ALSTAL liderem wśród pracodawców w Polsce według rankingu Forbes
ALSTAL Grupa Budowlana została wyróżniona w corocznym rankingu “Best Employers”, przygotowanym przez magazyn Forbes. W tym roku organizatorzy zwracali szczególną uwagę na kwestię zapewnienia dodatkowego poczucia bezpieczeństwa dla pracowników, która w ostatnim, wyjątkowym czasie zyskała na znaczeniu. Stworzenie niemalże doskonałych warunków pracy i dbałość o dobro pracowników - to ogromna rola pracodawców podkreślana przez Forbsa.
Ranking “Best Employers” Forbesa to coroczne zestawienie najlepszych pracodawców na świecie, w Polsce ALSTAL został wyróżniony spośród 300 pracodawców, zajmując siódme miejsce w branży budowlanej. Zestawienie jest uznawane jako jedno z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych informacji, które pochodzą od samych pracowników firm w anonimowej formie. Listę we współpracy z Forbesem przygotował zespół Statisty, opierając się na obszerny analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe oraz instytucje badań gospodarczych. Forbes w tym roku oceniał firmy w siedmiu głównych obszarach takich jak: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.
Pracownicy ALSTAL docenili nowoczesne i dostosowane do wykonywanych zadań biura w Oddziałach w całej Polsce, a także oceniali bezpieczeństwo miejsca pracy pod kątem stabilności. Pracownicy korzystnie wypowiedzieli się również o polityce urlopowej firmy oraz godzinach pracy – to jedno z istotniejszych elementów tworzenia miejsc pracy. W kategorii “Relacje” warto podkreślić, że pracownicy ALSTAL pozytywnie wypowiedzieli się na temat atmosfery panującej w firmie oraz tzw. “klimacie zaufania i uczciwości”. Forbes zbadał również czy firma, ma jasno określone i przestrzegane kryteria awansu zawodowego oraz programy szkoleń, a co za tym idzie czy wynagrodzenia odzwierciedlają odpowiedzialność wykonywanej pracy. Na końcu pracownicy odpowiedzieli na pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju, czyli polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym przypadku ALSTAL może pochwalić się wspieraniem lokalnych, sportowych drużyn np. klubu żużlowego KS Toruń oraz żeńskiego zespołu siatkarskiego KS Pałac Bydgoszcz.
Wyróżnienie w tak prestiżowym rankingu jest dowodem na to, że ALSTAL jest miejscem, gdzie pracownicy mają możliwość osiągnąć pełny potencjał, by realizować założenia swojej ścieżki zawodowej. Hasła takie jak: bezpieczeństwo i stabilność zawsze będą charakteryzowały ALSTAL wśród pracowników.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.
Więcej na: www.alstal.eu
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.