Moderna uznana za najsilniejszą markę branży farmaceutycznej w Top Marka 2023
Weber Shandwick
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com
Moderna, Inc. została uznana za wiodącą markę branży farmaceutycznej w tegorocznym rankingu Top Marka 2023. To największy ranking medialności przedsiębiorstw na polskim rynku realizowany przez magazyn Press oraz PSMM Monitoring & More. Szesnasta edycja raportu brandów o najlepszym wizerunku objęła aż 500 marek z 50 branż.
- Nagroda Top Marka 2023 w kategorii Farmacja to ogromne wyróżnienie. W ciągu ostatnich trzech lat sukcesywnie pięliśmy się w górę, aby w tym roku zdobyć pozycję lidera w rankingu. Przyznany tytuł to wynik intensywnej pracy naszego międzynarodowego zespołu doświadczonych ekspertów, którzy dbają o najwyższą jakość naszych przekazów realizując strategię otwartości naszej organizacji na komunikację. – mówi Łukasz Wielochowski, dyrektor Moderna Enterprise Solution Hub w Warszawie.
Firmy biorące udział w konkursie Top Marka oceniane są w trzech kategoriach: impact – wskaźnik szacujący liczbę kontaktów odbiorców z marką, sentyment – wskaźnik oceniający skuteczność komunikacji oraz ogólna liczba publikacji. Moderna została uznana za wiodącą markę w sekcji przemysłu farmaceutycznego.
Raport magazynu Press i firmy PSMM Monitoring & More obejmował materiały opublikowane w prasie, internecie oraz mediach społecznościowych od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2023 roku. W badanym okresie ukazało się ponad 43 tys. publikacji dotyczących firmy Moderna, z czego najwięcej, bo aż 54,2 proc. z nich w Internecie, 45,1 proc. w social media oraz 0,7 proc. w prasie. W tegorocznej edycji, na potrzeby całego plebiscytu, przeanalizowano łącznie 1,5 mln tekstów prasowych, 15,8 mln publikacji internetowych oraz 28,3 mln postów z Facebooka, Instagrama, X (dawniej Twittera) i YouTube’a.
W maju 2021 r. Moderna utworzyła międzynarodowe centrum usług biznesowych w Warszawie, aby pomóc w budowaniu globalnej infrastruktury poprzez świadczenie kluczowych funkcji, w tym finansów, nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, zasobów ludzkich i usług cyfrowych. Warszawa, zatrudniająca ponad 200 pracowników, jest jedną z największych lokalizacji Moderny poza Stanami Zjednoczonymi i jest odpowiedzialna za świadczenie usług i dostarczanie rozwiązań dla obszarów korporacyjnych w całej Modernie.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.