Arkadiusz Citków otrzymał prestiżowe wyróżnienie The Keepers of the Quaich
Polska jest jednym z trzech najważniejszych rynków whisky w Europie, przyciągającym kluczowych globalnych producentów tego trunku. W tej grupie znaczącą rolę odgrywa CEDC International, drugi co do wielkości gracz na rynku europejskim. W ofercie CEDC International znajduje się szerokie portfolio whisky, w tym produkowanej między innymi przez William Grant & Sons, jednego z najstarszych i najbardziej renomowanych producentów whisky na świecie. Współpraca między CEDC a William Grant & Sons trwa już prawie 20 lat, dzięki czemu CEDC International stało się największym na świecie zewnętrznym dystrybutorem produktów WGS. Marki takie jak Grant’s, Tullamore D.E.W., Glenfiddich czy The Balvenie są wiodącymi graczami w swoich segmentach rynkowych.
Partnerskie relacje biznesowe pomiędzy CEDC International oraz William Grant & Sons zostały zwieńczone finalizacją rozmów dotyczących przedłużenia współpracy na kolejne lata oraz potwierdzeniem obopólnych ambicji do dalszego inwestowania w promocję i poszerzanie wiedzy o markach WGS, a także bliższego zapoznawania polskich konsumentów z nimi.
Konsekwentna inwestycja w jakość, rozwój własnych produktów oraz doskonała obsługa klienta stanowią fundamenty budowania długofalowych relacji biznesowych. Dlatego cieszy fakt, że CEDC International i William Grant & Sons kontynuują współpracę pełną sukcesów, przynoszącą korzyści obu stronom
„Cieszymy się, że nasi Partnerzy doceniają nasze osiągnięcia. Współpraca z William Grant & Sons to przykład długoletnich relacji biznesowych opartych na zaufaniu i wzajemnych korzyściach. Konsekwentnie inwestujemy w poszerzanie dystrybucji i widoczności produktów naszego Partnera w sklepach jak i kluczowych punktach gastronomicznych, a dodatkowo z ogromnych sukcesem realizujemy lokalne działania marketingowe, które popularyzują te wspaniałe marki wśród obecnych i przyszłych konsumentów. Tak dobre wyniki to efekt wspólnej pracy zespołów sprzedaży i marketingu po stronie CEDC oraz lokalnych i globalnych struktur naszego Partnera. Jestem dumny z tych osiągnięć i chciałbym podziękować William Grant & Sons za wsparcie i zaufanie, którego nam udzielają”. – powiedział Arkadiusz Citków, Dyrektor Komercyjny ds. Marek Agencyjnych w CEDC International.
Współpraca między CEDC International i William Grant & Sons to doskonały przykład owocnej kooperacji w branży alkoholowej. Został on doceniony poprzez przyznanie Arkadiuszowi Citków zaszczytnego tytułu w świecie whisky: The Keepers of the Quaich.
The Keepers of the Quaich to prestiżowa organizacja, której celem jest promowanie i rozwijanie kultury picia szkockiej whisky na całym świecie. Wyróżnienia przyznawane przez tę organizację są dedykowane wyłącznie dla wybitnych jednostek, które znacząco przyczyniły się do rozwoju i popularyzacji tego szlachetnego trunku. Otrzymanie tytułu The Keepers of the Quaich jest niezwykłym honorem, cieszącym się powszechnym uznaniem i szacunkiem wśród ekspertów branży alkoholowej.
„Polska jest jednym z kluczowych rynków dla firmy i dla przemysłu szkockiej whisky na całym świecie,
a wpływowa rola, jaką Arkadiusz Citków pełni w tej branży, została zasłużenie doceniona”. – powiedział Doug Bagley, Chief Commercial Officer William Grant & Sons.
Warto podkreślić, że tytuł ten jest zarezerwowany tylko dla członków z 10-letnim stażem, którzy prowadzą aktywne i widoczne działania na rzecz przemysłu szkockiej whisky. Sam tytuł jest nadawany jedynie osobom nominowanym przez członków stowarzyszenia, czyli producentów whisky pochodzącej ze Szkocji.
Dwa razy w roku, The Keepers of the Quaich organizują uroczysty bankiet w zamku Blair Castle
w Pertshire historycznej siedzibie księcia Atholl. W uroczystości biorą udział członkowie oraz Patroni stowarzyszenia, a podczas niej przyznawane są tytuły Keeper of the Quaich oraz Master of the Quaich dla nowych osób, które zostały docenione za swój wkład w rozwój oraz popularyzację przemysłu szkockiej whisky.
Tym razem zaszczytne wyróżnienie przypadło Arkadiuszowi Citków, który odegrał kluczową rolę
w nawiązywaniu i utrzymywaniu owocnej współpracy między firmami, a także w rozwoju rynku whisky w Polsce. Tytuł The Keepers of the Quaich jest ukoronowaniem jego pracy i całego zespołu CEDC International, którzy przez ostatnie 11 lat działają jako największy na świecie zewnętrzny dystrybutor whisky producenta William Grant & Sons. Wyróżnienie to potwierdza tylko profesjonalizm i czołową pozycję firmy CEDC International w swojej kategorii.
Otrzymując tytuł The Keepers of the Quaich, Arkadiusz stał się częścią wyjątkowego grona pasjonatów
i ambasadorów szkockiej whisky, którzy przyczyniają się do jej promocji i rozwoju na skalę światową.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.