5 smart sposobów na wykorzystanie stacji zasilania podczas eventów.
Na dworze robi się coraz cieplej. To znak dla wszystkich, którzy zamierzają organizować imprezy w plenerze do rozpoczęcia planowania eventów. I niezależnie od tego, czy ma on charakter biznesowy, czy nieoficjalny – wszystkim zależy, aby był niezapomniany. Warto zatem dodać mu… prądu! A w jaki sposób to zrobić? I jak wykorzystać do tego nowoczesne sprzęty? Podpowiadamy.
Wsparcie w tworzeniu… wspomnień
Podczas imprezy plenerowej (niezależnie, czy ma charakter nieformalny, czy biznesowy) zwykle robimy mnóstwo zdjęć i nagrywamy filmy. Efekt? Poziom baterii drastycznie spada z godziny na godzinę. To sprawia, że uczestnicy albo szukają źródła ładowania, albo… idą do domu. Mobilne stacje zasilania pozwolą im szybko i sprawnie podładować ich sprzęt, tym samym zatrzymując ich na dłużej.
Dodajmy światła!
Wieczorem, gdy zaczyna się ściemniać, mobilne stacje zasilania mogą posłużyć jako źródło prądu do naładowania oświetlenia LED, które ożywi atmosferę imprezy. Te wykorzystać można przy scenie, czy –jeśli organizujemy imprezę domową, stole i miejscach do siedzenia.
Dodajmy melodii imprezie
Kolejna podpowiedź to głośniki! Mobilna stacja zasilania może także zasilać głośniki Bluetooth, co pozwoli na słuchanie ulubionej muzyki przez cały czas.
Dla fanów grilla
Jeśli planujesz imprezę połączoną z grillowaniem, dobrym rozwiązaniem jest podłączenie do powerbanka wentylatora, który pomoże utrzymać ogień. Dzięki temu zaoszczędzić czas, a uczestnicy będą mogli bez przeszkód sięgnąć po swoje ulubione jedzenie z grilla, niezależnie od pory.
Gry w plenerze
Kto powiedział, że „grać w grę” można tylko w domu? Ciekawym urozmaiceniem imprezy będzie postawienie namiotu, w którym przygotujesz stoisko dla graczy. Możesz zainstalować tam konsole, tablety, czy po prostu komputer. Najważniejsze – zadbaj o stałe źródło zasilania. Dzięki temu gra nie zakończy się w najmniej oczekiwanym momencie.
A jaką stację wybrać?
Zapytaliśmy specjalistę, na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji. – Pierwszym krokiem jest weryfikacja potrzeb tj. musimy zastanowić jakiej mocy urządzenia chcemy zasilić. Na rynku dostępne są bowiem stacje o pojemności od 210Wh, aż do 3600Wh. Te najmniejsze idealnie sprawdzą się, żeby doładować telefon, zasilić laptopa, turystyczną lodówkę czy oświetlenie. Jeśli chcemy stację wykorzystać nie tylko w plenerze, ale również jako źródło zasilania awaryjnego np. w domu/biurze, dobrze jest wybrać urządzenie o większej pojemności, np. 1612Wh, które zasili „większe” sprzęty. - wyjaśnia Paweł Tomiczek z EcoFlow.
Mobilna stacja zasilania – Pojemność 2016Wh
W jakim stopniu mobilna stacja zasilania może wesprzeć funkcjonowanie różnorodnych sprzętów podczas imprezy w plenerze? Poniżej przykład:
- Oświetlenie 10 W - 189 godzin (dc)
- Grill elektryczny 1150 W - 1,7 godziny
- PS5 200 W - 9 godziny
- Dron 60 - 40 Wh - 48 ładowań
- Głośnik10 W- 60 godzin
Na koniec mały tip - pamiętaj, żeby przed imprezą naładować stację, aby zapewnić maksymalną wydajność i wykorzystać ją w pełni. A dzięki temu Twój event będzie niezapominany.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.