Komunikaty PR

Sezon na świąteczne prezenty – co kupić i jak za to zapłacić?

2022-12-22  |  18:21
Biuro prasowe
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Do pobrania 12 ( 0.02 MB )
  • 36% Polaków marzy, by wśród gwiazdowych prezentów znalazła się elektronika, 21% badanych chciałoby dostać biżuterię, a nawet 19% liczy na bilet lotniczy – wskazuje raport interaktywnie.com.
  • Tymczasem najczęściej kupowanymi podarunkami są książki, odzież i kosmetyki.
  • Jak wybrać mądry, praktyczny prezent, który ucieszy bliskich i posłuży na długie lata? Jak taki zakup sfinansować? – radzi ekspert Cofidis Polska.

 

Z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez interkatywnie.com wynika, że prezenty, które wręczamy, niekoniecznie pokrywają się z tymi, które chcemy dostać. Wśród najczęściej kupowanych prezentów znajdują się kosmetyki, odzież i książki. Tymczasem 36% Polaków marzy, by na święta otrzymać elektronikę, 21% – biżuterię, a 19% – bilet lotniczy. Jak sprawić,  by tegoroczne prezenty były trafione? W jaki sposób sfinansować takie zakupy w trudnym finansowo czasie?

 

Przegląd świątecznych prezentów!

 

Idealnym rozwiązaniem jest sprezentowanie takich rzeczy, które przede wszystkim sprawią radość, są praktyczne i mają realnie wysoką wartość użytkową. Warto też wcześniej dobrze zorientować się w potrzebach osoby, którą pragniemy obdarować, by uniknąć dublowania lub sprawienia dodatkowego kłopotu np. z obsługą lub przechowywaniem.

 

– Polacy powoli odchodzą od kupowania dla kupowania. Coraz więcej konsumentów świadomie podejmuje decyzje zakupowe, zwraca uwagę na to, by wybrane prezenty były praktyczne i sprawiały przyjemność obdarowanemu. Polacy coraz chętniej decydują się na droższe rzeczy, bo na przykład jest to prezent, na który składa się większa liczba osób lub dlatego, że może skorzystać z dogodnej opcji finansowania np. zakupu na raty lub odroczonej płatności. W ogólnym rozrachunku często takie zakupy okazują się bardziej ekonomiczne – mówi Anita Makowska, Dyrektor Marketingu w Cofidis Polska.

 

Ciśnieniowy ekspres do kawy zamiast kawy na mieście, saturator do wody zamiast hektolitrów gazowanych butelkowanych napojów, wielofunkcyjny robot kuchenny – to przykłady prezentów, które łączą w sobie nie tylko wygodę, ale także wymierne oszczędności finansowe. Podobnie sprawa wygląda ze sprzętem sportowym – być może zakup nart, łyżew lub pianki do nurkowania jest kosztowym wyborem prezentowym, jednak często są to zakupy na lata – dzięki czemu można zaoszczędzić na wypożyczaniu sprzętu.

 

– Warto podkreślić, że jesień i zima to doskonały moment na zakup sprzętów takich jak rowery czy rolki, bo są one dostępne w znacznie korzystniejszych cenach, niż w sezonie wiosenno-letnim, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. A też coraz częściej nawet zimą pogoda sprzyja takim aktywnościom na świeżym powietrzu – podkreśla Anita Makowska.

 

Więcej niż pasja...

 

Wśród najchętniej oczekiwanych prezentów wśród Polaków znajduje się elektronika. Smartfon, smartwatch, tablety, laptopy, konsole – to doskonały wybór m.in. dla nastolatków. W wielu przypadkach sprzęty te są niezbędne do rozwoju nie tylko pasji, ale także do nauki, poszerzania własnej wiedzy i rozwoju kompetencji.

 

W czasach, w których kupić można niemalże wszystko, coraz atrakcyjniejsze stają się prezenty-przeżycia, czyli takie prezenty, które pozwolą osobie obdarowanej zyskać nowe doświadczenia, piękne wspomnienia lub umożliwią wspólne spędzenie czasu. Doskonałą odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są np. kursy tańca, wyjazdowe obozy językowe, zaproszenia na weekend do SPA lub wspólne wycieczki czy bilety lotnicze.

 

– Absolutnie klasycznym, ponadczasowym i zawsze przyszłościowym prezentem jest również biżuteria. To doskonała propozycja prezentowa przede wszystkim dla pań, ale też dla mężczyzn znajdzie się wiele modeli biżuteryjnych, które będą stanowić świetną inwestycję – odporną na inflację i ewentualne kryzysy finansowe – dodaje Anita Makowska.

 

Jak za to wszystko Mikołaj zapłaci?

 

„Mikołaj”, który postawi na takie bogate prezenty, musi mieć spory budżet lub elastyczne podejście do różnych możliwości finansowania, które nie obciążą jego budżetu aż nadto. Wśród dostępnych opcji są między innymi zakupy ratalne, odroczone płatności czy też pożyczki i kredyty gotówkowe. 

 

– Zakup na raty jest najtańszą – bo często bezpłatną dla klienta – formą finansowania zakupu. Wiele sklepów oferuje swoim klientom możliwość nabycia produktu w ratach 0%, które spłaca się co miesiąc – zupełnie tak samo, jak kredyt. Dzięki temu można uniknąć jednorazowego wysokiego kosztu, który boleśnie może być odczuwalny w kieszeni kupującego. Bardzo wygodną i też zyskującą popularność opcją płatności jest buy now pay later (BNPL) – czyli płatność odroczona. Skorzystanie z takiego rozwiązania wiąże się z nabyciem produktu „na kredyt”, który należy spłacić w wyznaczony okresie od daty zakupu – zwykle ok. 30 dni. Taka forma płatności również bardzo często nie ponosi ze sobą żadnych dodatkowych opłat, jeśli nie zostanie przekroczony termin spłaty – mówi Marcin Szulc Dyrektor Handlowy z Cofidis Polska. – Finansowanie zewnętrzne jest świetną opcją w przypadku ograniczonego budżetu. To, o czym należy pamiętać zawsze, to weryfikacja ryzyka oraz korzyści płynących z konkretnego wyboru finansowania. To, co warto podkreślić, to fakt, że obecnie wszystkie te opcje są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również online, co znacznie ułatwia zakupy  – dodaje Marcin Szulc.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.