Komunikaty PR

Sescom wspiera realizację strategii ESG czołowego polskiego ubezpieczyciela

2022-03-09  |  13:30
Biuro prasowe

Wdrażanie strategii ESG, czyli sposobu prowadzenia biznesu w oparciu m.in. o rozwiązania kładące nacisk na poszanowanie środowiska, staje się wręcz wymogiem dla firm działających zarówno na rynku polskim, jak i światowym. Sescom, spółka działająca w obszarze usług technicznego Facility Management dla obiektów rozproszonych przy wykorzystaniu najnowszych technologii, wspiera sieci handlowe również w podnoszeniu efektywności energetycznej ich placówek, w tym redukcji emisji CO2. Zaawansowane narzędzia pomiarowe, wieloletnie doświadczenie, wiedza techniczna i analityczna ekspertów Sescom pozwoliły spółce wkroczyć w nowy obszar biznesowy – wspieranie firm w realizacji założeń strategii ESG.

 

Nasz Klient, który jest liderem branży ubezpieczeniowej w Polsce, w swojej strategii ESG założył, że do 2024 roku obniży zużycie energii elektrycznej oraz emisję dwutlenku węgla do atmosfery od 3 do 10 proc. Firma samodzielnie rozpoczęła wprowadzanie zmian mających na celu realizację strategii, jednak nie miała narzędzi do oszacowania, na jakim etapie realizacji założeń się znajduje. Wśród podjętych przez firmę ubezpieczeniową działań były m.in.: wymiana kotłów olejowych na gazowe, montaż instalacji paneli fotowoltaicznych, wymiana oświetlenia na LED, termomodernizacja obiektów, centralizacja lokalizacji biur firmy, zakup zielonej energii czy wprowadzenie zmian w zarządzaniu transportem, zasobami wody oraz odpadami – mówi Bartłomiej Gawin, Dyrektor Biura Energy i Digital wspierający operacyjnie i analitycznie realizację usług Energy w Grupie Sescom. Przygotowaliśmy modele, które umożliwiły obliczenie, na ile wprowadzone przez Klienta zmiany wpłynęły na realizację założeń opisanych w strategii ESG. Co więcej, zaproponowaliśmy działania, które w przyszłości pozwolą na dalszą redukcję emisji CO2 przez organizację.

 

Każdy z obszarów, w których Klient Sescom rozpoczął działania, wymagał od ekspertów opomiarowania i wpisania do modelu. Dokonano weryfikacji i oceny działań już podjętych, tych będących w trakcie realizacji, a także zaproponowano dodatkowe działania i usprawnienia, które doprowadzą do realizacji zamierzonego przez ubezpieczyciela celu w kolejnych latach.

 

Zebrane przez nas dane oraz ich analiza pozwoliły odpowiedzieć na pytanie, ile z planu redukcji emisji dwutlenku węgla oraz obniżenia zużycia energii udało się firmie już zrealizować. Okazało się, że działania, które do tej pory zostały podjęte miały duży wpływ na realizację założeń strategii ESG – dodaje Paweł Trojanowski, Business Development Manager, ekspert ds. Energy w Sescom. – Często bywa tak, że pierwsze działania w zakresie optymalizacji zużycia energii oraz ograniczenia emisyjności działań firm są stosunkowo najłatwiejsze do wdrożenia. Uzyskane efekty cieszą, ale pojawia się pytanie, co organizacja może robić dalej, aby tak dobre wyniki w tym obszarze utrzymywać i nadal „poprawiać się” w odpowiedzialnych działaniach proekologicznych. W projekcie dla wspomnianego Klienta mieliśmy możliwość przedstawić rekomendacje, które oparliśmy o nasze doświadczenie z obszaru zarządzania energią.

 

Eksperci Sescom wykonali analizę rozwiązań możliwych do wdrożenia przez Klienta oraz plan działania prowadzący do dalszej redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery wraz z oszacowaniem potencjalnego poziomu redukcji wynikającego z wdrożenia każdego z działań.

 

Projekt oceny stopnia realizacji strategii ESG Klienta przygotowany przez Sescom jest dowodem na to, jak wiele jako zespół wiemy o optymalizacji efektywności energetycznej i zmniejszaniu śladu węglowego na wielu obszarach działań firm i organizacji. Skomplikowane analizy oraz zbudowane na potrzeby projektu metryki i algorytmy to wynik naszego kilkunastoletniego doświadczenia w serwisowaniu technicznym infrastruktury obiektów rozproszonych. W mojej ocenie jesteśmy gotowi do pomocy firmom, które deklarują rozpoczęcie realizacji strategii ESG, robią w tym zakresie pierwsze kroki i nie potrafią realnie ocenić, jak bardzo wdrożone rozwiązania przybliżyły je do realizacji celów strategicznych. Mierzymy wprowadzone działania, możemy też proponować plan dalszej aktywności, oceniamy różne scenariusze, rekomendujemy rozwiązania, a także – co najważniejsze – umiemy liczbowo i kwotowo ocenić ich efekt. Wsparcie strategii ESG naszych klientów staje się jednym z komponentów usługi technicznego Facility Management firmy Sescom – dodaje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu, Sescom S.A.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.