Evolution otwiera swoje centrum inżynieryjne w Warszawie

Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Otwarcie centrum inżynieryjnego już w 2022 roku
W odpowiedzi na rosnący popyt na produkty Evolution na całym świecie, firma rozbudowuje sieć swoich technologicznych centrów. Ten w Warszawie będzie koncentrował się na rozwiązaniach back-endowych, obsługujących całe portfolio produktowe firmy i stworzonych zostanie w nim 200 nowych miejsc pracy. Stos technologiczny Evolution, czyli technologie używane przez firmę to głównie TypeScript js w warstwie frontend oraz Scala/Akka w warstwie backend.
– Polska znana jest z wysoko wykwalifikowanej kadry programistów pracujących w Scali oraz aktywnej społeczności inżynierów oprogramowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności i zatrudnić kolejnych utalentowanych członków zespołu, którzy chcą razem z nami przekraczać granice w projektowaniu gier, jednocześnie wnosząc wkład w lokalną scenę Scali z naszym obecnym doświadczeniem i wiedzą – Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.
Rekrutacja już trwa
Otwarcie biura zaplanowane jest na 2022 rok. Firma rozpoczęła już rekrutację pracowników – w pierwszej kolejności poszukiwani są doświadczeni inżynierowie oprogramowania ze znajomością Scali, JavaScript i Data. Evolution oferuje także bootcampy, czyli przygotowawcze kursy programowania – w Scali (ruszy w styczniu 2022) i TypeScript. Są one bezpłatne, a najlepsi kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w firmie i wsparcie doświadczonego pracownika w dalszym rozwoju umiejętności.
– Działamy w czołówce rozwoju technologicznego. W wyjątkowo konkurencyjnej branży gier online, użytkownicy korzystają z rozwiązań, które zapewniają im najlepsze doświadczenia, zarówno pod względem rozrywki, dostępu, jak i możliwości bezproblemowego przemieszczania się między urządzeniami. Dlatego nieustannie rozwijamy nasze zespoły backendowe, które są kluczowe dla naszego biznesu. Z niecierpliwością czekamy na powiększenie się naszego zespołu w naszym polskim centrum inżynieryjnym – dodaje Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.