MSD rusza z kolejną edycją grantów na walkę z nowotworami
Integracja międzynarodowej społeczności naukowców zajmujących się polityką zdrowotną oraz tworzeniem rekomendacji, których beneficjentami będą pacjenci onkologiczni – to główny cel kolejnej edycji programu grantowego MSD Policy Oncology Grant. W ramach programu zostanie przyznanych 8 grantów. Wysokość każdego z nich może wynieść nawet do 50 tys. dolarów. O wsparcie z firmy MSD można się ubiegać do 16 lipca.
Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2018 roku. Polska została doproszona do drugiej edycji rok później. Laureatem programu została wtedy Fundacja Onkologiczna Alivia, która zajęła się zagadnieniem polityki zdrowotnej opartej na danych. W tym roku po raz kolejny wnioski o grant mogą składać podmioty z Polski.
MSD przeciw nowotworom
Choroby nowotworowe stanowią jedną z najpilniejszych niezaspokojonych potrzeb medycznych. Na całym świecie
w 2012 r. zdiagnozowano ponad 14 mln zachorowań na raka.[1] Szacuje się, że do 2030 r. liczba ta wzrośnie do ponad 20 mln.[2]
- W MSD angażujemy się w przekształcanie przełomowych innowacji biomedycznych w nowatorskie terapie, które pomagają wydłużyć i poprawić jakość życia osób chorych na raka na całym świecie. Wierzymy, że pracownicy naukowi specjalizujący się w polityce zdrowotnej odgrywają kluczową rolę – poprzez swoją pracę badawczą, działalność edukacyjną i działania społeczne – w rzetelnych dyskusjach opartych na dowodach – mówi Dmitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.
Poprzez Oncology Policy Grant Program MSD stara się umożliwić instytucjom zwiększenie ich zdolności w zakresie badań, nauczania i rozpowszechniania wiedzy. Inicjatywa MSD to także międzynarodowe forum wymiany pomysłów dotyczących najbardziej aktualnych i palących kwestii polityki zdrowotnej w zakresie chorób nowotworowych i identyfikowania nowych obszarów badań.
Cele szczegółowe
Program MSD Policy Oncology Grant koncentruje się na polityce zdrowotnej. Dotyczy więc regulacji prawnych, a także programów i działań związanych z onkologią. Nie uwzględnia natomiast badań klinicznych ani wyników konkretnych terapii.
Program MSD to zachęta do badań związanych z tematami, tak jak: choroby onkologiczne a pandemia COVID-19; polityka w zakresie oceny innowacyjnych rozwiązań w opiece onkologicznej i wspierania ich wdrożenia; metody finansowania i dostęp do opieki zdrowotnej.
Warunkiem przyznania grantu jest pomyślne ukończenie dwumiesięcznego procesu due diligence i zawarcie umowy o treści zaproponowanej przez MSD.
Adresaci programu
O granty w ramach programu MSD Policy Oncology Grant mogą ubiegać się pracownicy naukowi specjalizujący się w polityce zdrowotnej. Co ważne, do wsparcia nie kwalifikują się m.in.: organizacje lub inne podmioty, które kupują, polecają, używają, refundują lub przepisują produkty MSD lub mają możliwość wpływania na zakup, wykorzystanie, przepisywanie, pozycjonowanie, wycofanie czy refundację produktów MSD; organizacje reprezentujące pacjentów oraz pracowników służby zdrowia (HCP) lub płatnika; organizacje nastawione na zysk; organizacje, kampanie i działania polityczne; organizacje związkowe; organizacje lub grupy religijne; organizacje, w przypadku których dotacja przekracza 50% ich obecnego budżetu rocznego. Pełen katalog wyłączeń podmiotowo-przedmiotowych można znaleźć na stronie MSD pod adresem: https://msd.pl/o-nas/program-grantowy/
Kryteria oceny wniosków
Wnioski o granty będą oceniane przez komisję rewizyjną w centrali MSD w Stanach Zjednoczonych. W skład tego gremium wchodzą specjaliści z różnych obszarów działalności firmy. Kryteria oceny projektów obejmują m.in. znaczenie zgłaszanego projektu badawczego dla polityki zdrowotnej w kontekście lokalnym, innowacyjność i jakość techniczną zgłoszenia, a także zgodność z wartościami etycznymi firmy i wymogami kwalifikacyjnymi programu.
Termin zgłoszeń do programu MSD Policy Oncology Grant upływa 16 lipca 2021 roku.
Szczegółowe informacje na temat programu grantowego MSD są dostępne pod linkiem: https://msd.pl/o-nas/program-grantowy/. Odpowiedzi na dodatkowe pytania można uzyskać pod adresem: weronika.dyl@merck.com
[1] Ferlay J, Soerjomataram I, Ervik M, Dikshit R, Eser S, Mathers C, Rebelo M, Parkin DM, Forman D, Bray, F. GLOBOCAN 2012 v1.0, Cancer Incidence and Mortality Worldwide: IARC CancerBase No. 11 [Internet]. Lyon, France: International Agency for Research on Cancer; 2013. Available at: http://globocan.iarc.fr/Pages/fact_sheets_cancer.aspx. Accessibility verified on September 12, 2014.
[2] American Cancer Society. Global Cancer Facts & Figures. 2nd Edition. Available at: http://www.cancer.org/acs/groups/content/@epidemiologysurveilance/documents/document/acspc-027766.pdf. Accessibility verified on September 12, 2014.
Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.