Komunikaty PR

Wymieniasz walutę w banku? Dowiedz się, co to wymiana społecznościowa

2021-11-08  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W czasie ograniczonych kontaktów społecznych kantory internetowe stały się dobrą alternatywą dla tych stacjonarnych. Wśród nich ciekawą propozycją jest wymiana waluty oparta na zamianie pomiędzy internautami.

Czasy cinkciarzy są już dawno za nami. Wciąż jednak możemy wymieniać się pieniędzmi z innymi ludźmi i można robić to w internecie. Liderem takiego rozwiązania w Polsce jest platforma Amronet, łącząca kantor internetowy z serwisem społecznościowej wymiany walut. Taka usługa jest oferowana zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Jak działa wymiana waluty w tym modelu?

Zweryfikowani członkowie społeczności przedstawiają własne propozycje kursu i drugi użytkownik może kupić walutę właśnie po takiej najkorzystniejszej cenie. Cały proces przelewów oparty jest o system bankowości elektronicznej, który zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie – wyjaśnia Jakub Balcerzak, doradca biznesowy Amronet.pl, innowacyjnej platformy walutowej.

Wymieniają się między sobą

Społecznościowa, internetowa wymiana walut spodoba się zwłaszcza tym, którzy mają kredyt lub zarabiają w obcej walucie albo często podróżują za granicę.

Załóżmy, że Ania chce kupić 500 euro, bo wyjeżdża na wakacje do Paryża. Tomek na co dzień pracuje w Berlinie, ale właśnie przyjechał do Polski i chciałby wymienić zarobione pieniądze. System anonimowo łączy użytkowników z najlepszymi ofertami. Cały proces jest szybki i wygodny dla obu stron, a dodatkową korzyścią w Amronet są zawsze darmowe przelewy – podkreśla Jakub Balcerzak.

Pieniądze wymienione w kantorze internetowym wracają na konto wskazane przez użytkownika – walutowe lub w złotówkach. Wypłata środków odbywa się zazwyczaj w czasie rzeczywistym, dzięki temu, że zazwyczaj kantor internetowy posiada swoje konta we wszystkich największych bankach.

Nowoczesna wymiana walut

Poza wygodą wymiany bez wychodzenia z domu kantory internetowe, także platformę społecznościowej wymiany walut, wyróżnia korzystna prowizja. W bankach spread walutowy wynosi do 8%, a w przypadku tradycyjnych kantorów – aż do 10%. Wymiana walut w Amronet pozwala zaoszczędzić nawet do 9%, ponieważ kurs nie zależy od Narodowego Banku Polskiego i prowizji, a od ofert użytkowników. Oszczędności są tym większe, im wyższa kwota, która jest wymieniana. Dzięki temu kantor internetowy jest dobrym rozwiązaniem dla kredytobiorców w obcej walucie i wszystkich, którzy często wymieniają większe kwoty.

Co więcej, kantory internetowe doceniają również stałych klientów, oferując im lepsze kursy lub obniżając prowizję. – W wielu przypadkach istnieje również możliwość negocjacji kursu wymiany, a niektóre kantory mają także korzystne oferty dla nowych klientów. W naszym przypadku to aż 40% rabatu przy założeniu konta – przekonuje Jakub Balcerzak. Na wymianie walut można również zarabiać. Wystarczy polecać znajomych i klientów – a przy ich wymianie środków dodatkowe kwoty zasilają również konto polecającego.

Dobra opcja dla firm

To jednak nie wszystko. Kantor internetowy to dobre rozwiązanie także dla biznesu. Kantory internetowe mogą mieć dedykowane narzędzia do obsługi firm. – Jako jedyni w Polsce stworzyliśmy aplikację w środowisku SAP, dzięki czemu można wymieniać walutę bez wychodzenia z systemu księgowego. To wyjątkowo ułatwia pracę – mówi Jakub Balcerzak.

Cały proces jest także bezpieczny. Przesyłane w trakcie transakcji informacje są zabezpieczone i szyfrowane protokołem SSL, a operacje są autoryzowane kodami SMS. Zupełnie jak w bankowości elektronicznej. Ponadto bezpieczne kantory internetowe – jak Amronet.pl, są objęte nadzorem KNF.

Podsumowując, wymiana walut w kantorze internetowym jest bezpieczna, szybka i wygodna. Jednak jej największą zaletą są atrakcyjne kursy, dzięki którym można uzyskać wymierne zyski.

 

O Amronet.pl

Amronet.pl to platforma łącząca w innowacyjny sposób kantor internetowy i serwis społecznościowej wymiany walut w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej klienci mogą zdecydować się zarówno na wymianę po kursie ustalanym przez portal, jak i na transakcje między użytkownikami. Amronet.pl posiada wszystkie cechy, które są cenione na rynku finansowym – czyli bezpieczeństwo i szybkość działania, a co najważniejsze ma wpływ na dużą oszczędność pieniędzy. Amronet jest częścią grupy Payholding International Sp. z o.o. wiodącej firmy w systemie kantorowym oraz innowatora technologii systemów giełdowych do obsługi wszelkiego rodzaju transakcji, funkcjonującej od 2013 roku. To pierwsza technologiczna firma w Polsce, która stworzyła aż 3 kantory do internetowej wymiany walut.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.