FANUC zaprasza do udziału w nowym cyklu webinarów
Eksperci w dziedzinie CNC poprowadzą bezpłatne seminaria z zakresu automatyzacji produkcji
W dniu 30 marca 2021 r. rozpocznie się nowy cykl webinarów FANUC pt. „LEVEL UP” poświęcony efektywnej automatyzacji fabryk. Tematem pierwszego spotkania będzie funkcja Quick and Simple Start Up (QSSR), umożliwiająca łatwą integrację maszyn CNC i robotów przemysłowych.
Pierwsze wirtualne spotkanie w nowym cyklu FANUC zostanie poświęcone automatyzacji obrabiarek. Płynna współpraca obrabiarki CNC z robotem, niestety, nie zawsze jest oczywista, mimo że konstruktorzy maszyn (MTBs) poświęcają temu problemowi coraz więcej uwagi. W celu ułatwienia ich pracy a także w trosce o komfort klientów i partnerów zainteresowanych pełnym wykorzystaniem potencjału maszyn CNC inżynierowie firmy FANUC wbudowali w sterowania CNC i kontrolery robotów funkcje ułatwiające integrację i obsługę kluczowych z punktu widzenia produkcji urządzeń.
Marcowe webinarium, otwierające cykl, będzie doskonałą okazją do bliższego poznania istoty funkcji QSSR, pozyskania praktycznej wiedzy na temat niestandardowych możliwości tworzenia efektywnych systemów produkcyjnych, a w szczególności poznania korzyści wynikających z robotyzacji rozładunku i załadunku maszyn obróbczych.
„FANUC to innowacyjna firma, która w odpowiedzi na nowe potrzeby klientów nieustannie rozwija funkcje CNC. Naszym celem jest ułatwianie dostępu do jak najszerszego spektrum dostępnych technologii stąd pomysł na nowy cykl webinarów” - mówi Martin Stockinger, Product Manager CNC w firmie FANUC Europe.
Cykl wirtualnych seminariów FANUC jest adresowany do konstruktorów obrabiarek przemysłowych, użytkowników maszyn CNC a także wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z systemów CNC marki FANUC. Eksperci producenta, odpowiedzialni za przygotowanie oraz prowadzenie poszczególnych szkoleń, zapraszają chętnych do bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich lub tylko wybranych webinarach – w zależności od zainteresowań i możliwości czasowych. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję pozyskać nowe, ciekawe informacje techniczne oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu uruchomienia oraz obsługi elastycznych i zwiększających bezpieczeństwo funkcji systemów CNC marki FANUC.
Nadrzędnym celem nowego cyklu webinarów FANUC jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości minimalizowania przestojów produkcji, zwiększania wydajności obróbki i ułatwiania codziennej obsługi maszyn i robotów. Kolejne webinary będą poświęcone narzędziom takim jak m.in.: iHMI interface, G-Code Guidance, PROFINET, Dual Check Safety Acceptance Test Assist Tool i będą realizowane od marca do grudnia br., raz w miesiącu.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wydarzeń planowanych w ramach cyklu oraz potwierdzenia udziału w wybranym seminarium zapraszamy do odwiedzenia strony https://levelup.fanuc.eu/en/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.