Komunikaty PR

DATEV, niemiecki gigant z branży IT poszukuje programistów

2023-06-02  |  16:00
Biuro prasowe

 

Warszawa, 29.05.2023

 

DATEV, niemiecki gigant z branży IT poszukuje programistów

 


DATEV, niemiecki dostawca specjalistycznych usług w chmurze, tworzy zespół programistów w Polsce. Jak ma wyglądać praca dla jednej z największych firm z branży IT w Europie?

 

 

DATEV, wywodzący się z Norymbergi dostawca specjalistycznych rozwiązań  informatycznych już od 20 lat obecny jest na polskim rynku oferując narzędzia dla wybranych grup zawodowych. Niedawno firma podjęła decyzję o znaczącym poszerzeniu swojej obecności w Polsce poprzez budowę nowych zespołów programistycznych. W Niemczech DATEV jest od wielu lat zaliczany do najatrakcyjniejszych pracodawców. W serwisach takich jak kunununu.com i glassdoor.com, pracownicy regularnie przyznają DATEV najwyższe oceny. Firma zatrudnia ponad 8 500 osób w Niemczech, obsługuje ponad 550 000 klientów a w 2022 roku jej obrót przekroczył pułap 1,3 mld euro. To sprawia, że DATEV znajduje się w gronie największych graczy w branży IT w Europie. Teraz rozpoczyna w Warszawie rekrutację do elastycznych zespołów programistów, w skład których do końca roku wejdzie łącznie 25 nowych pracowników. 

 

 

Niezależność i wysoki poziom samodzielności

Budowany w Warszawie zespół programistów będzie wspierał tworzenie rozwiązań w chmurze dla rynku niemieckiego. Współpraca nowego polskiego zespołu z centrum rozwojowym w Niemczech będzie oparta na stosowanym od lat modelu FlexHub – kilkuosobowe zespoły specjalistów będą prowadziły projekty w metodologii scrum, pracując nad nimi niezależnie i samodzielnie organizując swoją pracę.

 

– Bardzo nas cieszy, że budowa zespołu DevOps w Polsce pozwoli wnieść do DATEV wkład w postaci świetnych specjalistów, którzy poza kompetencjami technicznymi  nadadzą naszej organizacji jeszcze bardziej międzynarodowy charakter – podkreśla Lars Riedel, Dyrektor Zarządzający DATEV. – Dodatkowe kwalifikacje i możliwości będą istotnym impulsem w dalszej rozbudowie naszego portfolio rozwiązań w chmurze.

 

Kultura uczenia się przez współpracę w DATEV

Głównymi elementami kultury korporacyjnej DATEV są ciągła nauka i poszerzanie kompetencji. Firma oferuje paletę centralnie organizowanych szkoleń oraz wspiera mniej formalne sposoby uczenia się, takie jak BarCampy i Coding Dojo. Ponadto ponad 50 zespołów „Communities of Practice” zapewnia stały przepływ wiedzy między różnymi działami i usprawnia współpracę na poziomie całej firmy. 

 

Dynamika digitalizacji w Niemczech

Dzięki dominującej pozycji w segmencie niemieckich MŚP DATEV ze swoim portfolio produktów i we współpracy ze specjalistycznymi grupami zawodowymi, takimi jak doradcy podatkowi i audytorzy napędza cyfrową transformację procesów biznesowych w niemieckiej gospodarce. O pozycji i roli DATEV w tym procesie świadczy m.in. to, że w centrum danych DATEV w Norymberdze co miesiąc nalicza się pensje dla przeszło 14 milionów niemieckich pracowników.

 

 

O DATEV eG

DATEV eG jest trzecim największym dostawcą oprogramowania biznesowego w Niemczech (IDC Ranking 2020) i jednym z głównych europejskich dostawców usług IT. W roku obrotowym 2022 firma DATEV osiągnęła obrót w wysokości 1,3 mld euro. Firma z siedzibą w Norymberdze dba o fundamenty cyfrowej współpracy małych i średnich przedsiębiorstw z doradcami podatkowymi, którzy wspierają je w zarządzaniu – dzięki oprogramowaniu DATEV, rozwiązaniom w chmurze i know-how. W centrum danych DATEV w Norymberdze co miesiąc nalicza się pensje dla przeszło 14 milionów osób. Zatrudniając ponad 8 500 pracowników, firma świadczy usługi dla ok. 550 000 klientów, zapewniając im wsparcie w procesie budowy cyfrowych systemów przetwarzania danych. Najwyższym priorytetem dla DATEV pozostaje niezmiennie ochrona danych, bezpieczeństwo danych oraz przestrzeganie przepisów podatkowych.

 

 

Dane kontaktowe dla mediów

 

LABCON Agencja PR 

 

Monika Dobaj

tel. +48 532 411 344
e-mail: m.dobaj@labcon.pl

 

 

DATEV eG

Carolin Nillert

tel. +49(911)319-40201
e-mail: carolin.nillert|datev.de| |carolin.nillert|datev.de

DATEV-News (English)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Innowacyjne rozwiązania Ceramiki Paradyż na Cersaie w Bolonii Biuro prasowe
2023-09-28 | 12:00

Innowacyjne rozwiązania Ceramiki Paradyż na Cersaie w Bolonii

Wyjątkowe stoisko zaprojektowane przez Maję Ganszyniec łączy nie tylko cztery linie produktowe, ale tworzy przede wszystkim przestrzeń do dialogu ludzi i różnych koncepcji w
Firma Ponad 100 sklepów w 11 lat - ekspansja Maxi Zoo w Polsce
2023-09-28 | 01:00

Ponad 100 sklepów w 11 lat - ekspansja Maxi Zoo w Polsce

Sieć Maxi Zoo pojawiła się w Polsce w 2012 roku. Firma postawiła na dynamiczną ekspansję, a w ciągu 11 lat stała się liderem stacjonarnych sklepów dla zwierząt. Dziś Maxi Zoo
Firma 100 lat Ecolab na świecie i 30 w Polsce
2023-09-27 | 11:00

100 lat Ecolab na świecie i 30 w Polsce

Ecolab obchodzi właśnie podwójny jubileusz: 100 lat istnienia i 30 lat obecności w Polsce. Z tej okazji firma pochwaliła się innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Newseria na Europejskim Forum Nowych Idei

Handel

Jeden z największych koncernów tytoniowych zwiększa inwestycje w Polsce do 1,3 mld dol. Rozwinie fabrykę nowatorskich wyrobów tytoniowych koło Łodzi

Rynek wyrobów nowatorskich rośnie dynamicznie i stanowi dziś ok. 11 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych w Polsce. Dostrzegając ten trend, grupa JTI nie tylko wprowadza na polski rynek nowe urządzenie do podgrzewania tytoniu, ale również rozbudowuje swój zakład wyrobów nowatorskich w Starym Gostkowie koło Łodzi. Wartość tej inwestycji w tym roku osiągnie ok. 200 mln dol. Jedna z najnowocześniejszych tego typu fabryk w Europie do końca roku znacząco zwiększy też zatrudnienie. – Polska doskonale spełnia warunki dla centrum produkcyjnego, więc inwestycja na tutejszym rynku jest logicznym wyborem – mówi Edoardo Voletti, prezes zarządu JTI Polska.

Telekomunikacja

Sztuczna inteligencja wymusza zmianę i podnoszenie kompetencji. Potrzebne będą nowe kategorie specjalistów IT

Przyspieszonemu rozwojowi sztucznej inteligencji, o której w tym roku – wraz z pojawieniem się ChatGPT – jest bardzo głośno, stale towarzyszy rozmowa o rynku pracy, zagrożeniach i szansach dla niego. Chociaż SI może zastąpić ludzi na niektórych stanowiskach, szczególnie tych związanych z powtarzalnymi i żmudnymi zadaniami, to jednocześnie „wygeneruje” zapotrzebowanie na nową kategorię specjalistów. Wymusi to na programistach podnoszenie i zdobywanie nowych kwalifikacji. Jedynie 20 proc. przedstawicieli firm informatycznych i działów IT firm nieinformatycznych uważa, że dostępne dziś na rynku kompetencje są wystarczające – wynika z badania Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka i firmy Antal.

Media i PR

Rosyjskie społeczeństwo bardzo podatne na manipulacje Kremla. Propaganda wymierzona jest także w społeczność międzynarodową

Większość rosyjskiego społeczeństwa popiera lub milcząco akceptuje rządy Władimira Putina i wojnę prowadzoną w Ukrainie. Co więcej, po inwazji na ten kraj poparcie dla działań Kremla w sondażach opinii publicznej znacząco wzrosło – pokazała ubiegłoroczna analiza Ośrodka Studiów Wschodnich. Ten wzrost poparcia jest jednak efektem prowadzonej na ogromną skalę dezinformacji i rozbudowanej machiny propagandowej, która od początku wojny przedstawia rosyjskiemu społeczeństwu zafałszowany obraz rzeczywistości. Kremlowski reżim nie szczędzi na ten cel pieniędzy, podobnie jak na propagandę nakierowaną na społeczność międzynarodową, również na Polaków. Tutaj jednak nie działa prosta manipulacja, więc Kreml wykorzystuje do tego słabości społeczeństwa i pojawiające się napięcia między Ukraińcami i Polakami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.