mPay podsumowuje majówkę
Majówka już za nami! Dla wielu był to okres wyjazdów, podróży po Polsce, spotkań
z przyjaciółmi lub rodziną. To też, jak zauważyliśmy w ramach naszej aplikacji mPay, czas kiedy aplikacja towarzyszyła Wam dużo częściej niż na co dzień. Kilka naszych funkcjonalności cieszyło się szczególnym zainteresowaniem w czasie długiego weekendu. Dużo częściej korzystaliście z możliwości kupienia biletów kolejowych, biletów komunikacji miejskiej czy biletów dostępu do ZOO, których wzrost zanotowano na poziomie 700% dotychczasowej normy.
Podróże pociągami
Jak podróż po Polsce to najlepiej pociągami! Jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród młodych. Aktualnie tym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostać się do wielu miejsc w Polsce i za granicą, a komfort podróży jest na wyższym poziomie niż kiedykolwiek. Ułatwieniem w podróży jest także aplikacja mPay, w której można kupić bilety na różne połączenia kolejowe i nie tylko.
W okresie majówki sprzedaż biletów kolejowych w aplikacji wzrosła o 160%, a najczęściej wybieranymi kierunkami były Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń!
Autostrady
W aplikacji mPay jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności jest opłata za przejazd autostradą! I także w czasie majówki cieszyła się ona dużym powodzeniem, a wszystko za sprawą dostępności i łatwości mobilnych rozwiązań.
Wystarczy jednorazowo aktywować usługę płatności w aplikacji. Co więcej, podczas podróży nie będziesz potrzebować ani dostępu do Internetu, ani nawet samego telefonu - bramki zostaną otwarte automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego. Co ciekawe, w czasie majówki najwięcej opłat odnotowaliśmy na drodze A4, czyli z i do Katowic.
Poruszanie się po nowym mieście
Podróż do nowego miasta to nie tylko podróż pociągiem, ale także poruszanie się komunikacją po mieście! Aplikacja mPay umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej w 130 miastach w Polsce, a wszystko za sprawą jednego kliknięcia w aplikacji, bez szukania drobnych, bez szukania biletomatów, mając wszystko w telefonie. Z tej funkcji można skorzystać m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy, Wrocławiu, Sosnowcu, Rzeszowie i wielu innych miastach.
Z aplikacją mPay możesz kupić bilet o dowolnej porze dnia i nocy, od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Od niedawna w aplikacji jest też dostępny planer podróży, który podpowie najkrótszą trasę do miejsca docelowego, odpowiednie połączenie, a na koniec przypomni odpowiednio wcześniej o wyjściu na przystanek.
W majówkę ta funkcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, na co mogą wskazywać również spadki w korzystaniu opłat za parkometry w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu spadki były na poziomie 10%, w Toruniu 50%, Rzeszowie 35%, Krakowie 15%, a w Gdyni 28%. Weekendowe wyjazdy ewidentnie sprzyjają korzystaniu z komunikacji miejskiej.
Atrakcje dla najmłodszych
700%! O tyle w czasie majówki wzrosła sprzedaż biletów do ZOO w Warszawie i Wrocławiu! Lifehackiem mPaya jest korzystanie z aplikacji, zamiast stać w kolejkach. W weekendy i święta kolejki do ogrodu zoologicznego potrafią mieć kilka kilometrów i zakupienie biletów niekiedy trwa kilka godzin, a dzięki aplikacji w kilka chwil mamy bilety dla całej rodziny, bez kolejek, bez czekania.
Wszystko w jednym miejscu
Jak pokazują statystyki aplikacji, majówka to intensywny czas niezależnie od tego, czy spędzany jest w mieście, czy w podróży. Coraz częściej ludzie decydują się na szukanie szybszych i łatwiejszych alternatyw dla tradycyjnych metod, szczególnie w czasie podróży! Bez względu na miejsce pobytu warto, by towarzyszyła Wam aplikacja, która łączy w sobie kilka przydatnych funkcji.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.