ALSTAL liderem wśród pracodawców w Polsce według rankingu Forbes
ALSTAL Grupa Budowlana została wyróżniona w corocznym rankingu “Best Employers”, przygotowanym przez magazyn Forbes. W tym roku organizatorzy zwracali szczególną uwagę na kwestię zapewnienia dodatkowego poczucia bezpieczeństwa dla pracowników, która w ostatnim, wyjątkowym czasie zyskała na znaczeniu. Stworzenie niemalże doskonałych warunków pracy i dbałość o dobro pracowników - to ogromna rola pracodawców podkreślana przez Forbsa.
Ranking “Best Employers” Forbesa to coroczne zestawienie najlepszych pracodawców na świecie, w Polsce ALSTAL został wyróżniony spośród 300 pracodawców, zajmując siódme miejsce w branży budowlanej. Zestawienie jest uznawane jako jedno z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych informacji, które pochodzą od samych pracowników firm w anonimowej formie. Listę we współpracy z Forbesem przygotował zespół Statisty, opierając się na obszerny analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe oraz instytucje badań gospodarczych. Forbes w tym roku oceniał firmy w siedmiu głównych obszarach takich jak: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.
Pracownicy ALSTAL docenili nowoczesne i dostosowane do wykonywanych zadań biura w Oddziałach w całej Polsce, a także oceniali bezpieczeństwo miejsca pracy pod kątem stabilności. Pracownicy korzystnie wypowiedzieli się również o polityce urlopowej firmy oraz godzinach pracy – to jedno z istotniejszych elementów tworzenia miejsc pracy. W kategorii “Relacje” warto podkreślić, że pracownicy ALSTAL pozytywnie wypowiedzieli się na temat atmosfery panującej w firmie oraz tzw. “klimacie zaufania i uczciwości”. Forbes zbadał również czy firma, ma jasno określone i przestrzegane kryteria awansu zawodowego oraz programy szkoleń, a co za tym idzie czy wynagrodzenia odzwierciedlają odpowiedzialność wykonywanej pracy. Na końcu pracownicy odpowiedzieli na pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju, czyli polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym przypadku ALSTAL może pochwalić się wspieraniem lokalnych, sportowych drużyn np. klubu żużlowego KS Toruń oraz żeńskiego zespołu siatkarskiego KS Pałac Bydgoszcz.
Wyróżnienie w tak prestiżowym rankingu jest dowodem na to, że ALSTAL jest miejscem, gdzie pracownicy mają możliwość osiągnąć pełny potencjał, by realizować założenia swojej ścieżki zawodowej. Hasła takie jak: bezpieczeństwo i stabilność zawsze będą charakteryzowały ALSTAL wśród pracowników.
O ALSTAL Grupa Budowlana
ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.
Więcej na: www.alstal.eu

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.