Sescom rozwija usługę Energy w Słowacji
Sescom rozwija usługę Energy w Słowacji
Sescom, jeden z największych dostawców z rynku technicznego Facility Management w Polsce, rozpoczął kolejny projekt z zakresu efektywności energetycznej dla jednej z największych marek paliwowych posiadającej swoje stacje w Słowacji. Do zadań firmy będzie należało zoptymalizowanie zużycia energii w prawie 80 stacjach paliw.
– Współpracę z klientem rozpoczęliśmy dwa lata temu. Naszą usługą Energy Management – optymalizacji zużycia energii i poprawy efektywności energetycznej obiektów obejmujemy 300 stacji na ternie całej Polski. Działania, które prowadzimy w Polsce, zostały wysoko ocenione, a wypracowane oszczędności pomogły w istotny sposób ograniczyć koszty zakupu mediów, zmniejszając wrażliwość klienta na skokowy wzrost cen, jaki miał miejsce na początku roku. Obecnie trwają prace w Słowacji. Obejmą one wszystkie stacje znajdujące się w tym kraju. Podejmując współpracę z klientem, zawsze skupiamy się na jego indywidualnych potrzebach. Nasza oferta dedykowana jest pod specyfikę słowackiego rynku energetycznego. Zapewniamy również kontakt z Energy Managerem w lokalnym języku. Realizując projekt w Słowacji wykorzystujemy nasz autorski system telemetryczny SES Control. Wykonujemy szereg pomiarów, które pozwalają na określenie obszarów,
w których jest potencjał do redukcji kosztów – mówi Paweł Trojanowski, Ekspert ds. Energy i Business Development Manager w Sescom S.A.
Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to, w ramach usługi Energy Manegment, skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń i zwiększać efektywność energetyczną. Pierwsze pilotażowe montaże systemu telemetrii rozpoczęły się na początku tego roku. Po zebraniu danych rozpoczęte zostaną prace nad redukcją zużycia energii elektrycznej.
– W ciągu ostatnich miesięcy ceny za energię elektryczną gwałtownie wzrosły. Nasi klienci płacą za nią nawet dwa razy więcej niż rok wcześniej, dlatego kwestia optymalizacji zużycia energii i oszczędności jest aktualnie bardzo potrzebna. Sescom rozwija branżę Facility Management w taki sposób, aby przygotować swoich klientów na przyszłe wyzwania gospodarcze. Obecnie realizujemy projekty w 25 krajach. Wprowadziliśmy rozwiązania, które pozwoliły naszym klientom zaoszczędzić łącznie już 1,6 mln zł – dodaje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu, Sescom S.A.
Optymalizacja energetyczna przynosi również korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Stosowanie przez firmy rozwiązań przyjaznych środowisku, stają się wręcz wymogiem zarówno na rynku polskim, jak i światowym.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.