Centrum Badawcze Lena Lighting zakończyło pierwszy etap akredytacji CTF
Laboratorium Lena Lighting przechodzi akredytację w systemie CTF. Proces jest prowadzony pod nadzorem Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Centrum badawcze producenta oświetlenia z Wielkopolski zakończyło właśnie pierwszy etap procesu, uzyskując certyfikat CTF Stage 1.
Akredytacja CTF (Customers' Testing Facility) uprawnia jednostkę badawczą do przeprowadzenia procesu certyfikacji ENEC w oparciu o badania wykonywane we własnym laboratorium. Aby uzyskać akredytację trzeba spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Audytom podlegają zarówno procesy, jak i wszelkie elementy wyposażenia.
„Akredytacja naszego laboratorium jest dla nas nie tylko niezależnym potwierdzeniem jakości i wiarygodności prowadzonych u nas badań, ale też pozwoli nam na szybsze wprowadzanie produktów na rynek. Certyfikacja ENEC dla wyrobów oświetleniowych jest potwierdzeniem bezpieczeństwa produktów elektrycznych zgodnie z wymogami unijnymi. To program objęty nadzorem także po wydaniu certyfikatu. Dzięki akredytacji naszej własnej jednostki badawczej będziemy mogli realizować te procesy dużo szybciej niż w przypadku korzystania z usług innych laboratoriów.”- mówi Marcin Buryan, Dyrektor Produkcji Lena Lighting.
Rozwój Centrum Badawczego Lena Lighting jest jednym ze strategicznych celów spółki. Firma od lat konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze wyposażenie własnych laboratoriów.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.