Modernizacja systemów HVAC szansą na optymalizację kosztów działania obiektów
Przegląd i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych wpływa na poprawę efektywności energetycznej. Optymalizacja kosztów technicznych działania obiektów jest jednym z największych wyzwań nadchodzących miesięcy. Modernizacje systemów HVAC i automatyki sterowniczej powodują oszczędzanie energii elektrycznej i zasobów, przez co generowane są wymierne korzyści finansowe. Mają one również korzystny wpływ na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego.
– Nasi klienci chcą ulepszać infrastrukturę techniczną: serwisować i unowocześniać operacje HVAC z kilku powodów. Jednym z nich jest ograniczenie kosztów zużycia mediów technicznych i zapewnienie sobie środków na nowe inwestycje, ponieważ stara infrastruktura wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy nasi klienci modernizują obiekt, instalując systemy zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku oraz klimatyzatory, których bezawaryjne działanie zawłaszcza w okresie letnim, ma szczególne znaczenie – mówi Paweł Trojanowski, Kierownik Sprzedaży w obszarze Nowych Technologii, Sescom S.A.
Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń HVAC, integrację z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
– Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na generowanie oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów pracy. System typu Smart Metering od Sescom monitoruje zarówno harmonogram pracy jak i konsumpcję energii przez klimatyzatory znajdujących się na terenie obiektu, a nasza autorska platforma SES Control zbiera i wizualizuje dane. Dzięki danym pozyskanym z systemów monitorujących nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają m.in. optymalny czas dokonania przeglądu urządzeń, który czasami może istotnie różnić się od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces pozwala zapobiegać awariom i zminimalizować ich przykre konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, a także, ułatwia sprostanie nowym wyzwaniom.
– W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.