4 otwarcia w jeden dzień – KiK zamyka marzec efektownie
Kraków, Łubna, Ozorków i Żnin – w tych miejscach zostały otwarte nowe sklepy KiK w czwartek, 30 marca. Oznacza to, że sieć oddała do użytku około 2000 mkw. powierzchni sprzedażowej. Cztery otwarcia jednego dnia są tym bardziej efektowne, że dzięki nim KiK osiągnął wynik 450 sklepów w Polsce. Takie zamknięcie pierwszego kwartału zwiastuje to, co czeka nas w kolejnych miesiącach – dalszą ekspansję.
Sieć sklepów KiK to jeden z czołowych przedstawicieli sektora value retailers, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Marka jest obecna w Polsce już od ponad 10 lat i właśnie osiągnęła kolejny etap planów ekspansywnych – 450 sklepów otwartych na terenie całej Polski.
W nowo otwartych sklepach KiK znajdziemy szeroki asortyment produktów dla całej rodziny – damskie, męskie, dziecięce ubrania, zabawki, a także dodatki do domu czy drobne AGD. Zgodnie komunikowanym hasłem „cena mówi sama za siebie”, cała oferta prezentuje atrakcyjną relację jakości do ceny. Sklepy KiK niezmiennie pojawiają się w centrach handlowych i retail parkach, ale także przy uczęszczanych deptakach czy głównych ulicach miast.
W planach KiK są kolejne otwarcia. Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią rozwoju w 2023 roku w Polsce pojawi się około 50 nowych sklepów KiK, a to oznacza, że sieć sklepów podąża w kierunku osiągnięcia 500 sklepów w naszym kraju.
Z uwagi na działania ekspansyjne, sieć sklepów KiK wciąż poszukuje nowych lokali. Optymalna powierzchnia powinna wynosić ok. 500 mkw. i znajdować się przede wszystkim w galeriach handlowych i retail parkach. Dodatkowym wymaganiem jest odpowiednia ilość miejsc parkingowych (co najmniej 15), a także możliwość atrakcyjnej zewnętrznej ekspozycji towaru.
30 marca otwarty został:
Pierwszy sklep KiK w Łubnej, znajdujący się w Parku Handlowym Glinianka.
Pierwszy sklep KiK w Ozorkowie, znajdujący się przy ul. Starzyńskiego 22.
Pierwszy sklep KiK w Żninie, znajdujący się przy ul. Janickiego 18C.
Czwarty sklep KiK w Krakowie, znajdujący się w Vendo Parku przy ul. Glogera 24.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.