Sescom rozwija usługę Energy w Słowacji
Sescom rozwija usługę Energy w Słowacji
Sescom, jeden z największych dostawców z rynku technicznego Facility Management w Polsce, rozpoczął kolejny projekt z zakresu efektywności energetycznej dla jednej z największych marek paliwowych posiadającej swoje stacje w Słowacji. Do zadań firmy będzie należało zoptymalizowanie zużycia energii w prawie 80 stacjach paliw.
– Współpracę z klientem rozpoczęliśmy dwa lata temu. Naszą usługą Energy Management – optymalizacji zużycia energii i poprawy efektywności energetycznej obiektów obejmujemy 300 stacji na ternie całej Polski. Działania, które prowadzimy w Polsce, zostały wysoko ocenione, a wypracowane oszczędności pomogły w istotny sposób ograniczyć koszty zakupu mediów, zmniejszając wrażliwość klienta na skokowy wzrost cen, jaki miał miejsce na początku roku. Obecnie trwają prace w Słowacji. Obejmą one wszystkie stacje znajdujące się w tym kraju. Podejmując współpracę z klientem, zawsze skupiamy się na jego indywidualnych potrzebach. Nasza oferta dedykowana jest pod specyfikę słowackiego rynku energetycznego. Zapewniamy również kontakt z Energy Managerem w lokalnym języku. Realizując projekt w Słowacji wykorzystujemy nasz autorski system telemetryczny SES Control. Wykonujemy szereg pomiarów, które pozwalają na określenie obszarów,
w których jest potencjał do redukcji kosztów – mówi Paweł Trojanowski, Ekspert ds. Energy i Business Development Manager w Sescom S.A.
Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to, w ramach usługi Energy Manegment, skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń i zwiększać efektywność energetyczną. Pierwsze pilotażowe montaże systemu telemetrii rozpoczęły się na początku tego roku. Po zebraniu danych rozpoczęte zostaną prace nad redukcją zużycia energii elektrycznej.
– W ciągu ostatnich miesięcy ceny za energię elektryczną gwałtownie wzrosły. Nasi klienci płacą za nią nawet dwa razy więcej niż rok wcześniej, dlatego kwestia optymalizacji zużycia energii i oszczędności jest aktualnie bardzo potrzebna. Sescom rozwija branżę Facility Management w taki sposób, aby przygotować swoich klientów na przyszłe wyzwania gospodarcze. Obecnie realizujemy projekty w 25 krajach. Wprowadziliśmy rozwiązania, które pozwoliły naszym klientom zaoszczędzić łącznie już 1,6 mln zł – dodaje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu, Sescom S.A.
Optymalizacja energetyczna przynosi również korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Stosowanie przez firmy rozwiązań przyjaznych środowisku, stają się wręcz wymogiem zarówno na rynku polskim, jak i światowym.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.