim rynek powinien się rozwijać. – Skuteczność magazynów energii jako narzędzia poprawiającego efektywność gospodarowania energią jest bezdyskusyjna – powiedziała Barbara Adamska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. – Jestem przekonana, że współpraca z Prezesem Michałem Wypychewiczem w ramach Rady Programowej PSME pozwoli nam na budowanie silniejszej i jeszcze bardziej innowacyjnej branży magazynowania energii – dodała.

 

To, co niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju rynku magazynowania energii, to szeroka perspektywa. PSME dostrzega m.in. ogromne możliwości, jakie rodzimym firmom stwarza współpraca z firmami zagranicznymi. – Dziś nie są one już dla nas jedynie wzorem do naśladowania, lecz także równorzędnym partnerem w biznesie. Chcemy wspierać polskie firmy, które odważnie wchodzą na zagraniczne rynki. Ich produkty i usługi znajdują odbiorców wśród najbardziej wymagających klientów nie tylko w Polsce, a to ważne z punktu widzenia rozwoju całej polskiej gospodarki. Dlatego do prac w ramach Rady Programowej PSME zaprosiliśmy Prezesa Michała Wypychewicza. Zarządzana przez niego firma może być świetnym przykładem dla innych przedstawicieli rynku magazynowania energii, którzy jeszcze zastanawiają się, czy warto ze swoimi technologiami wychodzić szerzej – zaakcentowała B. Adamska.

 

– W najbliższej przyszłości wygrają inwestorzy, którzy nauczą się masowo produkować bezemisyjną energię, potem skutecznie ją magazynować, a w konsekwencji wykorzystywać ją na własne potrzeby lub sprzedawać, gdy będzie to najbardziej efektywne pod względem biznesowym. Magazyny mogą dostarczać energię w sposób lepiej dopasowany do charakteru odbiorów, jak również służyć obszarowemu bilansowaniu przepływów energii – stwierdził Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE SA. – W nasze firmowe DNA wpisana jest odwaga w kreowaniu biznesowej rzeczywistości, dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w budowanie rynku magazynowania energii już na jego starcie. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę i kompetencje, by budować pozycję rodzimego biznesu także na międzynarodowych rynkach. Bez wątpienia pomoże nam w tym aktywny udział w pracach PSME. Chcemy czerpać wiedzę od najlepszych i być na bieżąco tak w kontekście polskiego ustawodawstwa, jak i światowych trendów – podkreślił.

 

ZPUE jest projektantem jednego z pierwszych magazynów energii w Polsce. Powstał on na potrzeby firmy Inter Europol Piekarnia Szwajcarska. Jego głównym zadaniem jest wyeliminowanie krótkich przerw w procesie technologicznym. Jak wyjaśnił prezes ZPUE SA, dotychczas dzięki tej instalacji piekarni udało się kilkakrotnie zniwelować ogromne straty czasowe i finansowe, na które byłaby narażona w związku z przerwami dostaw prądu z sieci. Magazyn energii dla Inter Europol wybudowany jest na moc znamionową 500 kW i ma możliwość zamontowania akumulatorów do mocy 500 kWh. Dzięki zastosowaniu inwertera dwukierunkowego ma on możliwość zasilania bezprzerwowego wydzielonych obwodów zasilanego układu produkcyjnego. Z kolei instalacja stworzona przez ZPUE SA dla innogy Stoen Operator została wykonana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja ta ma dać odpowiedź na pytanie, czy zastosowanie mobilnych, ale także stacjonarnych magazynów energii jest technicznie, ale i ekonomicznie opłacalne dla warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Wykorzystanie stacji ze stacjonarnym magazynem energii, ale także możliwość wykorzystania energii zgromadzonej w pojazdach elektrycznych pozwala zagwarantować zasilanie dla wielu klientów zasilanych z sieci OSD. Dodatkowo możliwość redukcji szczytów obciążenia w tej stacji, poprzez stacjonarny magazyn energii, pozwala ograniczyć straty w dystrybucji. Zrealizowany przez ZPUE magazyn energii wyposażony jest w baterie akumulatorów, falownik, jak również w rozdzielnicę średniego i niskiego napięcia, szafę telemechaniki i system zarządzania. – Jesteśmy przekonani, że tego typu rozwiązania będą rozwijać się w przyszłości. Chcemy być aktywnym uczestnikiem tego rynku – deklaruje M. Wypychewicz.

 

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych oraz w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych a także prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną i promuje standardy bezpieczeństwa użytkowania magazynów energii, także z uwzględnieniem bezpieczeństwa prawnego, technicznego i ekonomicznego. PSME skupia czołowe firmy działające na rynku magazynowania energii w Polsce: producentów, inwestorów, deweloperów i integratorów, zarówno z Polski, jak i zza granicy.

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.