CBRTP kolejny raz ze złotym medalem targów AUTOMATICON 2023
W ubiegłym tygodniu odbyła się 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. To jedno z najważniejszych krajowych wydarzeń zrzeszających producentów, integratorów i odbiorców automatyki przemysłowej. W gronie złotych medalistów tegorocznej edycji targów znalazło się po raz kolejny Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. Jury doceniło zaprojektowany przez CBRTP innowacyjny system wizyjny do kontroli jakości elementów polimerowych wraz z oświetlaczami sferycznymi.
Targi AUTOMATICON, organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów, to dla wystawców i zwiedzających doskonałe miejsce do zdobywania wiedzy w dziedzinach automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. Uczestnicy wydarzenia mogą korzystać z wymiany doświadczeń pomiędzy liderami w swoich branżach, a także nawiązać bezpośrednie relacje z potencjalnymi klientami.
Prestiżu wydarzeniu dodaje konkurs o Złoty Medal, przyznawany firmom, które poprzez swoje dokonania stają się akceleratorem postępu technologicznego. W tym roku nagroda trafiła do WIRE SOLUTIONS Grzegorz Bednarz, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A.
Złoto dla najlepszych
Lummo powered by CBRTP, czyli nagrodzona Złotym Medalem targów AUTOMATICON 2023 innowacyjna technologia weryfikacji i wizyjnej kontroli jakości detali wytwarzanych w procesach wielkoseryjnych i małoseryjnych, powstała z myślą o firmach produkcyjnych działających zarówno na mniejszą, jak i na większą skalę. – Wyróżnienie otrzymane na targach AUTOMATICON jest kolejnym świadectwem zaangażowania CBRTP w dostarczanie na rynek najnowocześniejszych technologii, które mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań klienta – podkreśla Grzegorz Putynkowski, CEO Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. – To także dowód na to, że CBRTP kontynuuje swoją misję dostarczania efektywnych kosztowo rozwiązań, które pomagają liderom przemysłu utrzymać się na czele pod względem jakości i wydajności produkcji – dodaje Putynkowski.
Lummo – nowe oblicze systemów wizyjnych
Lummo powered by CBRTP to technologia umożliwiająca wykrywanie wad detali takich jak:
- niezgodna geometria,
- niezgodny kolor,
- wszelkie powstałe w trakcie produkcji wady wizualne i estetyczne,
- niedolania oraz wypływy, czyli wszelkie zaburzenia,
- różnego rodzaju deformacje produktów,
- punkty wtrysku,
- a także wszelkie powstałe w trakcie produkcji uszkodzenia mechaniczne mające negatywny wpływ na produkt końcowy.
Wśród licznych zalet wdrożenia Lummo do produkcji na pierwszym miejscu można wymienić całkowite wyeliminowanie czasochłonnej kontroli organoleptycznej, czyli procesu percepcji z wykorzystaniem zmysłów człowieka. W efekcie system wizyjny pozwala na uniknięcie błędów spowodowanych przez tzw. czynnik ludzki, których obecnie nie da się w zupełności wykluczyć, jeśli kontrola jakości jest wykonywana przez człowieka. Kolejnym atutem technologii opracowanej przez CBRTP jest możliwość jednoczesnej weryfikacji do kilkudziesięciu detali, co pozwala na znaczne skrócenie całego procesu kontrolnego. Ważnym aspektem jest także zapewnienie 100% powtarzalności badań jakości detali, co jest bardzo ważne dla zachowania wysokiej jakości produktu. Lummo oznacza również wyeliminowanie kosztów poniesionych w wyniku zwrotów wadliwych towarów, co pozwala budować wizerunek wiarygodnego producenta.
Nie tylko gotowe rozwiązania, ale też proces poszukiwania i consulting
CBRTP jest niezależnym komercyjnym centrum R&D, tworzonym przez pasjonatów techniki i nowoczesnych technologii. Posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie biznesowe, bazujące na osiągnięciach naukowych kadry CBRTP oraz współpracy z ekspertami i naukowcami z wiodących krajowych i międzynarodowych ośrodków badawczych.
Wdrażane innowacje i rozwiązania mają na celu osiąganie znacznych oszczędności w procesach produkcyjnych, poprawę wskaźników biznesowych i finansowych, skalowanie biznesu. Dla wielu klientów i partnerów z takich sektorów jak przetwórstwo tworzyw sztucznych, przemysł komponentowy, budownictwo czy AGD, CBRTP stanowi zewnętrzne centrum R&D. Służy wsparciem zespołu eksperckiego, posiadającego przekrojową wiedzę o biznesie i parku produkcyjnym, konsultującym problemy firm i uczestniczącym w budowaniu strategii o wieloletnim horyzoncie czasowym w obszarach maszynowym, narzędziowym, technologicznym czy produkcyjnym.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.