Komunikaty PR

Angelini Pharma przejmuje spółkę Arvelle Therapeutics

2021-01-27  |  12:00
Biuro prasowe

Angelini Pharma, międzynarodowa firma farmaceutyczna należąca do prywatnej włoskiej grupy kapitałowej Angelini, i Arvelle Therapeutics, szwajcarska firma biofarmaceutyczna zajmująca się opracowywaniem innowacyjnych leków dla pacjentów z chorobami OUN, ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy fuzji, na mocy której Angelini Pharma przejmie Arvelle Therapeutics w ramach transakcji gotówkowej za całkowitą kwotę wyceny sięgającą 960 mln USD. 

Arvelle Therapeutics jest nową firmą biofarmaceutyczną, która postawiła sobie za cel stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów z chorobami OUN. Spółka zajmuje się opracowywaniem i wprowadzeniem do sprzedaży na rynku europejskim, eksperymentalnego leku przeciwpadaczkowego. Arvelle Therapeutics ma główną siedzibę w Szwajcarii i uzyskała fundusze na rozpoczęcie działalności w wysokości 207,8 mln USD – co stanowi jedno z największych zobowiązań inwestycyjnych na rzecz spółki biofarmaceutycznej skoncentrowanej na kontynencie europejskim.

– W firmie Angelini Pharma jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy podpisać tę obiecującą umowę. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i pracowitości naszych kolegów z Arvelle, dzięki którym mogła się ona tak bardzo rozwinąć na przestrzeni ostatnich lat. Reprezentujemy taką samą kulturę zorientowaną na pacjenta i takie samo przywiązanie do sprawnego działania – stwierdził Pierluigi Antonelli, dyrektor generalny Angelini Pharma. – Ta transakcja przeniesie nas na poziom wiodącego gracza na rynku europejskim. Zyskamy silną pozycję umożliwiającą nam zaspokajanie potrzeb pacjentów z różnymi chorobami ośrodkowego układu nerwowego (OUN) dzięki innowacyjnemu portfolio, specjalistycznym kompetencjom medycznym i szerokiej obecności rynkowej, jak również dzięki planowanemu otwarciu filii we Francji, w Wielkiej Brytanii, w krajach skandynawskich i w Szwajcarii do 2022 r.

– Jest to najważniejsza inwestycja w historii naszej grupy kapitałowej – skomentowali Thea Paola Angelini i Sergio Marullo di Condojanni, odpowiednio wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny spółki Angelini Holding – To przejęcie stanowi kamień milowy na naszej drodze wzrostu, ponieważ zdecydowanie przybliża nas do osiągnięcia wymiaru międzynarodowego, do czego obecnie dążą wszystkie spółki grupy kapitałowej Angelini. Jesteśmy dumni z tego, że drugi raz w tym roku udało nam się pozyskać znaczące i cenne aktywa, które nas wzmacniają i stawiają na równi z najważniejszymi graczami rynkowymi.

– Jestem niezwykle dumny z zespołu, który zbudowaliśmy w firmie Arvelle, i z postępów, jakich dokonaliśmy w okresie ostatnich dwóch lat w pracach nad udostępnieniem naszego leku  osobom chorującym na padaczkę w Europie – powiedział Mark Altmeyer, prezes i dyrektor generalny Arvelle Therapeutics. – Uważamy, że nasza strategia znakomicie wpisuje się w działalność Angelini Pharma, i wierzymy, że przejęcie naszej firmy pomoże jej osiągnąć cel, jakim jest uzyskanie pozycji wiodącego gracza w segmencie leczenia chorób OUN.

---------

O spółce Angelini Pharma 

Angelini Pharma jest międzynarodową firmą farmaceutyczną należącą do prywatnej włoskiej grupy kapitałowej Angelini. Angelini Pharma działa na rzecz pacjentów w obszarach terapeutycznych zdrowia psychicznego (w tym dolegliwości bólowych), chorób rzadkich i produktów parafarmaceutycznych. W ciągu ostatnich 50 lat w dziedzinie leczenia chorób psychicznych firma Angelini Pharma zyskała międzynarodowe uznanie za istotny wkład w poprawę leczenia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi dzięki opracowywanym wewnętrznie cząsteczkom (takim jak trazodon) oraz za przeciwstawianie się stygmatyzacji pacjentów psychiatrycznych. Spółka prowadzi działalność bezpośrednią w 15 krajach, zatrudniając prawie 3000 osób, a w ramach strategicznej współpracy z wiodącymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 50 krajach. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.angelinipharma.pl.

Pełna informacja prasowa: https://www.angelinipharma.pl/media/aktualnosci/angelini-pharma-przejmuje-spolke-arvelle-therapeutics/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja 4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego

Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym
Farmacja Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.
2024-06-14 | 10:30

Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.

Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę
Farmacja Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW
2024-06-12 | 11:00

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Eksperci Wydziału Zarządzania UW o wyzwaniach w branży farmaceutycznej Co o lekach biologicznych muszą wiedzieć farmaceuci, jak „reklamować”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.