Komunikaty PR

MSD Polska ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

2021-07-29  |  12:00
Biuro prasowe

To wspaniałe osiągnięcie, które znacząco ułatwi nam realizację naszej wizji, jaką jest działanie na rzecz poprawy ochrony zdrowia mieszkańców Polski – tak decyzję Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii o przyznaniu MSD Polska statusu centrum badawczo-rozwojowego ocenia dyrektor zarządzający spółki Dimitri Gitas.

MSD Polska sp. z o.o. jest częścią wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych Merck & Co., Inc. – jednej
z największych na świecie firm farmaceutycznych o utrwalonej pozycji rynkowej, która funkcjonuje już ponad 130 lat w przeszło 140 krajach. Bardzo ważną częścią prowadzonych przez MSD działań są prace badawczo-rozwojowe związane w szczególności z lekami, szczepionkami, terapiami biologicznymi i produktami zdrowotnymi
dla zwierząt. W ubiegłym roku w skali całego świata MSD w prace badawczo-rozwojowe zainwestowała ponad 13,6 mld USD, co stanowiło 28% całkowitych przychodów firmy.

MSD w Polsce już od 30 lat

Na polskim rynku MSD działa już trzy dekady. Spółka rozpoczęła działalność w 1991 roku, a dwa lata później wystartowała z pierwszymi badaniami klinicznymi. Od tego czasu MSD Polska zapewnia wielu polskim pacjentom dostęp do najnowszych terapii lekowych.

- W MSD, angażujemy się w opracowywanie innowacyjnych leków i szczepionek, które stanowią odpowiedź na wiele z największych niezaspokojonych potrzeb medycznych. Polska jest krajem, w którym od lat prowadzimy znaczącą część naszych prac badawczych. Przyznany status centrum badawczo-rozwojowego jest odzwierciedleniem tego zaangażowania – mówi Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Jak dodaje, jest to możliwe dzięki temu, że MSD prowadzi w Polsce liczne badania kliniczne (będące częścią badań prowadzonych globalnie) dedykowane wypracowaniu nowoczesnych terapii dla pacjentów borykających się z najcięższymi, ale również i najpowszechniejszymi chorobami, takimi jak np. nowotwory czy zakażenia wirusem HIV.

Badania MSD Polska w liczbach

MSD prowadzi w Polsce obecnie ponad 100 badań klinicznych w kilkuset ośrodkach badawczych. Badania te dotyczą różnych obszarów medycyny, a uczestniczy w nich ponad 3000 pacjentów.

W ciągu ostatnich 10 lat spółka MSD Polska zainwestowała w Polsce, łącznie z wszystkimi towarzyszącymi podatkami,ponad 1,25 mld zł. W samym tylko 2020 roku nakłady wewnętrzne MSD Polska na działalność badawczo-rozwojową wyniosły przeszło 120 mln zł.

Silne zaplecze

MSD Polska może poszczycić się świetnym zespołem. Wszyscy pracownicy firmy legitymują się wyższym wykształceniem, a 8% z nich posiada stopień naukowy doktora. O znaczeniu prowadzonych przez MSD Polska działań na rzecz rozwoju i innowacyjności może świadczyć m.in. przyznanie spółce w 2019 roku nagrody specjalnej Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy za wkład w innowacje.

Jak podkreśla Thomas Johansson, dyrektor działu badań klinicznych dla regionu CEE, pod względem liczby pacjentów zaangażowanych w badania kliniczne przez MSD Polska plasowała się na 3. miejscu w Europie i 6. miejscu na świecie w roku 2020, co świadczy o szczególnym zaangażowaniu MSD w prace prowadzone w naszym kraju. Nie jest to przypadek. Od lat budujemy silny i profesjonalny zespół badań klinicznych w Polsce, który współpracuje z wiodącymi ośrodkami klinicznymi i dba o najwyższe standardy badania klinicznego zgodnie z wymogami dobrej praktyki klinicznej (ICH-GCP – Good Clinical Practice).

MSD: Polska to dla nas ważny kraj

-Silne zaangażowanie MSD Polska w badania kliniczne uzupełnia również działalność Centrum Zarządzania Danymi zlokalizowanego w Warszawie. Jest to jedno z 6 globalnych Centrów Zarządzania Danymi MSD i drugie co do wielkości na świecie – przypomina dyrektor zarządzający MSD Polska.

Do zadań funkcjonującego w strukturach MSD Polska Centrum Zarządzania Danymi należy przetwarzanie  danych z badań klinicznych produktów, które firma prowadzi na całym świecie, a także zarządzanie danymi o zdarzeniach niepożądanych.

- Nasze zaangażowanie wykracza poza udostępnianie polskiemu społeczeństwu innowacyjnych terapii i szczepionek. Dostarczamy też rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, programy podnoszenia świadomości, skierowane do pacjentów oraz edukację medyczną dla pracowników służby zdrowia w całym kraju. Koncentrujemy się na onkologii, szczepionkach oraz chorobach zakaźnych i będziemy wspierać Ministerstwo Zdrowia we wdrażaniu Narodowej Strategii Onkologicznej – zaznacza Dimitri Gitas.

Aktualnie, MSD prowadzi badania kliniczne, także w Polsce, związane z pracami nad niezaspokojoną potrzebą pacjentów wynikłą z Covid-19.

MSD Polska otrzymuje status centrum badawczo-rozwojowego

Na początku lipca 2021r. Minister Rozwoju, Pracy i Technologii nadał spółce MSD Polska Sp. z o. o. status centrum badawczo-rozwojowego. Dzięki temu MSD Polska dołączyła do nielicznego grona innowacyjnych i prowadzących badania lub prace rozwojowe podmiotów, które są ważne dla polskiej gospodarki.

Nadanie MSD Polska statusu centrum badawczo-rozwojowego wpisuje się w wizję firmy. Spółka nie tylko prowadzi szereg badań klinicznych, ale również od początku działalności angażuje się w poprawę zdrowia mieszkańców Polski. 

- Za całą pracę włożoną w zapewnienie nam silnej pozycji na rynku badań klinicznych w Polsce należą się gorące podziękowania zespołowi Działu Badań Klinicznych. Status centrum badawczo-rozwojowego otrzymaliśmy dzięki dbałości i trosce o jakość i zgodność z wymogami naszych badań – podsumowuje dyrektor zarządzający MSD Polska Dimitri Gitas.

2023_07 PL-NON-00318 wyd. 2021_07

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ? Biuro prasowe
2024-04-02 | 01:00

Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ?

Imprezy branżowe, które kojarzą się jedynie z nudnymi wykładami to już pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach uczestnikom takich spotkań należy zapewnić pewną wartość
Farmacja Wyjątkowo wysoka wydajność
2024-03-28 | 15:15

Wyjątkowo wysoka wydajność

Wyjątkowo wysoka wydajność   Wirówki Frontier 5720R i 5830R Multi-Pro z funkcją chłodzenia są przeznaczone do pracy w wielu różnych zastosowaniach z użyciem wysokiej prędkości RPM i RCF w laboratoriach farmaceutycznych, chemicznych i nie tylko.   PARSIPPANY w stanie New Jersey, 21.02.2024 r., OHAUS Corporation, jeden z wiodących na świecie producentów urządzeń do ważenia oraz wyposażenia laboratoriów i instrumentów analitycznych, wprowadza nowe wirówki FRONTIER 5720R i FRONTIER 5830R Multi-Pro z funkcją chłodzenia — szybkich, łatwo adaptowalnych modeli, które wkrótce staną się niezbędnym elementem wyposażenia laboratoriów farmaceutycznych, chemicznych i innych.   Wysoka wydajność   Modele Frontier 5720R i 5830R są w stanie osiągnąć 20 000-30 000 RPM oraz 38 000-65 000 RCF, wirując pojemniki różnych rozmiarów — od mniejszych mikroprobówek po objętości rzędu 290 ml. Od intuicyjnych elementów sterujących po precyzyjnie zaprojektowane akcesoria — modele Frontier 5720R i 5830R zostały zaprojektowane tak, aby pracować elastycznie i szybko. Oba modele można łączyć z szeroką gamą wirników, pojemników i adapterów oraz innych akcesoriów, aby dostosować je do specyficznych potrzeb laboratoriów lub projektów, a użytkownicy mogą szybko zmieniać akcesoria w zależności od zastosowań bez czasochłonnych komplikacji.   Nowoczesna konstrukcja   Dzięki wykonaniu komór wirnika ze stali nierdzewnej, która jest odporna na działanie substancji chemicznych, wirówki Frontier 5720R i 5830R mogą działać w najbardziej wymagających środowiskach laboratoryjnych. Każda część oraz wszystkie konfigurowalne komponenty i akcesoria są wykonane zgodnie z najwyższą jakością i wysokimi standardami niemieckiej inżynierii.   Bezpieczeństwo przede wszystkim   Modele Frontier 5720R i 5830R są wyposażone w podświetlane panele sterowania LCD, dzięki którym intuicyjny interfejs jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze nawet podczas pracy w laboratoriach o dużym natężeniu ruchu (również w odzieży ochronnej, takiej jak gumowe rękawice). Ale to, co naprawdę wyróżnia serię Frontier, jest niewidoczne dla oczu. Modele Frontier 5720R i 5830R są wyposażone bowiem w inteligentne oprogramowanie do liczenia cykli, które jest specjalnie skalibrowane w taki sposób, aby zapobiegać nadmiernemu zużyciu. Po osiągnięciu określonej liczby cykli wirowania oprogramowanie automatycznie wyłączy dany rotor, aby chronić go przed nadmiernym obciążeniem.   Więcej informacji na temat wirówek OHAUS Frontier Multi-Pro z funkcją chłodzenia można znaleźć na stronie www.ohaus.com          
Farmacja ODPOWIEDZIALNA SAMOOPIEKA KLUCZEM DO POPRAWY ZDROWIA PUBLICZNEGO
2024-02-14 | 19:00

ODPOWIEDZIALNA SAMOOPIEKA KLUCZEM DO POPRAWY ZDROWIA PUBLICZNEGO

Szacuje się, że obecnie w Unii Europejskiej występuje 3,3 miliona przypadków drobnych dolegliwości dziennie. W Polsce rozpoznanych jest ponad 160 problemów terapeutycznych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.