CVI Pathfinder – rozpocznij karierę w branży inwestycyjnej
CVI Pathfinder – rozpocznij karierę w branży inwestycyjnej
CVI Dom Maklerski już po raz drugi uruchamia program stażowy Pathfinder. Jego celem jest wsparcie studentek uczelni ekonomicznych w zaplanowaniu kariery zawodowej w branży private debt i private equity. Program realizuje także strategię ESG firmy, która w ten sposób chce zwiększyć liczbę kobiet w sektorze inwestycyjnym.
Kobiety wciąż stanowią zdecydowaną mniejszość na stanowiskach inwestycyjnych, a im wyżej tym gorzej. Spośród 48 proc. kobiet zajmujących stanowiska na poziomie „entry level” tylko 17 proc. z nich awansuje do roli członka zarządu. Dlatego CVI Dom Maklerski, w ramach swojej strategii ESG, angażuje się w edukację ambitnych kobiet wspierając je w rozwoju kariery zawodowej w branży private debt i private equity. W dłuższej perspektywie czasu ma to zwiększyć liczbę kobiet kontynuujących karierę zawodową w sektorze inwestycyjnym.
Pathfinder prowadzony jest w formule job shadowing. Stażysta towarzyszy mentorowi podczas wykonywania codziennych aktywności. Studentki mogą wybrać interesujące projekty z dostępnej puli różnorodnych zadań, takich jak: strategie inwestycyjne, analizy kredytowe, metodologia ratingu, zagadnienia ESG, prawo i zgodność. Pod okiem mentora studentki biorą udział w wielu spotkaniach z potencjalnymi inwestorami i zarządami spółek portfelowych, uczestniczyć w Komitetach Inwestycyjnych oraz w prezentacjach dla klientów na temat inwestycji private debt i private equity.
- Ubiegłoroczna edycja Pathfinder cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pozytywne opinie uczestniczek utwierdziły nas w decyzji o kontynuacji programu. Studentki podkreślały praktyczną wiedzę, jaką wyniosły ze stażu oraz indywidualne wsparcie mentorów. Dzięki naszemu programowi dziewczyny zyskują pomoc w zaplanowaniu kariery zawodowej po skończeniu uczelni. Branża ma szansę na zwiększenie liczby utalentowanych kobiet oraz budowanie różnorodnych zespołów, co przekłada się na szereg korzyści dla inwestorów, firm inwestycyjnych i pracowników – podkreśla Elżbieta Winnik, Investment Manager w CVI Dom Maklerski, która opiekuje się programem.
Program CVI Pathfinder skierowany jest do studentek uczelni ekonomicznych od III roku. Aplikacje można składać online do dnia 19 kwietnia.
www.cvi.pl
Wyzwania dla polskiego biznesu
Ultimo zmienia się w B2 Impact i przedstawia nową strategię rozwoju marki
Play of Battle S.A. pozyskała od inwestorów ponad 3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.