Modernizacja systemów HVAC szansą na optymalizację kosztów działania obiektów
Przegląd i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych wpływa na poprawę efektywności energetycznej. Optymalizacja kosztów technicznych działania obiektów jest jednym z największych wyzwań nadchodzących miesięcy. Modernizacje systemów HVAC i automatyki sterowniczej powodują oszczędzanie energii elektrycznej i zasobów, przez co generowane są wymierne korzyści finansowe. Mają one również korzystny wpływ na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego.
– Nasi klienci chcą ulepszać infrastrukturę techniczną: serwisować i unowocześniać operacje HVAC z kilku powodów. Jednym z nich jest ograniczenie kosztów zużycia mediów technicznych i zapewnienie sobie środków na nowe inwestycje, ponieważ stara infrastruktura wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy nasi klienci modernizują obiekt, instalując systemy zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku oraz klimatyzatory, których bezawaryjne działanie zawłaszcza w okresie letnim, ma szczególne znaczenie – mówi Paweł Trojanowski, Kierownik Sprzedaży w obszarze Nowych Technologii, Sescom S.A.
Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń HVAC, integrację z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
– Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na generowanie oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów pracy. System typu Smart Metering od Sescom monitoruje zarówno harmonogram pracy jak i konsumpcję energii przez klimatyzatory znajdujących się na terenie obiektu, a nasza autorska platforma SES Control zbiera i wizualizuje dane. Dzięki danym pozyskanym z systemów monitorujących nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają m.in. optymalny czas dokonania przeglądu urządzeń, który czasami może istotnie różnić się od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces pozwala zapobiegać awariom i zminimalizować ich przykre konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, a także, ułatwia sprostanie nowym wyzwaniom.
– W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.