Aplikatory i drukarki etykiet szyte na miarę dla przedsiębiorstw automotive
Branża automotive wymaga od producentów oraz dostawców ścisłego trzymania się rygorystycznych norm. Wykorzystanie dedykowanych rozwiązań przygotowanych przez specjalistów dysponujących odpowiednią wiedzą i doświadczeniem stanowi sposób na spełnienie ustalonych założeń. Jednym z takich rozwiązań są spersonalizowane systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet.
Rygorystyczne wymagania branży automotive
Produkcja w branży automotive wiąże się z koniecznością spełniania szeregu regulacji, których niedotrzymanie może przynieść poważne konsekwencje finansowe zarówno dla producenta, jak i dostawcy. Jedną z obowiązujących norm jest IATF16949 określająca wymagania systemu zarządzania jakością w firmach związanych z motoryzacją. Certyfikacja ta jest wdrażana we wszystkich przedsiębiorstwach dostarczających komponenty, podzespoły i usługi na linie produkcyjne w branży automotive na różnych szczeblach w łańcuchu dostaw. Wiele z nich dysponuje dedykowanym zespołem specjalizującym się w tworzeniu personalizowanych rozwiązań spełniających wymagania branży motoryzacyjnej.
– W Etisoft z przedstawicielami branży automotive współpracujemy od wielu lat, a naszymi partnerami zostało ponad 400 fabryk na całym świecie. Mamy świadomość, że tworzenie rozwiązań na ten rynek wymaga znajomości przepisów oraz spełniania rygorystycznych wymagań, dlatego stworzyliśmy dedykowany zespół specjalistów, w skład którego wchodzą eksperci z działu technologicznego, jakości oraz handlowego. Doskonała znajomość obowiązujących norm jakościowych oraz doświadczenie pozwala nam dostarczać zarówno standardowe, jak i niestandardowe rozwiązania spełniające najwyższe oczekiwania naszych klientów. Potwierdza to między innymi uzyskany przez Etisoft pozytywny wynik recertyfikacji normy zarządzania jakością IATF 16949 – mówi Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply w Etisoft.
Dedykowane rozwiązania do aplikacji etykiet w branży automotive
Rozwiązaniem skutecznym i efektywnym, a jednocześnie spełniającym normy stawiane branży automotive są drukarki etykiet wyposażone w weryfikator kodów. Urządzenia te automatycznie kontrolują poprawność drukowania kodów na etykietach. Weryfikator kodów kreskowych i kodów 2D jest zintegrowany z drukarką termotransferową, dzięki czemu weryfikuje i zatwierdza poprawność kodów w już trakcie wydruku etykiet. Dane wydrukowane na etykiecie są sprawdzane pod kątem zgodności z danymi wysłanymi z systemu nadrzędnego, a obraz kodu kreskowego lub kodu 2D jest weryfikowany pod kątem zgodności z normami ISO. Zastosowanie drukarek etykiet z weryfikatorami pozwala zmniejszyć ilość reklamacji, zwrotów i niepotrzebnych przestojów, a także ograniczyć koszty związane z błędnie wydrukowanymi kodami na produktach.
Do aplikacji wymagających szczególnej precyzji i bezbłędnego wydruku kodów niejednokrotnie wykorzystuje się również rozwiązania niestandardowe. Wiąże się to z koniecznością przygotowania dedykowanego projektu, a następnie produkcji prototypu i wykonania dużej liczby testów, które potwierdzą poprawność działania dla wielu wariantów i scenariuszy.
– Dla jednego z naszych klientów działającego w branży automotive przygotowaliśmy rozwiązanie przeznaczone do automatycznego etykietowania elementów cylindrycznych. Specjalna głowica etykietująca jest w stanie przykleić i dokleić wydrukowaną w tym samym cyklu etykietę samoprzylepną wokół nieporuszającego się obiektu o kształcie cylindrycznym. Głowica bez przezbrojeń mechanicznych potrafi obsłużyć produkty w zakresie średnic 20-40 mm, a dzięki przeprojektowaniu przez naszych specjalistów podany zakres może zostać zwiększony lub przesunięty. Rozwiązanie to jest wykorzystywane między innymi do produkcji cylindrycznych elementów zawieszenia samochodowego czy też elementów składowych układu kierowniczego – wyjaśnia ekspert.
Proces realizacji niestandardowego projektu jest dłuższy, jednak umożliwia producentowi wykorzystanie spersonalizowanych komponentów czy interfejsów komunikacyjnych współdziałających zgodnie z przyjętymi założeniami. Profesjonalni dostawcy są w stanie przygotować skuteczne rozwiązania spełniające wymagania zarówno klientów, jak i instytucji odpowiedzialnych za regulacje prawne. Wybór sprawdzonego dostawcy tworzącego dedykowane systemy do druku i aplikacji etykiet daje producentom pewność, że etykiety na pojazdach opuszczających linię produkcyjną zostały umieszczone w sposób zgodny z obowiązującymi normami.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.