Komunikaty PR

Nest Bank udostępnił kartę wirtualną

2023-04-05  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
M. Olejnicka
Nest Bank

Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl

– Karta wirtualna to kolejny krok w stronę pełnej mobilności. Chcemy, żeby nasze produkty były dostępne w mgnieniu oka, a cała ścieżka powitania klienta – najszybsza na rynku – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku.

Natychmiastowo i bez opłat

Z karty wirtualnej klienci Nest Banku mogą skorzystać niemal natychmiast. Wystarczy, że zalogują się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, wejdą w zakładkę „Karty” i klikną „Aktywuj”. W ten sposób w kilkadziesiąt sekund mogą zacząć korzystać z karty wirtualnej. Po dodaniu karty do portfela mobilnego, zapłacimy nią zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych przy użyciu telefonu, opaski lub zegarka i wypłacimy gotówkę z bankomatów z funkcją zbliżeniową. Do zakupów online przydadzą się dane karty, które znajdują się bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku lub są dodane do portfela mobilnego.

Za aktywację i korzystanie z karty wirtualnej Nest! nie pobiera opłat. Karta wirtualna Nest Banku powstała we współpracy z Visa, jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych oraz przy wsparciu procesora kart płatniczych – firmy Fiserv Polska.

– Tworząc bankowość Nest!, kierujemy się trzema zasadami – ma być mobilnie, nowocześnie i w dobrej cenie. Pomaga nam w tym technologia, której najlepszym przykładem jest niepozorna i wszechstronna karta wirtualna. Przede wszystkim, jest dostępna natychmiast, nie trzeba na nią czekać ani martwić się, czy przyjdzie na czas. W kilkadziesiąt sekund można ją „wyrobić” i zacząć z niej korzystać, nie generując przy tym plastiku – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku. – Karta wirtualna to kolejny krok w stronę pełnej mobilności. Chcemy, żeby nasze produkty były dostępne w mgnieniu oka, a cała ścieżka powitania klienta – najszybsza na rynku. Już teraz wystarczy mniej niż 10 minut, żeby założyć i w pełni korzystać z konta w Nest!. Wkrótce pokażemy kolejne nowości – dodaje Janusz Mieloszyk.

– Już co piąty Polak korzysta z możliwości płacenia smartfonem w sklepach stacjonarnych, a blisko ¾ używa tych urządzeń do płacenia w internecie1 . Rośnie grono konsumentów, którzy są skłonni do płacenia kartami wirtualnymi. Dodanie karty płatniczej do smartfona, smartwatcha, a coraz częściej także sklepu internetowego, serwisu streamingowego, czy ulubionej aplikacji nie byłoby możliwe bez tokenizacji. Technologia ta powstała jako kolejna warstwa zabezpieczeń płatności, ale niesie za sobą zupełnie nowe możliwości dla konsumentów i sprzedawców. Dzięki niej sprzedawcy mogą stworzyć proste i bezpieczne rozwiązania płatnicze, które nie tylko mają potencjał, by przełożyć się na 3-procentowy wzrost liczby zatwierdzonych transakcji, lecz także sprawić, że konsumenci będą do nich chętniej wracać – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.  

Nest Bank już od dłuższego czasu we współpracy z partnerami wprowadza nowoczesne rozwiązania cyfrowe dla swoich klientów. Dzięki nim mogą oni realizować transakcje telefonem, opaską czy zegarkiem. Co więcej, Nest Bank jako pierwszy na świecie, we współpracy z Visa i Fiserv, wprowadził rozwiązanie Visa Mobile.

- Obecnie dla klientów bardzo ważna jest automatyzacja procesów, ich maksymalne upraszczanie i możliwość załatwienia spraw bez wychodzenia z domu, poprzez „jedno kliknięcie”. Ten trend mocno przyspieszyła pandemia i wciąż przybiera on na sile. Wpisuje się w niego również wirtualna karta płatnicza. Konsumenci chętnie jej używają, ponieważ już samo jej założenie nie wymaga szeregu skompilowanych operacji. Jesteśmy przekonani, że ten produkt zadowoli najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie – komentuje Krzysztof Polończyk z Fiserv Polska S.A.

Szybko i automatycznie w wybranych portfelach mobilnych

Nest Bank umożliwia również dodawanie zarówno kart wirtualnych, jak i plastikowych do portfeli mobilnych z poziomu aplikacji mobilnej.

Karta umożliwia skorzystanie z chargebacku oraz rozwiązań Visa

Funkcjonalności karty wirtualnej są niemal identyczne jak tej plastikowej, a transakcje nią wykonywane są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback. Procedura ta oznacza, że bank płacącego może próbować odzyskać od sprzedawcy pieniądze za wadliwe albo niedostarczone zakupy opłacone kartą Visa. Kartę wirtualną można także dodać do Visa Mobile, nowego rozwiązania płatniczego, a także innych usług dostępnych dla posiadaczy kart Visa wydanych przez Nest Bank.

1. Badanie Visa CEE Mobile Payments Study 2022 objęło następujące kraje: Polskę, Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Słowację, Słowenię i Chorwację. Przeprowadziła je firma badawcza Kantar, metodą CAWI, w październiku 2022 roku na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów (18-65 lat) w każdym z tych krajów.] [3: Dane Visa, Marzec 2023. Wśród grupy 8500 wydawców na 189 rynkach i u 2,4 mln sprzedawców tokeny doprowadziły do zwiększenia liczy zatwierdzanych transakcji o 3% w 1 kwartale 2023 roku . ]

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nest Bank
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok Biuro prasowe
2025-01-22 | 10:00

Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok

CZYNNIKI MAKROEKONOMICZNE Jaki będzie 2025 rok? Ten rok globalnie ma być rokiem dwóch trójek. Tempo wzrostu światowej gospodarki wg prognoz Generali Investments TFI S.A.
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję

Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.

Prawo

Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym

Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.

Firma

Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie

Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.