Komunikaty PR

W poszukiwaniu inspiracji i wiedzy

2013-09-20  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt
Jan Pakuła
Clear Communication Group

Al. Niepodległości 159/21
02-555 Warszawa
jp|clearcom.pl| |jp|clearcom.pl
512641997
www.clearcom.pl/
Do pobrania doc ( 0.03 MB )

W poszukiwaniu inspiracji i wiedzy

6. CFO European Summit – 16 października, Warszawa, Hotel InterContinental.

Coraz lepsze dane makroekonomiczne, które systematycznie napływają z różnych stron świata wzbudzają narastający optymizm w świecie biznesu. Czy jednak można już mówić o trwałym odwróceniu trendu i końcu kryzysu? Odpowiedzi m.in. na to pytanie spróbują udzielić uczestnicy CFO European Summit – jedynego tego rodzaju wydarzenia w Polsce, gromadzącego międzynarodowych ekspertów w dziedzinie finansów, znanych ekonomistów, prezesów zarządów oraz wybitnych CFO, które 16 października 2013 już po raz 6. odbędzie się w Warszawie.

CFO European Summit  to niepowtarzalna okazja  uczestnictwa  w prezentacjach i dyskusjach panelowych w gronie najwybitniejszych polskich i międzynarodowych profesjonalistów w dziedzinie finansów. W tym roku będziemy rozmawiać o współczesnych wyzwaniach w zarządzaniu ryzykiem a także o możliwościach  rozwoju kariery, które stoją przed CFO.  O tym, co czeka nas w roku 2014 i latach kolejnych w Polsce i na pozostałych rynkach wschodzących opowie Nenad Pacek - prezes Global Success Advisors GmbH, specjalista z zakresu analizy gospodarek i dynamiki rozwoju emerging markets.

Gościem specjalnym będzie Andrzej Olechowski -  polityk i ekonomista, minister finansów w 1992 oraz minister spraw zagranicznych w latach 1993-1995, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego. Ponadto w panelach dyskusyjnych wezmą udział m.in: Peter Bonisch – dyrektor zarządzający Paradigm Risk, Helen Brand – dyrektor generalny ACCA, Mark Forkun – dyrektor generalny Blikle, Ashton Dallsingh – wiceprezes i dyrektor finansowy Cisco,  James Calladine – Chief Risk Officer, HSBC Bank oraz liczni członkowie ACCA z Polski i zagranicy oraz przedstawiciele organizacji zawodowych i stowarzyszeń branżowych. Konferencja ma formułę prezentacji oraz dyskusji panelowych w  trakcie których  wybitni ekonomiści i eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Rejestracja uczestników konferencji odbywa się poprzez stronę http://pl.cfosummit.pl/

 

Partnerami konferencji są: Euler Hermes i HSBC 

Patroni medialni: Forbes, TOK FM, Bloomberg Businessweek Polska, Obserwator Finansowy, Bankier.pl i Kariera w Finansach. 

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. ACCA oferuje rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów i zarządzania.

Na świecie organizacja wspiera 162 000 członków oraz 428 000 studentów w 173 krajach. W Polsce do organizacji należy 1200 osób, a kolejne 3000 jest w trakcie zdobywania kwalifikacji. Organizacja współpracuje z ok. 8,5 tys. pracodawców, wśród których wyróżnia szczególnie tych, inwestujących w kapitał ludzki. Firmy, które wspierają rozwój zawodowy swoich pracowników otrzymują status ACCA Approved Employer.

Celem ACCA jest również działanie na rzecz interesu publicznego, szerzenie wiedzy, tworzenie dobrych praktyk oraz dzielenie się nimi ze środowiskiem finansistów.

***

Dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Banaszkiewicz

Business Development Manager

ACCA Poland

Chmielna 1/3 lok.13, 00-021 Warsaw, Poland

 

tel: +48 (022) 692 4110

mob: +48 605 726 406

fax: +48 (022) 692 8700

www.accaglobal.com

 

Accountants for business - creating sustainable value www.accaglobal.com/accountants_business

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Stare domy pożerają pieniądze seniorów Biuro prasowe
2021-12-07 | 19:00

Stare domy pożerają pieniądze seniorów

National Reverse Mortgage Lenders Association (NRMLA), czyli największa amerykańska organizacja zrzeszająca podmioty oferujące produkty hipoteki odwróconej na tamtejszym rynku
Finanse Święta 2021 bez fajerwerków. Zwłaszcza dla seniorów
2021-12-07 | 18:00

Święta 2021 bez fajerwerków. Zwłaszcza dla seniorów

Z najnowszego Barometru Providenta wynika, że tegoroczne święta będą raczej skromne. Przeciętna polska rodzina wyda na nie średnio 952 zł.[1] To o 200 zł więcej niż w ubiegłym roku,
Finanse W 2022 czeka nas rekordowa waloryzacja emerytur ale też rent dożywotnich
2021-12-02 | 19:00

W 2022 czeka nas rekordowa waloryzacja emerytur ale też rent dożywotnich

W 2022 roku inflacja wywinduje emerytury. Wszystko przez wskaźnik waloryzacji rent i emerytur, który będzie znacznie wyższy niż przewidywano. Zgodnie z wrześniowymi założeniami

Więcej ważnych informacji

Farmacja

W czasie pandemii spadła akceptacja dla szczepień przeciwko innym chorobom niż COVID-19. Liczba dzieci niezaszczepionych przeciw odrze wzrosła najmocniej od 20 lat

W Polsce liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 sięga już prawie 31 mln, przy czym liczba osób zaszczepionych w pełni wynosi prawie 20,3 mln. Średnio co trzeci Polak w wieku od 18 do 65 lat przyznaje, że nie zamierza się zaszczepić, a większości z nich nic nie skłoni do zmiany zdania. Niechęć do szczepień przeciw COVID-19 przełożyła się także na inne szczepionki. WHO wskazuje, że na całym świecie odnotowano największy od dwóch dekad wzrost liczby dzieci niezaszczepionych przeciwko odrze. Eksperci podkreślają, że potrzebna jest edukacja, by ponownie przywrócić zaufanie do szczepień, które przecież pomogły opanować dziesiątki chorób zakaźnych i coraz częściej wykorzystywane są także w profilaktyce nowotworowej. 

Bankowość

Omicron napędza niepewność na rynkach finansowych. Europejskie indeksy są bardziej narażone na jej skutki [DEPESZA]

– Sytuacja na rynkach finansowych przypomina w tej chwili przejażdżkę kolejką górską, co jest głównie efektem pojawienia się nowej mutacji koronawirusa (Omicron) – mówi Michał Milewski, zarządzający funduszami w Generali Investments TFI. Ta wysoka zmienność na rynkach będzie się utrzymywać, dopóki związany z nowym wariantem szum informacyjny będzie nakręcał strach inwestorów. Na wahania notowań bardziej narażone są indeksy europejskie. W USA więcej jest spółek nowej ekonomii, które są odporniejsze na ewentualne lockdowny w gospodarce. Amerykańscy inwestorzy czekają teraz na zaplanowane na połowę grudnia posiedzenie Fed.

Transport

Blisko 10 mln euro trafi na innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich. W styczniu rusza nowy nabór do konkursu dla małych i średnich firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w okresie luty–marzec 2022 roku planuje przeprowadzić nabór do konkursu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich”. O dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości do 2 mln euro będą mogły się starać mikro-, małe i średnie firmy. – Chodzi o przedsiębiorców działających nad morzem, na jeziorach, rzekach, ale nie rybaków. Mamy na myśli działalność związaną z turystyką, oczyszczaniem wód, dbaniem o ochronę środowiska w obszarze wodnym – wymienia Monika Karwat-Bury z PARP. Do  rozdysponowania będzie ok. 10 mln euro.

Konsument

Codziennie w Polsce używa się 3 mln plastikowych słomek. Robione ze słomy mogą być dla nich ekologiczną alternatywą

Idea zero waste oraz unijny zakaz wprowadzania m.in. jednorazowych, plastikowych rurek do napojów do obrotu skłoniły rynek do szukania alternatyw. Jedną z propozycji oferuje przedsiębiorstwo społeczne z Siemianowic Śląskich Eco Value, które wytwarza rurki ze słomy żytniej. Biosłomki są bardziej wytrzymałe niż te z papieru. Firma miesięcznie wytwarza ich ok. 1,7 mln sztuk, łącząc produkcję proekologiczną z misją społeczną. Zatrudnia bowiem przy produkcji osoby z niepełnosprawnościami.