Komunikaty PR

Eksperci badają wyzwania związane z produkcją leków biologicznych

2021-07-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jan Stożek
Solski Communications

p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
  • Leki biologiczne dają nadzieję na wyleczenie niektórych bardzo rozpowszechnionych chorób
  • Wyzwaniem pozostaje obniżenie ogromnych kosztów i uproszczenie złożonego procesu produkcyjnego
  • Nowy artykuł rzuca światło na to, w jaki sposób przemysł bioprzetwarzania może przyspieszyć produkcję leków biologicznych

 

Warszawa, 2021-07-01: Branża produkcji leków biologicznych odnotowała w ostatnich latach szybki wzrost, ale nadal istnieją wyzwania ograniczające korzystanie z leków biologicznych. W nowym artykule na temat zwiększenia wydajności, intensyfikacji procesów, regulacji sprzętu i procedur oraz poprawy integralności produktu w celu zmniejszenia wąskich gardeł i przyspieszenia produkcji leków biologicznych ekspert bioprzetwarzania, Jim Sanford, dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Nowy artykuł został dziś opublikowany przez światowego lidera w dziedzinie technologii przepływu płynów, firmę Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG), i jest już dostępny do pobrania.

Wraz ze wzrostem średniej długości życia na całym świecie wzrasta również częstość występowania chorób przewlekłych, zwłaszcza na rynkach wschodzących, takich jak Azja-Pacyfik czy Ameryka Łacińska. To napędza wzrost rynku leków biologicznych. Kluczowi gracze już inwestują na tych rynkach, ale w Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Południowej, Europie Wschodniej i Rosji potrzebne są dalsze inwestycje.

Leki biopodobne stają się coraz bardziej widoczne, aby sprostać rosnącym wymaganiom tych krajów rozwijających się. Niedługo wygasną patenty na kilka uznanych przeciwciał monoklonalnych i innych leków biologicznych, a wielkie firmy farmaceutyczne w Chinach i Indiach będą oferować prawie identyczne leki po znacznie obniżonych cenach, aby uniknąć konkurencji. Z zachowania rynków USA i Europy Zachodniej zostaną wyciągnięte wnioski, a dostawcy będą musieli zagwarantować zaspokojenie popytu na swoje produkty, gdziekolwiek są używane.

Ivan Strekalovsky, ekspert bioprzetwarzania w BIOCAD, dzieli się w artykule swoimi przemyśleniami na temat dodatkowych komplikacji związanych z produkcją leków biologicznych. „Zapewnienie jakości biofarmaceutyków jest bardziej skomplikowane niż w przypadku leków małocząsteczkowych, ponieważ są one syntetyzowane przez żywe komórki. Opracowanie procesu produkcyjnego wymaga wiele pracy – na przykład wymagana jest zgoda organów regulacyjnych, a najdrobniejsze zmiany muszą być dobrze udokumentowane i zatwierdzone” – skomentował Ivan. „Zapewnienie jakości i bezpieczeństwa biologicznego będą miały pierwszorzędne znaczenie, zwiększając zapotrzebowanie na sterylny sprzęt i technologie jednorazowego użytku”.

Rafał Łydziński z firmy Watson-Marlow Polska dodał: „Technologia jednorazowego użytku ma dla rynku leków biologicznych fundamentalne znaczenie, oferując kompletną ścieżkę przepływu płynów. Istnieje wyraźna potrzeba zmniejszenia w produkcie leczniczym obciążenia biologicznego i wyeliminowania ryzyka obecności zbędnych cząstek i endotoksyn. Aby nasze produkty nadawały się do bioprocesów jutra, WMFTG testuje swoje portfolio ścieżek przepływu płynów, aby spełnić zmieniające się wymagania dotyczące jakości i wydajności”.

Więcej na temat globalnego rozwoju produktów biologicznych i wyzwań związanych z bioprzetwarzaniem można się dowiedzieć pobierając nowy raport.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja ZIKO APTEKA DRIVE THRU - NOWY PUNKT NA MAPIE KRAKOWA PRZY ULICY TYNIECKIEJ. Biuro prasowe
2024-04-26 | 12:00

ZIKO APTEKA DRIVE THRU - NOWY PUNKT NA MAPIE KRAKOWA PRZY ULICY TYNIECKIEJ.

Pacjenci Ziko Apteka przy ulicy Tynieckiej 161 w Krakowie od kilku miesięcy mogą korzystać z rozwiązania, jakim jest apteka Drive Thru. Apteka Drive Thru jest częścią apteki stacjonarnej,
Farmacja Moderna i OpenAI współpracują by rozwijać technologię mRNA
2024-04-25 | 15:00

Moderna i OpenAI współpracują by rozwijać technologię mRNA

Moderna oraz OpenAI ogłosiły rozpoczęcie stałej współpracy, która ma na celu wspólne tworzenie innowacji. Wizją tego partnerstwa jest transformacyjny wpływ sztucznej
Farmacja Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ?
2024-04-02 | 01:00

Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ?

Imprezy branżowe, które kojarzą się jedynie z nudnymi wykładami to już pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach uczestnikom takich spotkań należy zapewnić pewną wartość

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.