5 smart sposobów na wykorzystanie stacji zasilania podczas eventów.
Na dworze robi się coraz cieplej. To znak dla wszystkich, którzy zamierzają organizować imprezy w plenerze do rozpoczęcia planowania eventów. I niezależnie od tego, czy ma on charakter biznesowy, czy nieoficjalny – wszystkim zależy, aby był niezapomniany. Warto zatem dodać mu… prądu! A w jaki sposób to zrobić? I jak wykorzystać do tego nowoczesne sprzęty? Podpowiadamy.
Wsparcie w tworzeniu… wspomnień
Podczas imprezy plenerowej (niezależnie, czy ma charakter nieformalny, czy biznesowy) zwykle robimy mnóstwo zdjęć i nagrywamy filmy. Efekt? Poziom baterii drastycznie spada z godziny na godzinę. To sprawia, że uczestnicy albo szukają źródła ładowania, albo… idą do domu. Mobilne stacje zasilania pozwolą im szybko i sprawnie podładować ich sprzęt, tym samym zatrzymując ich na dłużej.
Dodajmy światła!
Wieczorem, gdy zaczyna się ściemniać, mobilne stacje zasilania mogą posłużyć jako źródło prądu do naładowania oświetlenia LED, które ożywi atmosferę imprezy. Te wykorzystać można przy scenie, czy –jeśli organizujemy imprezę domową, stole i miejscach do siedzenia.
Dodajmy melodii imprezie
Kolejna podpowiedź to głośniki! Mobilna stacja zasilania może także zasilać głośniki Bluetooth, co pozwoli na słuchanie ulubionej muzyki przez cały czas.
Dla fanów grilla
Jeśli planujesz imprezę połączoną z grillowaniem, dobrym rozwiązaniem jest podłączenie do powerbanka wentylatora, który pomoże utrzymać ogień. Dzięki temu zaoszczędzić czas, a uczestnicy będą mogli bez przeszkód sięgnąć po swoje ulubione jedzenie z grilla, niezależnie od pory.
Gry w plenerze
Kto powiedział, że „grać w grę” można tylko w domu? Ciekawym urozmaiceniem imprezy będzie postawienie namiotu, w którym przygotujesz stoisko dla graczy. Możesz zainstalować tam konsole, tablety, czy po prostu komputer. Najważniejsze – zadbaj o stałe źródło zasilania. Dzięki temu gra nie zakończy się w najmniej oczekiwanym momencie.
A jaką stację wybrać?
Zapytaliśmy specjalistę, na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji. – Pierwszym krokiem jest weryfikacja potrzeb tj. musimy zastanowić jakiej mocy urządzenia chcemy zasilić. Na rynku dostępne są bowiem stacje o pojemności od 210Wh, aż do 3600Wh. Te najmniejsze idealnie sprawdzą się, żeby doładować telefon, zasilić laptopa, turystyczną lodówkę czy oświetlenie. Jeśli chcemy stację wykorzystać nie tylko w plenerze, ale również jako źródło zasilania awaryjnego np. w domu/biurze, dobrze jest wybrać urządzenie o większej pojemności, np. 1612Wh, które zasili „większe” sprzęty. - wyjaśnia Paweł Tomiczek z EcoFlow.
Mobilna stacja zasilania – Pojemność 2016Wh
W jakim stopniu mobilna stacja zasilania może wesprzeć funkcjonowanie różnorodnych sprzętów podczas imprezy w plenerze? Poniżej przykład:
- Oświetlenie 10 W - 189 godzin (dc)
- Grill elektryczny 1150 W - 1,7 godziny
- PS5 200 W - 9 godziny
- Dron 60 - 40 Wh - 48 ładowań
- Głośnik10 W- 60 godzin
Na koniec mały tip - pamiętaj, żeby przed imprezą naładować stację, aby zapewnić maksymalną wydajność i wykorzystać ją w pełni. A dzięki temu Twój event będzie niezapominany.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.