Prestiżowy program dla kadry kierowniczej w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania danymi ESG
Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz AICPA & CIMA ogłosiły rozpoczęcie drugiego wspólnego programu dla wyższej kadry kierowniczej w zakresie strategii raportowania zrównoważonego rozwoju.
Ośmiotygodniowy program Sustainability Reporting and ESG Data Management Programme umożliwia zdobycie zaawansowanej wiedzy w zakresie globalnie uznawanych ram i standardów raportowania, w tym Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD), International Sustainability Standards Board (ISSB), Sustainability Accounting Standards Board (SASB) oraz Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Program jest skierowany do członków zespołów finansowych wyższego szczebla, konsultantów, audytorów oraz specjalistów ds. zarządzania ryzykiem wspierając uczestników w generowaniu wartości biznesowej oraz zapewnieniu przejrzystości i wiarygodności sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w organizacjach, jednocześnie zapewniając zgodność z regulacjami.
„Specjaliści ds. rachunkowości i finansów, którzy ukończą ten program, otrzymają niezbędne narzędzia, by przewodzić organizacjom w raportowaniu zrównoważonego rozwoju, stosować najlepsze praktyki w celu zapewnienia zgodności z ewoluującymi przepisami oraz lepiej przewidywać trendy w tej szybko rozwijającej się dziedzinie” – powiedział Jeremy Osborn, Global Head of ESG, AICPA & CIMA.
Program skupia się na:
- integracji danych ESG w procesach decyzyjnych,
- wykorzystaniu technologii do tworzenia wartości biznesowej,
- rozwijaniu solidnego ładu korporacyjnego i systemów kontroli na rzecz zrównoważonego wzrostu,
- identyfikowaniu najlepszych praktyk w przygotowaniu do uzyskania atestacji zrównoważonego rozwoju.
W programie wykorzystano połączenie multimedialnych materiałów edukacyjnych, webinariów oraz opcjonalnych cotygodniowych spotkań grupowych prowadzonych przez wykładowców programu. Po ukończeniu uczestnicy otrzymają cyfrowy certyfikat sygnowany wspólnie przez Saïd Business School oraz AICPA & CIMA, a także możliwość rozwoju globalnej sieci kontaktów poprzez społeczność Oxford Saïd elumni community.
„Liderzy finansowi znajdują się na styku strategii, zapewniania zgodności i tworzenia wartości” – powiedział Amir Amel-Zadeh, Associate Professor of Accounting, Saïd Business School, University of Oxford. „Znajomość raportowania zrównoważonego rozwoju i zarządzania danymi ESG jest więc kluczowa. Program ten wyposaża specjalistów ds. finansów nie tylko w wiedzę techniczną, by sprostać ewoluującym wymogom, lecz także w strategiczne spojrzenie, aby włączyć zrównoważony rozwój w sam rdzeń procesów decyzyjnych, przekładając dane ESG na użyteczne rekomendacje”.
Jest to już drugi wspólny program z zakresu zrównoważonego rozwoju przygotowany przez Saïd Business School i AICPA & CIMA. Jesienią 2023 roku obie organizacje uruchomiły program ESG and Sustainable Financial Strategy, oferowany kwartalnie, który obejmuje szersze spojrzenie na strategiczne koncepcje w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym podejmowanie decyzji organizacyjnych i alokację zasobów. Kolejna edycja tego kursu rozpoczyna się 24 września.
Więcej informacji na temat obu programów można znaleźć tutaj.
Źródło: AICPA & CIMA

Browary przyszłości, czyli strategia „Warzymy Lepszy Świat” Grupy Żywiec

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Sustainable Economy Summit – Spotkajmy się na Konferencji już 27-28 maja!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają dyskusje nad kształtem unijnego budżetu na lata 2028–2034. Mogą być rozbieżności w kwestii Funduszu Spójności czy dopłat dla rolników
Trwają prace nad wieloletnimi unijnymi ramami finansowymi (WRF), które określą priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. W maju Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie swojego stanowiska w tej sprawie. Postulaty europarlamentarzystów mają zostać uwzględnione we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie WRF, który zostanie opublikowany w lipcu 2025 roku. Wciąż jednak nie ma zgody miedzy państwami członkowskimi, m.in. w zakresie Funduszu Spójności czy budżetu na rolnictwo.
Konsument
35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania nawet na kredyt. Pomóc może wsparcie budownictwa społecznego i uwolnienie gruntów pod zabudowę

W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone. Jednak większość lokali budują deweloperzy na sprzedaż, a 35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup nawet za pomocą kredytu. Jednocześnie ta grupa zarabia za dużo, by korzystać z mieszkania socjalnego i komunalnego. Zdaniem prof. Bartłomieja Marony z UEK zmniejszeniu skali problemu zaradzić może wyłącznie większa skala budownictwa społecznego zamiast wspierania kolejnymi programami zaciągania kredytów.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.