Eksperci badają wyzwania związane z produkcją leków biologicznych
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
- Leki biologiczne dają nadzieję na wyleczenie niektórych bardzo rozpowszechnionych chorób
- Wyzwaniem pozostaje obniżenie ogromnych kosztów i uproszczenie złożonego procesu produkcyjnego
- Nowy artykuł rzuca światło na to, w jaki sposób przemysł bioprzetwarzania może przyspieszyć produkcję leków biologicznych
Warszawa, 2021-07-01: Branża produkcji leków biologicznych odnotowała w ostatnich latach szybki wzrost, ale nadal istnieją wyzwania ograniczające korzystanie z leków biologicznych. W nowym artykule na temat zwiększenia wydajności, intensyfikacji procesów, regulacji sprzętu i procedur oraz poprawy integralności produktu w celu zmniejszenia wąskich gardeł i przyspieszenia produkcji leków biologicznych ekspert bioprzetwarzania, Jim Sanford, dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Nowy artykuł został dziś opublikowany przez światowego lidera w dziedzinie technologii przepływu płynów, firmę Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG), i jest już dostępny do pobrania.
Wraz ze wzrostem średniej długości życia na całym świecie wzrasta również częstość występowania chorób przewlekłych, zwłaszcza na rynkach wschodzących, takich jak Azja-Pacyfik czy Ameryka Łacińska. To napędza wzrost rynku leków biologicznych. Kluczowi gracze już inwestują na tych rynkach, ale w Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Południowej, Europie Wschodniej i Rosji potrzebne są dalsze inwestycje.
Leki biopodobne stają się coraz bardziej widoczne, aby sprostać rosnącym wymaganiom tych krajów rozwijających się. Niedługo wygasną patenty na kilka uznanych przeciwciał monoklonalnych i innych leków biologicznych, a wielkie firmy farmaceutyczne w Chinach i Indiach będą oferować prawie identyczne leki po znacznie obniżonych cenach, aby uniknąć konkurencji. Z zachowania rynków USA i Europy Zachodniej zostaną wyciągnięte wnioski, a dostawcy będą musieli zagwarantować zaspokojenie popytu na swoje produkty, gdziekolwiek są używane.
Ivan Strekalovsky, ekspert bioprzetwarzania w BIOCAD, dzieli się w artykule swoimi przemyśleniami na temat dodatkowych komplikacji związanych z produkcją leków biologicznych. „Zapewnienie jakości biofarmaceutyków jest bardziej skomplikowane niż w przypadku leków małocząsteczkowych, ponieważ są one syntetyzowane przez żywe komórki. Opracowanie procesu produkcyjnego wymaga wiele pracy – na przykład wymagana jest zgoda organów regulacyjnych, a najdrobniejsze zmiany muszą być dobrze udokumentowane i zatwierdzone” – skomentował Ivan. „Zapewnienie jakości i bezpieczeństwa biologicznego będą miały pierwszorzędne znaczenie, zwiększając zapotrzebowanie na sterylny sprzęt i technologie jednorazowego użytku”.
Rafał Łydziński z firmy Watson-Marlow Polska dodał: „Technologia jednorazowego użytku ma dla rynku leków biologicznych fundamentalne znaczenie, oferując kompletną ścieżkę przepływu płynów. Istnieje wyraźna potrzeba zmniejszenia w produkcie leczniczym obciążenia biologicznego i wyeliminowania ryzyka obecności zbędnych cząstek i endotoksyn. Aby nasze produkty nadawały się do bioprocesów jutra, WMFTG testuje swoje portfolio ścieżek przepływu płynów, aby spełnić zmieniające się wymagania dotyczące jakości i wydajności”.
Więcej na temat globalnego rozwoju produktów biologicznych i wyzwań związanych z bioprzetwarzaniem można się dowiedzieć pobierając nowy raport.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.