Euronet gra razem z WOŚP już po raz ósmy!
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Euronet – największy w Polsce operator bankomatów i wpłato-bankomatów po raz ósmy włącza się w to wydarzenie, upraszczając możliwość wsparcia Fundacji. Podczas finałowego weekendu udostępni klientom możliwość dokonywania wpłat na jej konto bezpośrednio z poziomu ekranu powitalnego urządzeń. Ponadto na Placu Defilad w Warszawie po raz pierwszy pojawi się specjalna strefa Euronet, która dodatkowo ułatwi wsparcie akcji dobroczynnej angażującej miliony Polaków.
W weekend finałowy WOŚP, który w tym roku wypada 28-29 stycznia, na ekranach powitalnych wszystkich urządzeń sieci pojawią się specjalne grafiki i komunikaty zachęcające do wsparcia celu 31. Finału WOŚP, które znacznie przyśpieszą proces przekazywania środków. Dodatkowo, podczas tegorocznego ogólnopolskiego Finału, Euronet udostępni darczyńcom specjalną strefę z urządzeniami sieci. Maszyny będą znajdować się na Placu Defilad w Warszawie, obok telewizyjnego studia 31. Finału WOŚP. Strefa, która ułatwi darczyńcom szybki przelew środków, ma także promować ideę wsparcia szczytnych celów za pomocą bankomatów i wpłato-bankomatów sieci.
– Niezmiennie od 2016 roku, wraz z milionami Polaków, rozpoczynamy rok wspierając Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza działaniami mającymi w jak największym stopniu ułatwić wpłatę darowizn, chcemy zachęcić także naszych pracowników do tego, by w kreatywny sposób angażowali się w działania na rzecz WOŚP oraz wspierali inicjatywy dobroczynne. Dlatego w tym roku, organizujemy konkurs „Laurka WOŚP”, skierowany dla wszystkich dzieci pracowników Euronet Polska i zachęcamy do wzięcia udziału w Biegu „Policz się z cukrzycą”, który już od 17 lat towarzyszy Orkiestrze – mówi Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska.
O ile współpraca sieci Euronet z Fundacją trwa już 8 lat, to wpłaty środków na konto WOŚP są możliwe przez 365 dni w roku. Każdy darczyńca może wpłacić od 1 do 500 zł, a co ważne, Euronet nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od wpłaconej kwoty.
31. Finał WOŚP zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsy. Dzięki temu umożliwi lepszą terapię, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.