Angelini Pharma przejmuje spółkę Arvelle Therapeutics
Angelini Pharma, międzynarodowa firma farmaceutyczna należąca do prywatnej włoskiej grupy kapitałowej Angelini, i Arvelle Therapeutics, szwajcarska firma biofarmaceutyczna zajmująca się opracowywaniem innowacyjnych leków dla pacjentów z chorobami OUN, ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy fuzji, na mocy której Angelini Pharma przejmie Arvelle Therapeutics w ramach transakcji gotówkowej za całkowitą kwotę wyceny sięgającą 960 mln USD.
Arvelle Therapeutics jest nową firmą biofarmaceutyczną, która postawiła sobie za cel stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów z chorobami OUN. Spółka zajmuje się opracowywaniem i wprowadzeniem do sprzedaży na rynku europejskim, eksperymentalnego leku przeciwpadaczkowego. Arvelle Therapeutics ma główną siedzibę w Szwajcarii i uzyskała fundusze na rozpoczęcie działalności w wysokości 207,8 mln USD – co stanowi jedno z największych zobowiązań inwestycyjnych na rzecz spółki biofarmaceutycznej skoncentrowanej na kontynencie europejskim.
– W firmie Angelini Pharma jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy podpisać tę obiecującą umowę. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i pracowitości naszych kolegów z Arvelle, dzięki którym mogła się ona tak bardzo rozwinąć na przestrzeni ostatnich lat. Reprezentujemy taką samą kulturę zorientowaną na pacjenta i takie samo przywiązanie do sprawnego działania – stwierdził Pierluigi Antonelli, dyrektor generalny Angelini Pharma. – Ta transakcja przeniesie nas na poziom wiodącego gracza na rynku europejskim. Zyskamy silną pozycję umożliwiającą nam zaspokajanie potrzeb pacjentów z różnymi chorobami ośrodkowego układu nerwowego (OUN) dzięki innowacyjnemu portfolio, specjalistycznym kompetencjom medycznym i szerokiej obecności rynkowej, jak również dzięki planowanemu otwarciu filii we Francji, w Wielkiej Brytanii, w krajach skandynawskich i w Szwajcarii do 2022 r.
– Jest to najważniejsza inwestycja w historii naszej grupy kapitałowej – skomentowali Thea Paola Angelini i Sergio Marullo di Condojanni, odpowiednio wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny spółki Angelini Holding – To przejęcie stanowi kamień milowy na naszej drodze wzrostu, ponieważ zdecydowanie przybliża nas do osiągnięcia wymiaru międzynarodowego, do czego obecnie dążą wszystkie spółki grupy kapitałowej Angelini. Jesteśmy dumni z tego, że drugi raz w tym roku udało nam się pozyskać znaczące i cenne aktywa, które nas wzmacniają i stawiają na równi z najważniejszymi graczami rynkowymi.
– Jestem niezwykle dumny z zespołu, który zbudowaliśmy w firmie Arvelle, i z postępów, jakich dokonaliśmy w okresie ostatnich dwóch lat w pracach nad udostępnieniem naszego leku osobom chorującym na padaczkę w Europie – powiedział Mark Altmeyer, prezes i dyrektor generalny Arvelle Therapeutics. – Uważamy, że nasza strategia znakomicie wpisuje się w działalność Angelini Pharma, i wierzymy, że przejęcie naszej firmy pomoże jej osiągnąć cel, jakim jest uzyskanie pozycji wiodącego gracza w segmencie leczenia chorób OUN.
---------
O spółce Angelini Pharma
Angelini Pharma jest międzynarodową firmą farmaceutyczną należącą do prywatnej włoskiej grupy kapitałowej Angelini. Angelini Pharma działa na rzecz pacjentów w obszarach terapeutycznych zdrowia psychicznego (w tym dolegliwości bólowych), chorób rzadkich i produktów parafarmaceutycznych. W ciągu ostatnich 50 lat w dziedzinie leczenia chorób psychicznych firma Angelini Pharma zyskała międzynarodowe uznanie za istotny wkład w poprawę leczenia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi dzięki opracowywanym wewnętrznie cząsteczkom (takim jak trazodon) oraz za przeciwstawianie się stygmatyzacji pacjentów psychiatrycznych. Spółka prowadzi działalność bezpośrednią w 15 krajach, zatrudniając prawie 3000 osób, a w ramach strategicznej współpracy z wiodącymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 50 krajach. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.angelinipharma.pl.
Pełna informacja prasowa: https://www.angelinipharma.pl/media/aktualnosci/angelini-pharma-przejmuje-spolke-arvelle-therapeutics/

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.