Automatyzacja to klucz do odblokowania efektywności
Szacuje się, że pracownik biurowy niemal 30% swojego czasu poświęca na zadania czysto administracyjne, które z powodzeniem można zautomatyzować. Odbywa się to kosztem innych działań, które niejednokrotnie są dużo ważniejsze z perspektywy biznesowej firmy. Wpływa to też negatywnie na morale i zaangażowanie. Wprowadzenie automatyzacji ma ogromne znaczenie nie tylko dla poprawienia efektywności pracy, ale również podnoszenia satysfakcji pracowników, wynika z badań zrealizowanych na zlecenie Ricoh. Większość osób decyzyjnych w firmach doskonale rozumie, jak negatywny wpływ na zespół i jego produktywność mają czasochłonne, powtarzalne zadania. 76% z nich redukcję tych obowiązków stawia jako jeden z podstawowych celów cyfrowej transformacji firmy.
Rośnie świadomość tego, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą odwrócić tę sytuację. 64% pracowników uznaje, że dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi ich praca przyniosłaby firmie znacznie więcej wartości. Natomiast 78% uważa, że dzięki automatyzacji mogliby pożegnać wiele czasochłonnych zadań. Firmy, które wdrożyły w zeszłym roku oprogramowanie pozwalające na automatyzację odnotowały 14% wzrost produktywności oraz wzrost satysfakcji z pracy. Przekłada się to na niższy poziom fluktuacji kadr.
“Wprowadzenie nowoczesnych technologii i wkroczenie na ścieżkę cyfrowej transformacji pozwoli na odblokowanie ogromnego potencjału, który drzemie w pracownikach. Ci chcą realizować się w pracy, a nie tracić czas na zadania, które można zautomatyzować. Bez inwestycji w nowe rozwiązania trudno będzie dogonić konkurentów, którzy już z nich korzystają” – powiedziała Nicola Downing, CEO w Ricoh.
O badaniu
W badaniu, które na zlecenie Ricoh przeprowadziła firma Opinium, wzięło udział 6000 pracowników i 1500 osób decyzyjnych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Niderlandów i Hiszpanii. Wyniki badań zostały przeanalizowane przez brytyjski instytut badawczy CEBR.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.