Komunikaty PR

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

2024-07-16  |  05:00
Biuro prasowe
Kontakt

Ewelina Janczylik-Foryś
VELUX Polska

ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
ewelina.janczylik-forys|velux.com| |ewelina.janczylik-forys|velux.com
532566475
https://prasa.velux.pl/

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej temperatury w upalne dni jest stosowanie przesłon na okna, o czym od dawna wiedzą mieszkańcy południowej Europy. W Polsce to wciąż brakujący element wyposażenia okien. Tymczasem stosując rolety na oknach dachowych VELUX możemy obniżyć temperaturę nawet o 5,5 stopnia.

Reakcja każdej osoby na temperaturę różni się w zależności od wieku, fizjologii, a nawet płci, przyjmuje się jednak, że optymalna temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych wynosi od 20 do 25 °C. W sypialni powinna być nieco niższa, około 19 C. W miejscu pracy zaś od 21°C do 24°C zimą i od 24°C do 27°C latem. Zapewnienie komfortowej temperatury w pomieszczeniach znacząco wpływa na nasze samopoczucie i wydajność.

Utrzymanie właściwej temperatury w domu w upalne dni to w Polsce coraz większe wyzwanie. W 2023 roku IMGW wydało 19 ostrzeżeń1 o występowaniu anomalii klimatycznej związanej z występowaniem wysokich wartości temperatury. Zarówno lato, jesień, jak i zima były w Europie są sezonami wyjątkowo ciepłymi. Prognozuje się, że średnia temperatura powietrza w Polsce do 2050 roku wzrośnie o około 2 stopnie w porównaniu do lat 2001-2010.1 Wysokie temperatury tego lata już się rozpoczęły.

Jak zapewnić komfort w upalne dni

Istnieje kilka sposobów na zapewnienie komfortu termicznego w domu, jak termoizolacja domu, która działa i zimą i latem, zadaszenia, sadzenie drzew z rozłożystą koroną. Jednak najskuteczniejszą metodą, szczególnie w przypadku poddaszy, są przesłony zewnętrzne na okna, które sprawiają, że promienie słoneczne nie docierają do okien.

Najlepszą ochronę przed nagrzewaniem i promieniami słonecznymi zapewnią rolety zewnętrzne – na przykład rolety VELUX zmniejszają ilość ciepła nawet o 93%. Rolety gwarantują również całkowite zaciemnienie, a także redukują hałas. Innym, sprawdzonym rozwiązaniem, są markizy zewnętrzne. Wyróżnia je transparentna tkanina, która wpuszcza światło i jednocześnie nie przesłania widoku. Po sezonie letnim, kiedy nie potrzebujemy osłony przeciwsłonecznej, zwinięta markiza w kasetonie pozostaje całkowicie niewidoczna.

Zarówno w przypadku rolety zewnętrznej jak i markizy - dla większego komfortu - możemy zdecydować się na wersję elektryczną lub solarną ze zdalnym sterowaniem, z opcją dodania obsługi za pomocą aplikacji lub panelu dotykowego.

Trzy rozwiązania w jednym

Bardzo wygodnym w użytkowaniu rozwiązaniem do ochrony przed nagrzewaniem jest solarna markiza zaciemniająca, którą również montuje się na zewnątrz okna. Zapewnia ochronę przed nagrzewaniem, komfort zdalnego sterowania oraz zaciemnienie - niemal całkowicie blokuje dostęp światła, gwarantując komfortowe warunki do odpoczynku i snu.

Jak wynika z przeprowadzonych analiz - dodanie solarnej markizy przeciwsłonecznej VELUX do istniejących okien dachowych VELUX może obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 5,5 stopni Celsjusza w okresie letnim2, przy jednoczesnym mniejszym zapotrzebowaniu na klimatyzację. Dzięki solarnemu zasilaniu, markizę można zainstalować także na oknach obsługiwanych manualnie bez konieczności prowadzenia okablowania.

Po opuszczeniu rolet i markiz, okno dachowe funkcjonuje bez ograniczeń, dzięki czemu możliwe jest wietrzenie pomieszczeń i korzystanie z naturalnej wentylacji bez potrzeby zwijania osłon.

Jak dobrać przesłonę na okno?

Rodzaj przesłony powinien zależeć od funkcji pomieszczenia. Na przykład w salonie, gabinecie do pracy czy pokoju zabaw dla dzieci sprawdzi się markiza. Markiza zewnętrzna VELUX wykonana jest z transparentnej tkaniny, nie ogranicza więc widoku za oknem i dopływu słońca. Zarówno praca, jak i wypoczynek czy zabawa będą odbywać się w komfortowych warunkach. Dla pełnego komfortu, kontroli temperatury i światła markizę warto połączyć z wewnętrzną roletą zaciemniającą.

Do sypialni, a także pokoju dzieci warto rozważyć roletę zewnętrzną lub solarną markizę zaciemniającą, które pozwalą na całkowite zaciemnienie wnętrza, chroniąc je jednocześnie przed hałasem z zewnątrz. Roleta zapewnia prywatność i poczucie bezpieczeństwo. Można także uchylać okno przy częściowo lub całkowicie zasuniętej rolecie.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej osłony zewnętrznej i jednej osłony wewnętrznej. W osłonach wewnętrznych mamy do wyboru rolety (plisowane, z półprzepuszczalnej tkaniny lub zaciemniające), markizy, żaluzje o różnym stopniu zaciemnienia, z różnych materiałów, w wielu wzorach i kolorach. Rolety instalowane od wewnątrz pozwalają regulować ilość wpadającego światła, zapewniają prywatność, a także są elementem dekoracji wnętrza.

1. źródło: https://climate.copernicus.eu/global-climate-highlights-2023

2. Dane z symulowanego pokoju zorientowanego na południe z dwoma najczęściej sprzedawanymi oknami dachowymi VELUX GLL 61 w rozmiarze MK06 (780 x 1178 mm), lipiec-sierpień 2023 r., wykonane w Warszawie. Na podstawie badania VELUX 2023 dotyczącego wpływu akcesoriów w okresie letnim.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: VELUX Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przestrzeń pełna satysfakcji Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:00

Przestrzeń pełna satysfakcji

Wyobraź sobie dom, który nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale także wypełnia cię spokojem i satysfakcją. Dom, który jest odzwierciedleniem twojej osobowości, stylu życia
Dom JAK STWORZYĆ WYCISZAJĄCĄ PRZESTRZEŃ
2024-07-15 | 12:55

JAK STWORZYĆ WYCISZAJĄCĄ PRZESTRZEŃ

Potrzeba mentalnego odcięcia się od pracy, technologii i wymagań dnia codziennego nigdy wcześniej nie była ważniejsza. W odpowiedzi na rosnący zgiełk i zacierające się
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.