Komunikaty PR

Firma GSK Poland otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego

2024-04-09  |  11:00
Biuro prasowe

Firma GSK z rąk Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Tym samym spółka dołączyła do elitarnego grona 61 polskich firm prowadzących cenne dla krajowej gospodarki badania lub prace rozwojowe. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza pozycję GSK jako jednego z liderów w sektorze biofarmaceutycznym oraz zaangażowanie firmy w rozwój nowych technologii i innowacji medycznych.

GSK nieustannie angażuje się w rozwój nowych rozwiązań terapeutycznych, które mają wpływ na poprawę zdrowia pacjentów na całym świecie. Dążąc do ciągłego doskonalenia opieki zdrowotnej, w 2020 roku GSK przekształciło funkcjonujący od 1984 roku dział badań klinicznych w globalne centrum badań i rozwoju - GSK R&D Hub. Dziś jest ono częścią GSK Poland Global Hub i jako centrum kompetencji łączy w sobie zaawansowane badania kliniczne, rozwijanie nowych produktów oraz działania z zakresu sztucznej inteligencji.

Przyznanie statusu CBR to efekt wieloletniego zaangażowania firmy w prace badawcze prowadzone w Polsce. Polski GSK R&D Hub aktualnie zatrudnia ponad 700 osób, które koordynują realizację globalnych badań klinicznych w polskich klinikach i szpitalach, a także pełnią nadzór nad badaniami prowadzonymi w Rumunii i na Węgrzech.

- Otrzymanie statusu Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas wielki zaszczyt oraz potwierdzenie naszego nieustannego dążenia do tworzenia nowych standardów w obszarze badań klinicznych. To zobowiązanie do kontynuowania naszej misji, aby łącząc naukę, technologię i umiejętności, razem pokonywać choroby. Jesteśmy wdzięczni Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii za docenienie naszych wysiłków oraz zaangażowania w działalność badawczą - powiedział Cristiano Costanzo, dyrektor generalny GSK w Polsce.

- Badania i rozwój stanowią kluczowy element strategii GSK w Polsce. Inwestujemy w prace badawczo-rozwojowe, dążąc do opracowywania innowacyjnych leków i terapii. Jesteśmy przekonani, że połączenie nauki i technologii jest  kluczem do rozwiązywania globalnych wyzwań zdrowotnych, stąd uważnie eksplorujemy najnowocześniejsze rozwiązania jak chociażby AI sprawdzając, jak mogą przyspieszyć prace rozwojowe i przyczynić się do skrócenia czasu potrzebnego na opracowanie nowych produktów i znalezienia bardziej efektywnych rozwiązań terapeutycznych. Śledzimy też najnowsze trendy technologiczne, a także budujemy partnerstwa rozwijając nie tylko nowe koncepcje operacyjne, ale również projektując przyszłe kompetencje i sposoby generowania innowacji  – powiedział Grzegorz Zając, Poland R&D Hub Lead, Executive Medical Director.

Status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) przyznawany jest przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii innowacyjnym przedsiębiorstwom, które dzięki prowadzonym w Polsce pracom badawczym stanowią istotne wsparcie naukowe oraz techniczne dla swoich branż i specjalizacji. Status ten pozwala korzystać z szeregu uprawnień, takich jak ulga odliczeniowa, zwolnienia z podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego w odniesieniu do przedmiotów opodatkowania zajętych na cele prowadzonych badań i prac rozwojowych. Obecnie w Polsce status Centrum Badawczo-Rozwojowego posiada jedynie 61 podmiotów gospodarczych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.