Dlaczego warto prowadzić sprzedaż omnichannelową?
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/
Dlaczego warto prowadzić sprzedaż omnichannelową?
Rozwój technologii sprzyja klientom w znalezieniu produktów na miarę swoich preferencji. To szansa, a zarazem wyzwanie dla marek, które pragną lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Maxi Zoo Polska doskonale wie, jak zapewnić swoim odbiorcom kompleksową obsługę przy pomocy dostępnych narzędzi rynkowych.
Mnogość produktów i profesjonalne doradztwo to dokładnie to, czego potrzebują współcześni klienci. W świecie pełnym zasobów i informacji łatwy dostęp do pożądanych treści jest kluczowym aspektem budowania relacji z konsumentami, którzy mogą wchodzić z marką w interakcję w najwygodniejszy dla siebie sposób. Już dwa lata temu badanie przeprowadzone przez Accenture wskazało, że 75% respondentów zadeklarowało chęć dokonania zakupu u tego samego dostawcy, jeśli będzie rozwijał sprzedaż omnichannelową. Nic dziwnego, że obecność w wielu kanałach komunikacji i sprzedaży to drzwi do sukcesu dla każdej firmy zorientowanej na rozwój.
Zawsze w zasięgu ręki
Smartfony to znak rozpoznawczy naszych czasów. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, Maxi Zoo Polska uruchomiło swoją aplikację mobilną, która pozwala na swobodne przeglądanie szerokiej oferty marki. Ponadto użytkownicy mogą aktywować specjalny rabat Friends, który gwarantuje 5% dodatkowej zniżki przy każdorazowej transakcji. Oprócz stałego rabatu, pojawiają się w niej kupony promocyjne na różne oferty produktowe. Aplikacja to także łatwy dostęp do zasobów będących skarbnicą wiedzy z zakresu opieki nad pupilami. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Maxi Zoo Polska https://www.maxizoo.pl/korzysci/app/.
Wystarczy jedno kliknięcie
Rozbudowana, a zarazem intuicyjna strona www to klucz do prawidłowego funkcjonowania marki w Internecie. Dzięki przemyślanemu designowi strona sama prowadzi dokładnie tam, gdzie czeka odpowiedź na pytanie. Dobrze opisane zakładki oraz produkty, przejrzyste rozmieszczenie informacji, wyraźne segmenty i przyjazne kolory – to tylko kilka z zalet stron nastawionych na user experience. Pamiętajmy, że strona internetowa stanowi wizytówkę firmy, a jej odpowiednie przygotowanie znacznie zwiększa komfort korzystania. O priorytecie posiadania przejrzystej i intuicyjnej strony internetowej wie Maxi Zoo Polska, która gwarantuje użytkownikom odpowiednio wysokie doświadczenia zakupowe. Fundamentem całej organizacji jest miłość do zwierząt, dlatego na stronie internetowej oprócz oferty produktowej, regularnie pojawiają się poradniki i ciekawostki związane z żywieniem, pielęgnacją oraz wychowywaniem pupili.
W grupie raźniej
Obecność w mediach społecznościowych to już niepisany standard działań internetowych każdej firmy. Dlaczego? Ponieważ pozwalają one na bezpośredni kontakt z konsumentami. Social media to doskonałe miejsce do poznania potrzeb naszych odbiorców i interakcji z nimi, co pozytywnie wpływa na umocnienie relacji. Mając informacje z „pierwszej ręki”, marki mogą skutecznie dostosowywać swoje oferty i zwiększać grono stałych klientów.
Zawsze blisko Ciebie
Pojęcie wielokanałowości wykracza poza ramy Internetu, to także obecność marki w świecie rzeczywistym – tuż obok swoich odbiorców. Sklepy stacjonarne to najlepiej znany nam wszystkim sposób komunikowania się z marką. Maxi Zoo Polska również w tym zakresie nie zwalnia tempa. Bogaty asortyment, możliwość zrobienia zakupów z pupilem i zawsze otwarci na potrzeby klientów eksperci doskonale dopełniają wielokanałowe działania firmy. Budowanie własnego ekosystemu jest dla nas kluczowe. Posiadamy sklepy stacjonarne, w których rozbudowujemy infrastrukturę IT, aby w niedalekiej przyszłości połączyć nasze kanały sprzedaży. Dzięki temu nasi klienci zyskają możliwość szerszego wyboru miejsca zakupu, formy dostawy czy korzystania z wielu nowych serwisów, nad którymi aktualnie pracujemy. Nasza organizacja patrzy w przyszłość, a dynamika zmian trendów konsumenckich jest naprawdę duża. Stawiamy na relacje i kontakt z naszymi klientami, aby być pierwszym wyborem dla wszystkich, którzy troszczą się o zwierzęta. Choć nasz ekosystem dopiero się rozwija, już teraz dostrzegamy wzrost popularności korzystania z wielu kanałów sprzedaży. Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek drogi, jednak jesteśmy pewni, że dzięki szybkiemu odpowiadaniu na potrzeby klientów stworzymy system gwarantujący najwyższy komfort zakupowy - powiedział Bartłomiej Łętocha, Dyrektor Sprzedaży Maxi Zoo Polska.
Klienci lubią, kiedy firmy podchodzą do nich indywidualnie. Nic dziwnego, że chętniej wracają do organizacji, które dają im możliwość wykonywania zakupów w wygodny dla nich sposób. To podstawa do zbudowania zaufania i długofalowych relacji. Wielokanałowość to także szansa dla samych firm. Będąc w kanałach offline oraz online skutecznie zabiegają o uwagę konsumentów i mają szansę dotarcia do znacznie szerszej grupy.
*******
Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 91 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce - PAYBACK. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2022”, “Brylant Polskiej Gospodarki 2022”, “Gepard Biznesu 2022”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022, nagroda “Złoty Laur Klienta 2022-2023", nagroda “e-Laur Klienta 2010-2022" oraz wyróżnienia “Diamenty Forbes’a 2023”, a także “Innowacyjna Sieć Roku”, które zostało przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.
Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.