Komunikaty PR

CBRTP kolejny raz ze złotym medalem targów AUTOMATICON 2023

2023-03-27  |  01:00
Biuro prasowe

W ubiegłym tygodniu odbyła się 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. To jedno z najważniejszych krajowych wydarzeń zrzeszających producentów, integratorów i odbiorców automatyki przemysłowej. W gronie złotych medalistów tegorocznej edycji targów znalazło się po raz kolejny Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. Jury doceniło zaprojektowany przez CBRTP innowacyjny system wizyjny do kontroli jakości elementów polimerowych wraz z oświetlaczami sferycznymi.

 

Targi AUTOMATICON, organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów, to dla wystawców i zwiedzających doskonałe miejsce do zdobywania wiedzy w dziedzinach automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. Uczestnicy wydarzenia mogą korzystać z wymiany doświadczeń pomiędzy liderami w swoich branżach, a także nawiązać bezpośrednie relacje z potencjalnymi klientami.

 

Prestiżu wydarzeniu dodaje konkurs o Złoty Medal, przyznawany firmom, które poprzez swoje dokonania stają się akceleratorem postępu technologicznego. W tym roku nagroda trafiła do WIRE SOLUTIONS Grzegorz Bednarz, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A.

 

Złoto dla najlepszych

 

Lummo powered by CBRTP, czyli nagrodzona Złotym Medalem targów AUTOMATICON 2023 innowacyjna technologia weryfikacji i wizyjnej kontroli jakości detali wytwarzanych w procesach wielkoseryjnych i małoseryjnych, powstała z myślą o firmach produkcyjnych działających zarówno na mniejszą, jak i na większą skalę. – Wyróżnienie otrzymane na targach AUTOMATICON jest kolejnym świadectwem zaangażowania CBRTP w dostarczanie na rynek najnowocześniejszych technologii, które mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań klienta – podkreśla Grzegorz Putynkowski, CEO Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. – To także dowód na to, że CBRTP kontynuuje swoją misję dostarczania efektywnych kosztowo rozwiązań, które pomagają liderom przemysłu utrzymać się na czele pod względem jakości i wydajności produkcji – dodaje Putynkowski.

 

Lummo – nowe oblicze systemów wizyjnych

 

Lummo powered by CBRTP to technologia umożliwiająca wykrywanie wad detali takich jak:

  • niezgodna geometria,
  • niezgodny kolor,
  • wszelkie powstałe w trakcie produkcji wady wizualne i estetyczne,
  • niedolania oraz wypływy, czyli wszelkie zaburzenia,
  • różnego rodzaju deformacje produktów,
  • punkty wtrysku,
  • a także wszelkie powstałe w trakcie produkcji uszkodzenia mechaniczne mające negatywny wpływ na produkt końcowy.

 

Wśród licznych zalet wdrożenia Lummo do produkcji na pierwszym miejscu można wymienić całkowite wyeliminowanie czasochłonnej kontroli organoleptycznej, czyli procesu percepcji z wykorzystaniem zmysłów człowieka. W efekcie system wizyjny pozwala na uniknięcie błędów spowodowanych przez tzw. czynnik ludzki, których obecnie nie da się w zupełności wykluczyć, jeśli kontrola jakości jest wykonywana przez człowieka. Kolejnym atutem technologii opracowanej przez CBRTP jest możliwość jednoczesnej weryfikacji do kilkudziesięciu detali, co pozwala na znaczne skrócenie całego procesu kontrolnego. Ważnym aspektem jest także zapewnienie 100% powtarzalności badań jakości detali, co jest bardzo ważne dla zachowania wysokiej jakości produktu. Lummo oznacza również wyeliminowanie kosztów poniesionych w wyniku zwrotów wadliwych towarów, co pozwala budować wizerunek wiarygodnego producenta.

 

Nie tylko gotowe rozwiązania, ale też proces poszukiwania i consulting

CBRTP jest niezależnym komercyjnym centrum R&D, tworzonym przez pasjonatów techniki i nowoczesnych technologii. Posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie biznesowe, bazujące na osiągnięciach naukowych kadry CBRTP oraz współpracy z ekspertami i naukowcami z wiodących krajowych i międzynarodowych ośrodków badawczych.

 

Wdrażane innowacje i rozwiązania mają na celu osiąganie znacznych oszczędności w procesach produkcyjnych, poprawę wskaźników biznesowych i finansowych, skalowanie biznesu. Dla wielu klientów i partnerów z takich sektorów jak przetwórstwo tworzyw sztucznych, przemysł komponentowy, budownictwo czy AGD, CBRTP stanowi zewnętrzne centrum R&D. Służy wsparciem zespołu eksperckiego, posiadającego przekrojową wiedzę o biznesie i parku produkcyjnym, konsultującym problemy firm i uczestniczącym w budowaniu strategii o wieloletnim horyzoncie czasowym w obszarach maszynowym, narzędziowym, technologicznym czy produkcyjnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.