Komunikaty PR

mPay podsumowuje majówkę

2024-05-23  |  15:00
Biuro prasowe

Majówka już za nami! Dla wielu był to okres wyjazdów, podróży po Polsce, spotkań
z przyjaciółmi lub rodziną. To też, jak zauważyliśmy w ramach naszej aplikacji mPay, czas kiedy aplikacja towarzyszyła Wam dużo częściej niż na co dzień. Kilka naszych funkcjonalności cieszyło się szczególnym zainteresowaniem w czasie długiego weekendu. Dużo częściej korzystaliście z możliwości kupienia biletów kolejowych, biletów komunikacji miejskiej czy biletów dostępu do ZOO, których wzrost zanotowano na poziomie 700% dotychczasowej normy.

 

Podróże pociągami

Jak podróż po Polsce to najlepiej pociągami! Jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród młodych. Aktualnie tym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostać się do wielu miejsc w Polsce i za granicą, a komfort podróży jest na wyższym poziomie niż kiedykolwiek. Ułatwieniem w podróży jest także aplikacja mPay, w której można kupić bilety na różne połączenia kolejowe i nie tylko.

W okresie majówki sprzedaż biletów kolejowych w aplikacji wzrosła o 160%, a najczęściej wybieranymi kierunkami były Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń!

 

Autostrady

W aplikacji mPay jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności jest opłata za przejazd autostradą! I także w czasie majówki cieszyła się ona dużym powodzeniem, a wszystko za sprawą dostępności i łatwości mobilnych rozwiązań.

Wystarczy jednorazowo aktywować usługę płatności w aplikacji. Co więcej, podczas podróży nie będziesz potrzebować ani dostępu do Internetu, ani nawet samego telefonu - bramki zostaną otwarte automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego. Co ciekawe, w czasie majówki najwięcej opłat odnotowaliśmy na drodze A4, czyli z i do Katowic.

Poruszanie się po nowym mieście

Podróż do nowego miasta to nie tylko podróż pociągiem, ale także poruszanie się komunikacją po mieście! Aplikacja mPay umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej w 130 miastach w Polsce, a wszystko za sprawą jednego kliknięcia w aplikacji, bez szukania drobnych, bez szukania biletomatów, mając wszystko w telefonie. Z tej funkcji można skorzystać m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy, Wrocławiu, Sosnowcu, Rzeszowie i wielu innych miastach.

Z aplikacją mPay możesz kupić bilet o dowolnej porze dnia i nocy, od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Od niedawna w aplikacji jest też dostępny planer podróży, który podpowie najkrótszą trasę do miejsca docelowego, odpowiednie połączenie, a na koniec przypomni odpowiednio wcześniej o wyjściu na przystanek.

W majówkę ta funkcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, na co mogą wskazywać również spadki w korzystaniu opłat za parkometry w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu spadki były na poziomie 10%, w Toruniu 50%, Rzeszowie 35%, Krakowie 15%, a w Gdyni 28%. Weekendowe wyjazdy ewidentnie sprzyjają korzystaniu z komunikacji miejskiej.

 

Atrakcje dla najmłodszych

700%! O tyle w czasie majówki wzrosła sprzedaż biletów do ZOO w Warszawie i Wrocławiu! Lifehackiem mPaya jest korzystanie z aplikacji, zamiast stać w kolejkach. W weekendy i święta kolejki do ogrodu zoologicznego potrafią mieć kilka kilometrów i zakupienie biletów niekiedy trwa kilka godzin, a dzięki aplikacji w kilka chwil mamy bilety dla całej rodziny, bez kolejek, bez czekania.

 

Wszystko w jednym miejscu

Jak pokazują statystyki aplikacji, majówka to intensywny czas niezależnie od tego, czy spędzany jest w mieście, czy w podróży. Coraz częściej ludzie decydują się na szukanie szybszych i łatwiejszych alternatyw dla tradycyjnych metod, szczególnie w czasie podróży! Bez względu na miejsce pobytu warto, by towarzyszyła Wam aplikacja, która łączy w sobie kilka przydatnych funkcji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Ultimo zmienia się w B2 Impact i przedstawia nową strategię rozwoju marki Biuro prasowe
2024-12-03 | 14:00

Ultimo zmienia się w B2 Impact i przedstawia nową strategię rozwoju marki

Ultimo, jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, przechodzi rebranding i od 2 grudnia 2024 r. działa pod nową nazwą – B2 Impact. To kolejny krok w
Finanse Play of Battle S.A. pozyskała od inwestorów ponad 3 mln zł
2024-12-03 | 13:30

Play of Battle S.A. pozyskała od inwestorów ponad 3 mln zł

Ponad 3 mln zł w ramach publicznej oferty akcji pozyskało warszawskie studio Play of Battle S.A. To jedna z największych ofert publicznych w trybie subskrypcji otwartej spółki
Finanse Polacy czytają, ale księgarnie toną w długach
2024-12-02 | 10:10

Polacy czytają, ale księgarnie toną w długach

Wyniki najnowszego „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy wskazują, że czytelnictwo w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.