ALSTAL liderem wśród pracodawców w Polsce według rankingu Forbes
ALSTAL Grupa Budowlana została wyróżniona w corocznym rankingu “Best Employers”, przygotowanym przez magazyn Forbes. W tym roku organizatorzy zwracali szczególną uwagę na kwestię zapewnienia dodatkowego poczucia bezpieczeństwa dla pracowników, która w ostatnim, wyjątkowym czasie zyskała na znaczeniu. Stworzenie niemalże doskonałych warunków pracy i dbałość o dobro pracowników - to ogromna rola pracodawców podkreślana przez Forbsa.
Ranking “Best Employers” Forbesa to coroczne zestawienie najlepszych pracodawców na świecie, w Polsce ALSTAL został wyróżniony spośród 300 pracodawców, zajmując siódme miejsce w branży budowlanej. Zestawienie jest uznawane jako jedno z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych informacji, które pochodzą od samych pracowników firm w anonimowej formie. Listę we współpracy z Forbesem przygotował zespół Statisty, opierając się na obszerny analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe oraz instytucje badań gospodarczych. Forbes w tym roku oceniał firmy w siedmiu głównych obszarach takich jak: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.
Pracownicy ALSTAL docenili nowoczesne i dostosowane do wykonywanych zadań biura w Oddziałach w całej Polsce, a także oceniali bezpieczeństwo miejsca pracy pod kątem stabilności. Pracownicy korzystnie wypowiedzieli się również o polityce urlopowej firmy oraz godzinach pracy – to jedno z istotniejszych elementów tworzenia miejsc pracy. W kategorii “Relacje” warto podkreślić, że pracownicy ALSTAL pozytywnie wypowiedzieli się na temat atmosfery panującej w firmie oraz tzw. “klimacie zaufania i uczciwości”. Forbes zbadał również czy firma, ma jasno określone i przestrzegane kryteria awansu zawodowego oraz programy szkoleń, a co za tym idzie czy wynagrodzenia odzwierciedlają odpowiedzialność wykonywanej pracy. Na końcu pracownicy odpowiedzieli na pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju, czyli polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym przypadku ALSTAL może pochwalić się wspieraniem lokalnych, sportowych drużyn np. klubu żużlowego KS Toruń oraz żeńskiego zespołu siatkarskiego KS Pałac Bydgoszcz.
Wyróżnienie w tak prestiżowym rankingu jest dowodem na to, że ALSTAL jest miejscem, gdzie pracownicy mają możliwość osiągnąć pełny potencjał, by realizować założenia swojej ścieżki zawodowej. Hasła takie jak: bezpieczeństwo i stabilność zawsze będą charakteryzowały ALSTAL wśród pracowników.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.
Więcej na: www.alstal.eu

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.