Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.
Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę Nadzorczą Spółki po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, do którego zgłosiło się 19 kandydatów i kandydatek. Nowy Prezes zastąpi na stanowisku Jarosława Króla, który kierował Spółką od czerwca 2017 roku.
Maksymilian Świniarski to lider z szerokim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami i projektami. Od ponad 20 lat jest związany z branżą farmaceutyczną – pracował w największych koncernach biotechnologicznych na świecie, gdzie pełnił kluczowe funkcje oraz zdobył wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania dynamicznie rozwijającą się spółką, jaką jest TZF Polfa. W strukturach takich firm jak BAYER, Eli Lilly Polska, AstraZeneca czy Synthaverse odpowiadał za wprowadzanie na rynek leków oraz z sukcesem realizował strategię rozwoju produktów z obszaru diabetologii, onkologii, kardiologii czy psychiatrii.
Pod kierownictwem Maksymiliana Świniarskiego Spółka zamierza kontynuować rozpoczęte inwestycje.
Jest mi niezmiernie miło dołączyć do zespołu TZF Polfa w tak wyjątkowym okresie. W 2024 roku rozpoczęło się kolejne, trzecie już stulecie działalności TZF Polfa, które jestem przekonany, przyniesie znaczne przyspieszenie rozwoju. Głównym celem w najbliższym czasie jest uruchomienie kluczowego dla polskiego sytemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa lekowego Polski Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych. – powiedział Maksymilian Świniarski.
TZF Polfa niedawno uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku i realizuje kolejne etapy inwestycji obejmujące kwalifikację części technologicznej obiektu.
Komercjalizacja nowych leków będzie znaczącym wydarzeniem, wpływającym pozytywnie na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zdrowie pacjentów. Pragnę podkreślić, że jest to wyjątkowy projekt, również w skali europejskiej. W tym miejscu, chciałbym podziękować za olbrzymie zaangażowanie całego zespołu dedykowanego do realizacji tego oraz innych projektów. Projekt jest realizowany zgodnie z założeniami, a pozostałe projekty strategiczne, zwiększające wydajność produkcyjną oraz nowe rejestracje i wprowadzenia leków przyśpieszą rozwój Spółki.– powiedział Maksymilian Świniarski.
TZF Polfa to firma, dla której jednym z priorytetów jest zapewnianie krajowego bezpieczeństwa lekowego poprzez utrzymanie dostępności najważniejszych produktów leczniczych niezależnie od sytuacji geopolitycznej. Nowy Prezes stawia sobie za cel dalszy rozwój i umacnianie pozycji rynkowej TZF Polfa zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.
Aktualne doskonałe relacje z partnerami w Polsce i za granicą, a także nasza aktywność na arenie międzynarodowej pozwolą zwiększyć udziały rynkowe i znaczenie Spółki w polskim systemie opieki zdrowotnej. To wielkie zadanie, ale przede wszystkim odpowiedzialność za pacjentów. Jestem przekonany, że wspólnie z tak doświadczonym zespołem osiągniemy stawiane przed nami cele. - podsumował Maksymilian Świniarski.
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Mitrovič
Kierownik Działu Public Relations i CSR
Tel: +48 573 262 516
E-mail: katarzyna.mitrovic|tzf.pl| |katarzyna.mitrovic|tzf.pl
O TZF Polfa S.A.
TZF Polfa S.A. to najstarsza firma farmaceutyczna w Polsce i jedna z najstarszych w Europie. Od 1823 roku dba o zdrowie pacjentów, dostarczając produkty lecznicze do aptek i szpitali w kraju i za granicą. Na 30 liniach produkcyjnych w ciągu roku powstaje ponad 65 milionów opakowań leków w prawie 120 formach i dawkach. TZF Polfa skupia się na produkcji w czterech głównych klasach terapeutycznych: antybiotykach, insulinach ludzkich, lekach psychotropowych i dermatologicznych. Obecnie firma realizuje budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, jedynej takiej fabryki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w której będą wytwarzane leki wysokoaktywne, stosowane m.in. w leczeniu chorób nowotworowych.
Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A.
ul. Fleminga 2
03-176 Warszawa

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.