Wysyłanie dokumentów drogą mailową
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Z raportu przygotowanego przez ClickMeeting wynika, że zaledwie 20% z nas nie obawia się utraty swoich danych. 41% pytanych potwierdziło, że czuje się bezpiecznie w sieci. W czasach, gdy technologia wywiera olbrzymi wpływ na ludzkie życie, a Internet jest niezbędnym narzędziem do pracy i rozrywki, wysyłanie dokumentów mailem stało się naturalnym procesem. To szybkie, wygodne i efektywne narzędzie, które umożliwia udostępnianie informacji zaledwie kilkoma kliknięciami. Niemniej jednak za tym ułatwieniem kryją się pewnie istotne aspekty dotyczące bezpieczeństwa, które nie powinny być bagatelizowane.
W badaniu zrealizowanym przez ClickMeeting prawie 1/3 respondentów wskazała, że nie czuje, aby dane online były bezpieczne. 52% ankietowanych przyznało, że zna i orientuje się w narzędziach poprawiających bezpieczeństwo w sieci. Niestety, 28% z nas nie zna takich rozwiązań. Co ciekawe, 20% osób uznało, że nigdy nie interesowało się szukaniem informacji na ten temat. Jednocześnie tylko 36% zadeklarowało skrupulatne dbanie o prywatność w Internecie. 56% stara się to robić, jednak nie przykuwa do tego większej wagi.
Wysyłanie dokumentów drogą mailową do niewłaściwego adresata lub przypadkowe ujawnienie poufnych danych może wynikać z błędów ludzkich, które mogą mieć poważne konsekwencje. Ponadto, osoby trzecie mogą wykorzystać oszukańcze metody, takie jak phishing, aby zdobyć poufne dane, jak hasła dostępu do dokumentów lub konta mailowego. Wysyłając dokumenty, istnieje ryzyko, że odbiorca może zostać oszukany lub zaatakowany. Niezabezpieczony e-mail może stać się również łatwym celem dla cyberprzestępców, którzy mogą przechwycić wiadomość i uzyskać dostęp do zawartości dokumentów. To może z kolei prowadzić do naruszenia prywatności oraz wycieku poufnych informacji.
Wysyłanie dokumentów mailem może być bezpieczne, jeśli stosujemy odpowiednie środki ostrożności. Dwuetapowa weryfikacja, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, silne hasła, a także szyfrowanie to tylko niektóre z kluczowych elementów, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo informacji jest wspólnym wysiłkiem nadawców i odbiorców. W związku z tym warto zastanowić się, czy zastosowane środki ochrony są wystarczające, aby zapewnić poufność i integralność naszych danych – mówi Marta Fila, członek zarządu AIQLabs, właściciela marek SuperGrosz i „Kupuj Teraz – zapłać później”.
Istnieje kilka sposobów, które warto znać, chcąc wysyłać ważne pisma mailem. Jednym z nich jest włączenie dwuetapowej weryfikacji dla konta, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez dodatkową warstwę ochrony przy logowaniu. Warto również upewnić się, czy komputer jest chroniony aktualnym oprogramowaniem antywirusowym, aby minimalizować ryzyko przechwycenia danych przez złośliwe oprogramowanie. Odbiorca zawsze powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń i ostrożnie otwierać załączniki lub linki.
Zarówno nadawca, jak i odbiorca dokumentów powinni korzystać z silnych, unikalnych haseł do swoich kont mailowych. Zmniejsza to ryzyko nieautoryzowanego dostępu. Dla ochrony dokumentów kluczowe jest wykorzystywanie szyfrowania end-to-end. Pozwala ono zakodować treści wiadomości w taki sposób, że tylko zamierzony odbiorca będzie w stanie ją odczytać. Prowadząc korespondencję, warto także unikać korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, które mogą być narażone na przechwycenie danych.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.