F5 NGINX dla open source
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
F5 wprowadzi na rynek nowe wersje rozwiązań do zarządzania wraz z nowoczesną architekturą aplikacji typu open source. Firma angażuje się także w projekty umożliwiające programistom i DevOps korzystanie z technologii F5 NGINX w celu szybszego dostarczania nowoczesnych aplikacji na dużą skalę. Aktywną rolę F5 podejmuje w projekcie Kubernetes Ingress i społeczności Gateway API.
W ciągu ostatniego roku dostarczyliśmy nowe możliwości dla tworzenia niezbędnych dziś doświadczeń cyfrowych nowej generacji, począwszy od kodu tworzonego przez programistów dla klientów korzystających z tych doświadczeń. Zwiększamy tempo innowacji i zaangażowania na rzecz klientów i społeczności open source, żeby ich wspierać w zarządzaniu nowoczesnymi architekturami aplikacji i skutecznym skalowaniu – powiedział Rob Whiteley, wiceprezes i dyrektor generalny NGINX Product Group w F5 na wirtualnej konferencji NGINX Sprint 2.0
Siłę zaprezentowanej przez F5 platformy open source najlepiej ilustruje NGINX Now Arriving, interaktywne środowisko społecznościowe obejmujące siedem różnych środowisk cyfrowych zaprojektowanych przez artystów i programistów.
Po tak trudnym roku chcieliśmy zaproponować społeczności trochę ułatwień. Doświadczenie NGINX Now Arriving ma za zadanie inspirować i dodawać energii, przenosząc uczestników przez różne światy oraz wskazać, co jest możliwe dzięki technologii open source – powiedział Whiteley.
Zobowiązania NGINX open source
Podjęte podczas konferencji Sprint 2.0 zobowiązania dotyczą trzech kluczowych obszarów:
Więcej ofert open source i wkład społeczności w GitHub Dzięki współpracy ze społecznością F5 będzie w transparentny sposób tworzyć nowe projekty open source ze śledzeniem problemów, informacjami o wydaniach i dokumentacją, co przyśpieszy innowacje.
Więcej innowacji w płaszczyznach danych, zarządzania i kontroli Dotąd NGINX koncentrował wysiłki na otwartym kodzie źródłowym na płaszczyźnie danych. Teraz F5 będzie oferować bezpłatne i otwarte technologie płaszczyzny sterowania NGINX, a także nową płaszczyznę zarządzania i wybrane możliwości workflow.
Komercyjne wersje wszystkich produktów NGINX o otwartym kodzie źródłowym, z dodatkowymi funkcjami zabezpieczeń, nadzoru, monitorowania i zarządzania, zostaną udostępnione przez F5, aby można było obsługiwać aplikacje na dużą skalę. F5 jasno określi, co wchodzi w skład open source i co wchodzi w jego ofertę komercyjną.
Partnerstwo dla przyszłości Kubernetes
Wspieramy Kubernetes Ingress, aby zapewnić jego dalszy rozwój, już angażujemy dedykowane do projektu zasoby. Chcemy być głównym współtwórcą tego projektu, ponieważ zależy nam na pewności, że kolejne wersje Kubernetes będą mogły nadal polegać na NGINX — powiedział Whiteley.
F5 dołącza też do społeczności Gateway API dla wsparcia w rozwijaniu standardu. F5 zobowiązuje się do wdrożenia własnego kontrolera bramki opartego na NGINX, aby zapewnić, że NGINX i Kubernetes pozostaną kompatybilne w przyszłości.
F5 podejmuje także wspólne z branżą działania mające na celu stworzenie aplikacji opartej na mikrousługach, którą zespoły programistyczne mogą uruchomić w ciągu kilku minut. Nowa platforma ma podejście modułowe, które obejmuje repozytorium kodu, narzędzia CI/CD, automatyzację, networking, logowanie, bezpieczeństwo, monitorowanie i in. wstępnie zintegrowane, celem umożliwienia programistom szybkiego startu prac. F5 będzie rozszerzać projekt dając większy wybór w różnych modułach i prosi społeczność open source o przyłączenie się do ożywienia wspomnianej architektury referencyjnej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.